Grelne blazinice polnjene s češnjevimi koščicami

sreca  

član od: 8.1.2010

sporočila: 30

tema odprta - 2. avg 2013 23:47 | ogledi: 14.585 | odgovori: 14

Pozdravljene(i),

mi lahko kdo kaj pove o teh blazinicah, kdaj se jih uporablja,kje se jih kupi ali naredi,kako se jih segreva1

 

Hvala za odgovore! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sreca

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

3. avg 2013 6:31

Pred časom so jih prodajali v eni izmed akcij v Hoferju. O uporabi pa nimam izkušenj.

tedyka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. avg 2013 21:37

Kateri nesrečnik pa danes potrebuje grelne blazinice? Ta je že bolj za sveto olje....

Sonja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. avg 2013 22:57

Pri nas smo jo naredili doma. Smo kar eno rundo češenj pljuvali pečke posebej v lončke, jih umili, posušili in dali v žakeljček iz blaga. Kadar jih potrebujemo, jih damo v mikrovalovno-pogrejemo in se masiramo. Čudovit vonj po štrudlju. Mikrovalovno pritisnem na gumb za gretje čaja, mleka.

Take blazinice uporabljajo na fizioterapiji in naši uporabnici zelo odgovarjajo.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. avg 2013 8:10

 

Te blazine so enkratne. Sama jo imam že vsaj petnajst let. Takrat, se mi zdi, da sem jo kupila v Sanoladborju.

Zdaj imajo take otroške v Mullerju, pa na Ljubljanski tržnici jih imajo eni, ki prodajajo domača mazila in podobne stvari. Verjetno se jih da dobiti še kje.

Zame je nepogrešljiva. Kadar rabim, jo dam samo za 2 minuti v mikrovalovno in je pripravljena ter nobenih skrbi s puščanjem vode, kot pri klasičnih termoforjih. Pa še lažja je.

trac

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

5. avg 2013 10:11

Ko bi prej vedela za grelne blazinice ... bi ringlojeve peške oprala.

Že dolgo poznam grelne vrečke polnjene s kamiličnim cvetjem, super pomaga pocajtat pri nadležnem kašlju in bolečinah v pljučih.

Lp

slivovi cmoki

branka171

sporočila: 218

7. avg 2013 0:30

Grelno blazinico si lahko napolniš tudi s čim drugim, npr. ovsom, pšenico.. Sama zrnje prej operem in posušim (kar je v teh dneh mala malca).Sešijem vrečko iz blaga cca 15x20 cm in nasujem seme noter ter zašijem. Eno okrasno vrečko pa malo večjo pustim na enem delu odprto, ta je zunanja in jo po potrebi perem.V manjše žepke lahko zašiješ zelišča in jih dodaš k blazini.Npr. sivko za  boljše spanje, kamilice, meto...

Ideja tudi za darilo

branka171

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. avg 2013 8:53

Jaz sem jih podobno kot branka 171 naredila sama, za polnilo sem uporabila oves. Mislim, da ni bistvene razlike, kaj daš noter, smisel je v tem, da polnilo drži toploto, tako jaz mislim. Uporabljala sem jih za gretje, pa tdi za hlajenje, dala sem jih v zmrzovalnik za 1 uro. Za gretje pa dam v MV za 1 min.

Moja mama tudi v teh vročih dneh uporablja  blazinice za pregrevanje kolen in komolcev, pa upam, da še ni za sveto olje....

 

Aja, eno sem pa dobila za darilo iz CUDV Črna na Koroškem, samo ne vem, ali jih prodajajo. Polnilo je pa tudi oves.

marjja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. avg 2013 9:43

 

Se mi zdi, da koščice, ker so večje in druge sestave, obdržijo dalj časa toploto, v primerjavi z žiti.

trac

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. avg 2013 11:28

Možno, bi bilo treba poskusiti. V prid ovsu pa je to, da je bolj droban in lažje ležiš na njem, jaz npr. za križ si ga dam kar v hlače od pižame in ležim na njem, pa me nič ne žili. Pri koščicah bi se pa počutila kot ona princeska na zrnu graha

Vsekakor gredo naslednje koščice v blazinico .

marjja

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

7. avg 2013 11:58

Tole blazinico sem jaz kupila v Hoferju in naj bi pomagala za kašelj.Segreje se jo v pečici ali pa v mikrovalovki..

ninkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti