Boštjan naslednji teden nujno rabi darovalca krvi

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

tema odprta - 6. avg 2013 17:18 | ogledi: 5.381 | odgovori: 20

Na naših lokalnih spletnih straneh v prispevkih prosijo za pomoč:

Boštjanu Ošlaju iz Sela, ki je zbolel za levkemijo, se je stanje močno poslabšalo in nujno rabi že ta teden in naslednji darovalca krvne skupine B Rh +, ali -. 

Fanta poznam, pa tudi njegovo mamo in oba zelo trpita, sta nemočna, naši prijatelji, ki imajo ustrezno krvno skupino so se že oglasili v Kliničnem centru, vendar pravega darovalca še ni. Ker se zelo mudi  se obračam na vas, morda pa ima kod podobne izkušnje oz. bi bil pripravljen pomagati naj se mi oglasi na ZS. 

Upam, da ne smetim, sem se spomnila mogoče bo  pa le .

Hvala

target="_blank">http://www.pomurec.com/vsebina/18513/Bostjan_Oslaj_i

 

 

 

sonce51

mimikad  

član od: 20.12.2012

sporočila: 7

6. avg 2013 19:03

Mene zanima ali nimajo ponavadi v bolnišnicah neko zalogo krvi, ki je za vse nujne primere?! Ali je ta primer kaj posebnega glede "vrste krvi"?

 

(sama darujem kri, vendar imam A...sem se sedaj spomnila, da jo bi lahko v kratkem kaj darovala, ker jo nisem že dolgo...nazadnje, ko sem bila so me odslovili ker sem imela vrednost hemoglobina na meji)

mimikad

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

6. avg 2013 19:06

Žal nimam primerne skupine krvi pa tudi kilogramov imam premalo, da bi jo lahko darovala. Želim vse dobro v upanju, da uspe, Saša

Mir in dobro!

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

6. avg 2013 19:46

Tole glede kilogramov mene zanima. Koliko jih je potrebno imeti? Kaj je še pogoj, da lahko daruješ kri? Poleg tega, da je kri ok...

Binko83

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. avg 2013 19:59

Predvsem, da je kri OK, da si zdrava, da nimaš alergij, da nisi noseča, da nimaš sladkorne, ne jemlješ zdravil, pa, ja, več kot 50 kil moraš imeti. Drugega se ta hip ne spomnim, ampak vprašalnik je kar dolg; mene so enkrat že poslali domov.

Sonja

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

6. avg 2013 20:02

V prvi vrsti še drži, da moraš biti popolnoma zdrava oseba, oziroma brez kakršnekoli terapije zdravil. Sama sem bila dolga leta krvodajalka, vendar žal več ne smem, ker uživam zdravila.

 

 

 

GOGICA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. avg 2013 20:05

Sicer moje pisanje ni povezano z originalno temo, ampak vseeno ... jaz imam hemoglobin v redu, kg zdaj sicer v redu, prej je bilo bolj na meji, pa ne morem darovati, ker imam prenizek pritisk ... sem že 2x poskusila ... baje da se moram zjutraj dobro najesti in priti bolj pozno dopoldan .... ima kdo podobne izkušnje?

 

Kar se Boštjana tiče, pa sama razumem, da išče darovalca kostnega mozga s krvno skupino B, ali se motim? Vsekakor pa mu želim, da bi ga čim prej našel in stiskam pesti za vse najboljše

katjushka

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

6. avg 2013 20:13

@Binko83: Mejna teža je 50 kg, vendar tudi če jih imaš več, lahko zdravnik oceni, da ti krvi ne bo vzel. Meni je zdravnik recimo ni vzel, ker je ocenil da sem preveč bleda (čeprav je test pokazal, da nisem slabokrvna). Osebna zdravnica mi je nato pojasnila, da tam do 55 kg ocenijo ali bodo kri vzeli ali ne.

katka85

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

6. avg 2013 21:48

Joj, škoda mi imamo vsi v družini krvno skupino A.

 

Upam, da se najdejo darovalci ustrezne skupine.

Srečno, Boštjan in pozdravi se.

irena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. avg 2013 10:13

http://www.ztm.si/sl/krvodajalstvo/kdo_lahko_da

Sama sicer ustrezam (imam B+), a sem bila s strani Zavoda za transfuzijo krvi ob prvem poskusu darovanja krvi označena za trajno neprimerno.

Loni Makaroni

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. avg 2013 11:01

Za odvzem krvi moraš imeti dovolj kg, dovolj hemoglobina(?), ustrezen pritisk, biti moraš brez zdravil , mislim da 3 mesece, 1 leto od operacij, 3 mesece od tatujev in piercingov (se mi zdi),potovanja po rizičnih državah so tudi lahko problem,  bolezni, ki si jih prebolel (npr. zlatenica), alergije, pa še in še.

V 26 letih, kar jaz dajem kri, so se stvari kar precej poostrile. Mene so nekajkrat zavrnili zaradi slabe krvi in prenizkega pritiska, trenutno imam spet težave s krvjo, tako da zaenkrat ne darujem. Imam pa A+, tako da žal ne morem kaj pomagati.

Katjushka, pri nizkem pritisku sem si jaz pomagala s konkretnim zajtrkom, močno črno kavo, "štamprlom" in tekom po stopnicah. Preverjeno ti nabije pritisk, škoduje pa nič od tega. Le po odvzemu greš v bolnišnično kantino in poješ vse, kar ti dajo, čeprav ob 8 zjutraj. Ne bi verjeli, kako paše dunajski, restan krompir in solata ob taki uri, če ti prej 4 deci krvi vzamejo

Boštjanu držim pesti, žal nikogar ustreznega ne poznam.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti