Velike družine - kam greste na dopust?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. avg 2013 17:11

začetnik,

pa saj smo napisali, kaj predlagamo. Majhni otroci za dober dopust ne potebujejo tekoče vode in kopalnice v sobi, to je bolj prioriteta mam (sicer 100 % legitimna za tiste, ki si jo pač postavijo - temu ni kaj oporekati, tako so pač navajene). Samo ne tega prezentirati kot nekaj, kar je nujno zaradi otrok, ker ni; to pač paše odraslim.Kar odkrito povem, da jaz ne hodim kampirat, deloma zato, ker sem lena in razvajena, še bolj pa zato, ker so za moj okus kampi odločno prenatrpani, jaz pa hočem na dopustu mir in tišino, in če že sama zganjam hrup, naj ga ne bodo prisiljeni poslušati še drugi. Mene namreč seks v sosednjem šotoru prav nič ne zanima, ga pa  hočeš - nočeš moraš poslušati, če so šotori v kampu stlačeni na meter eden do drugega.

Otroci so prav tako ali pa še bolj srečni v malce robinzonskem okolju,kjer si ves ljubi dan v kopalkah, se ni treba preobuvati v copate in lahko ješ tako, da primeš čevapčič v roko. Jasno, če se starši v življenju niso umili v lavorju pod borovcem, si najbrž težko predstavljajo, da je kaj takega sploh mogoče, kaj šele, da je komu všeč (pa tudi najbolj zapriseženi taborniki potem, ko pridejo domov, eno uro ležijo v kadi..... že vedo, zakaj). Za malčke bo nepozabno, če se bodo lahko na obali en dan igrali v kartonu od hladilne skrinje, pa kaj potem, če imajo v kafiču na plaži samo ožujsko, če pride sveže meso dvakrat na teden in si zvečer ne bodo umivali nog. Kdo se pa s tem sploh ukvarja (saj se ve kdo, otroci že ne). In spati v vreči stisnjen med ata in mamo je super - ali pa sam v lastnem šotoru z bratom še toliko bolj.

Če imaš v hiši alergika, se moraš naučiti paziti nanj doma in to na dopustu ni prav nič drugače. Saj tudi v Ljubljani pote ne bo prišel helikopter. V rodbini imamo ledvičnega bolnika, ki je hodil vsako leto kampirat, se je pač iz šotora vozil v bližnji dializni center pa nikome ništa (zdaj ne več, ker ga je zadela možganska kap - in to doma, na kavču pred televizijo).

Pa še nekaj - jezične babe ne odganjajo mrčesa. Mene ose in komarji obžrejo bolj kot kogarkoli, kar jih poznam.

 

Lep dopust - kjer koli, kakor koli, da vam bo le všeč!

Sonja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

2. avg 2013 18:40

Moja pediatrinja mi je lepo rekla: Tudi na morju se rojevajo otroci. Moje vodilo je "ne kompliciraj". Sama veš, kaj ti bolj ustreza. Nekateri so za kamp, drugi za apartmaje, spet tretji prisegajo na hotel. Niti pod razno ne bi šla v kamp zato, "ker je to za otroke fajn", ker vem, da bi bila ves dopust tečna kot tiste ose, ki so napadle eno izmed članic :). Otroci se bodo imeli povsod dobro, samo starši morajo biti sproščeni in se z njimi ukvarjati.

Pa lep dopust, brez os, komarjev in ostale zalege :)

Gigi_84

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. avg 2013 20:13

Zanimivo, jaz pa priredim dopust predvsem, da je otroku "fajn", staršem se je lažje prilagoditi. Ta izjava se malo krega z očitkom, da se je treba z otroci ukvarjati.

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. avg 2013 20:58

limnol je napisal/a:

začetnik,

pa saj smo napisali, kaj predlagamo. Majhni otroci za dober dopust ne potebujejo tekoče vode in kopalnice v sobi, to je bolj prioriteta mam (sicer 100 % legitimna za tiste, ki si jo pač postavijo - temu ni kaj oporekati, tako so pač navajene). Samo ne tega prezentirati kot nekaj, kar je nujno zaradi otrok, ker ni; to pač paše odraslim.Kar odkrito povem, da jaz ne hodim kampirat, deloma zato, ker sem lena in razvajena, še bolj pa zato, ker so za moj okus kampi odločno prenatrpani, jaz pa hočem na dopustu mir in tišino, in če že sama zganjam hrup, naj ga ne bodo prisiljeni poslušati še drugi. Mene namreč seks v sosednjem šotoru prav nič ne zanima, ga pa  hočeš - nočeš moraš poslušati, če so šotori v kampu stlačeni na meter eden do drugega.

Otroci so prav tako ali pa še bolj srečni v malce robinzonskem okolju,kjer si ves ljubi dan v kopalkah, se ni treba preobuvati v copate in lahko ješ tako, da primeš čevapčič v roko. Jasno, če se starši v življenju niso umili v lavorju pod borovcem, si najbrž težko predstavljajo, da je kaj takega sploh mogoče, kaj šele, da je komu všeč (pa tudi najbolj zapriseženi taborniki potem, ko pridejo domov, eno uro ležijo v kadi..... že vedo, zakaj). Za malčke bo nepozabno, če se bodo lahko na obali en dan igrali v kartonu od hladilne skrinje, pa kaj potem, če imajo v kafiču na plaži samo ožujsko, če pride sveže meso dvakrat na teden in si zvečer ne bodo umivali nog. Kdo se pa s tem sploh ukvarja (saj se ve kdo, otroci že ne). In spati v vreči stisnjen med ata in mamo je super - ali pa sam v lastnem šotoru z bratom še toliko bolj.

Če imaš v hiši alergika, se moraš naučiti paziti nanj doma in to na dopustu ni prav nič drugače. Saj tudi v Ljubljani pote ne bo prišel helikopter. V rodbini imamo ledvičnega bolnika, ki je hodil vsako leto kampirat, se je pač iz šotora vozil v bližnji dializni center pa nikome ništa (zdaj ne več, ker ga je zadela možganska kap - in to doma, na kavču pred televizijo).

Pa še nekaj - jezične babe ne odganjajo mrčesa. Mene ose in komarji obžrejo bolj kot kogarkoli, kar jih poznam.

 

Lep dopust - kjer koli, kakor koli, da vam bo le všeč!



Sonja

 

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. avg 2013 21:22

zzak1977 je napisal/a:

Zanimivo, jaz pa priredim dopust predvsem, da je otroku "fajn", staršem se je lažje prilagoditi. Ta izjava se malo krega z očitkom, da se je treba z otroci ukvarjati.



Commis débarrasseur

Zakaj v nasprotju? Saj otrok čisto pozabi nate, če se ima brez tebe dovolj "fajn". Kar pa seveda ne izključuje večernih pravljic in malo crkljanja tu pa tam, ali pa da oče in sin kdaj sama potegneta kako ribo iz morja in kako moško rečeta, ko ni mame in sestre na vidiku. Dober dopust je splet fajn stvari, ki jih mora biti toliko, da tiste ne tako fajn povsem iz spomina.

Sonja

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

2. avg 2013 23:26

Gigi_84 je napisal/a:

Moja pediatrinja mi je lepo rekla: Tudi na morju se rojevajo otroci. 



Gigi_84

 

Hehehe, meni je ginekologinja rekla: Tudi na Madžarskem ženske rojevajo, ko sem jo kakšnih 14 dni pred rokom vprašala, če je vse okej, ker bi še rada šla na Blatno jezero. 

Pa sva imela še en prekrasen izlet...dete pa je itak zamujalo.  

 

PS: Se opravičujem za smetenje.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. avg 2013 23:45

limnol je napisal/a:

Saj otrok čisto pozabi nate, če se ima brez tebe dovolj "fajn". 

Sonja

Res je, zato sem predlagal kamp. Zmotilo me je le Gigino razmišljanje o izbiri počitnic, tudi to je splet želja družinski članov, mar ne? Kakorkoli obrnem, želim izpolniti otrokova pričakovanja v prvem planu. Moja mala obožuje bazen, meni dol visi za njega, pa ji to omogočim in smo tam z njo dve uri. Jaz sem se odločil za družino, jaz se bom prilagajal tem zadevam, konec koncev ti skupni dopusti trajajo koliko, 10 let? Dopustov po moji volji je bilo pred tem ogromno, kmalu bom imel spet popolno svobodo, mulci bodo pa že toliko veliki, da bodo zraven ali pač ne in takrat si bom dovolil biti ves dopust tečen kot ose, ker bo najstnikom "fajn" in bodo seksali v sosednjem šotoru... pa tudi ne bom, če dobro premislim.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. avg 2013 7:23

Hehe, Zzak, moraš bit en fajn fotr!

 

naor

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

3. avg 2013 8:00

Tudi meni je kamp zakon. Ves čas kampiramo. Sicer smo si pred parimi leti omislili malo "bolj luksuzno" varjanto kampiranja- pavšal, a smo še vedno v kampu. Ko sta bila otroka manjša, je bil najboljši dopust v kampu, brez kompliciranja, na izi, mi rečemo po cigansko. Sedaj sta otroka zrasla, vendar sta kampista ostala naprej. 

Kampiranje je super tudi z majhnimi otroci in tudi več na kupu jih je lahko, prav fino je. Prvič, ko smo šli sploh družinsko kampirat, je bila mlajša stara 2 leti, smo si komplet kamp opremo sposodili. Bilo nam je tako všeč, da smo naslednje leto vse kupili. Vsako leto smo kaj dokupili, večji šotor, hladilnik, ležalnik... sedaj sem pa par let "gospa" iz prikolice.

karnak

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

3. avg 2013 12:15

Zzak, mislim da si me narobe razumel. Meni ni muka ukvarjati se z otrokom, nasprotno. Če bi mi bila, potem ga ne bi imela. Hočem reči, da če kdo ni za kamp, naj tja ne gre, četudi je splošno mnenje, da je to za otroke najboljše. Ker si bo naredil medvedjo uslugo. Otrok bo najbolj srečen, če bo starš dobre volje in se z njim ukvarjal oz. če bo vsa družina imela fajn. Nič ti ne pomaga super plaža, pa animacija pa tobogani itd., če otrok čuti, da mora dati na dopustu staršema "mir". To je pač moje mnenje. Vsak vzgaja otroke po svoje, posledično izmenjava mnenj.

Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti