Boštjan naslednji teden nujno rabi darovalca krvi

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. avg 2013 12:01

Jaz imam B+ in sem v registru darovalcev kostnega mozga, če vam kaj pomaga.



Dolores

Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 07. 2013 12:01

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

7. avg 2013 12:39

Sama imam 0- in sem kri že 1x prejela. Informacijo sem posredovala naprej, fantu pa želim

slivovi cmoki

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

7. avg 2013 14:06

Jaz imam B- ampak dvomim, da bi mi kri vzeli... Ali se kontracepcijske tabletke tudi "prepovedane"?

Binko83

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. avg 2013 14:34

Ne.

Sonja

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

7. avg 2013 15:01

marjja je napisal/a:

Katjushka, pri nizkem pritisku sem si jaz pomagala s konkretnim zajtrkom, močno črno kavo, "štamprlom" in tekom po stopnicah. Preverjeno ti nabije pritisk, škoduje pa nič od tega. Le po odvzemu greš v bolnišnično kantino in poješ vse, kar ti dajo, čeprav ob 8 zjutraj. Ne bi verjeli, kako paše dunajski, restan krompir in solata ob taki uri, če ti prej 4 deci krvi vzamejo


marjja

 

Tudi jaz sem "nizkotlačna", tako me je zdravnik ocenil prejšnji teden. Zaenkrat mi z nizkim pritiskom kar uspeva bit krvodajalka. Je pa trajalo nekaj časa, da sem pogruntala kako se morem ob darovanju obnašat do sebe.

Zjutraj jesti, potem skoraj pritečt do Zavoda, da si dvignem pritisk. Potem tam popit vsaj dva kozarca njihovega sladkega soka (o, kako mi je potem slabo od tega), po odvzemu 4,5 dl krvi odsedet z nogami v luft vsaj 15 minut, da pri vstajanju ne zlezem skupaj. Potem pa hrana in kavica v njihovi "restavraciji". Si pa vzamem čas, vsaj 2 urci, da vse to opravim. :)

Je pa res, da sem potem dva dni v fazi "kako je ta svet lep", se počutim rahlo zadeto. :)

 

Tudi jaz Boštjanu želim vso srečo, žal nimam njegove krvne skupine.

 

vragolin

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. avg 2013 16:34

Vragolin,,

marjja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. avg 2013 22:29

marjja, vragolin  ... hvala za nasvete ...

katjushka

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

18. avg 2013 20:29

Želim vam prelepiti link, ki je objavlen na našem lokalnem portalu:

 

http://www.pomurec.com/vsebina/18768/Bostjan_Oslaj_s

 

Vsem, ki ste se oglasili ali tu na forumu, ali na moj ZS še v mojem imenu hvala. Vsi skupaj držimo pasti, da bo fant ozdravel.

 

Hvala in lep večer

sonce51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. avg 2013 20:52

Jemanje zdravil ni nujno da je razlog, da te zavrnejo kot darovalca. Sem že dala kri (kriza je bila z mojo skupino, pa so me poklicali), čeprav sem že doga leta na dvojnih zdravilih. Itak te zdravnik pregleda in izpraša, preden ti vzamejo kri, mene so včasih odklonili, včasih ne. 

 

Žal nimam krvne skupine, ki bi fantu odgovarjala,, iskreno pa upam, da se bo našel pravi darovalec. 

Kaj pomeni darovati kri smo izkusili tudi pri nas doma: oče je bil med težko boleznijoveč kot leto dni  bil odvisen od transfuzij, in še tik preden je umrl je med zadnjo transfuzijo rekel, da upa, da je kri, ki jo je dajal 40 let, vsaj toliko pomagala bolnim, kot je njemu zdaj pomagala kri, ki jo darujejo drugi (120 kratni darovalec je bil).

Zato sem tudi sama krvodajalec, ko je le možno, a nikdar ne bom prodajala svoje krvi, pa če me še tako vabijo v čez mejo za tistih 25 evrov ... Ga ni čez občutek, da nekomu pomagaš iz solidarnosti, in užitek ob kranjski po darovanju, hehe ...


mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 18. 2013 20:59

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

18. avg 2013 21:34

Pri Boštjanu je stvar nekoliko zakomplicirana, ker mora biti menda kri negativna na CMV (virus, ki ga on ni prebolel) z prazmo pa mu dodajajo granulocite oz. nekako tako, prosim ne me držati za besedo, mama Milena mi je nekako tako razložila. To je okrog darovanja krvne plazme, kako pa je z darovanjem oz. testiranjem za kostni mozeg, pa ne vem oz. je nisem popolnoma razumela, ker sva se pogovarjali po telefonu, ona se je pripravljala za odhod v Ljubljano in nisem hotela preveč spraševati. Menda so našli 80 % ustreznega darovalca, nekje čez lužo, vendar si je premislil, njegov stric pa ustreza 50 % in zaenkrat si ne upajo oz. se niso odločili za poseg. Mislim, da je nekako tako, vsi so v stiski s časom, 1001 strar imajo za urediti, mama nekatere darovalce samo vozi v LJ, telefon ji neprestano zvoni, vsakega klica je zelo vesela, se ji pa  včasih zgodi, da kakega izpusti, se izgubi ...   Zadnjič v četrtek  so testirali tudi v naši MS bolnišnici oz. tudi drugod po SLO, to je na dan krvodajalstva . Skratka stvar ze zelo zapletena in sama si želim le srečnega in dobrega razpleta.

Upam, da se bila razumljiva!

 

 

sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti