Kako skladiščiti čebulček

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

tema odprta - 6. avg 2013 7:59 | ogledi: 2.472 | odgovori: 5

pozdrav!

Zanima me kako skladiščiti novi čebulček za saditev v prihodnjem letu. Uspel mi je zelo dobro

estejty  

član od: 24.10.2011

sporočila: 2

6. avg 2013 8:37

kako se pa vzgoji ćebulček da se ga lahko sadi

estejty

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

6. avg 2013 8:47

Prvo leto poseješ seme čebule, drugo leto pa sadiš čebulček. Jaz imam domače seme ptujskega luka. dobil sem ga malo v prlekiji. Čebulček je zelo lep, videti zdrav. to bo za naslednja leta, če mi bo uspelo tudi naslednje leto pridelati seme.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. avg 2013 8:58

Zdajle, ko je še vroče, ga razprostri nekje v senci in na prepihu v eni plasti na lesene gajbice, da še malo dozori; jeseni ga pospravi v temen, suh, hladen in zračen prostor (idealna temperatura je med 0-5 stopinj). Vsake toliko časa ga moraš pregledat, če je začel kakšen od njih odganjati, gniti ali plesneti, da se škoda ne širi. Jaz sem ravnokar doktorirala iz prezimovanja štirih dragocenih cipoll di Partanna (velike, sladke, rdeče, fantastično dobre, ampak prezimovanju precej nenaklonjene čebule), ki sem jih dobila s Sicilije, iz njih bi rada naslednje leto pridelala seme; trenutno jih imam pospravljene v zaprti škatli v silicagelu v hladilniku na temperaturi malo nad ničlo (sem v ta namen nabavila hladilniški termometer :))) ), in upam na najboljše. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2013 13:18

Držim pesti zate oz. za tvoje čebule in upam na uspešno pridelavo semena naslednje leto.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. avg 2013 14:18

:)) bom poskrbela za biotsko raznovrstnost oziroma razseljenost, če bo le uspelo. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti