Velike družine - kam greste na dopust?

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. jul 2013 20:55

Katja D je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Moje mnenje in izkušnje so take, da je z nekaj otroci najlazje v kampu. Energija otrok v naravi v senci je čisto druga kot med štirimi stenami. Ponavadi so sami sebi dovolj, par storžev in kamnov in lahko starši v prijetnem miru postavimo šotor in spijemo kako kavo. Odpade tuki vsakpdnevno pakiranje plažnih pripomočkov.

Mi smo bili prvič, ko je bila mala stara 3 mesece, letos je imela štiri leta in je vse obveznosti kar se higiene tiče opravljala sama, le mesto si izbereš primerno.



Commis débarrasseur

 

Ja, z enim samim otrokom bi šla tudi midva, trije živahni fantje pa nama (preizkušeno) poberejo preveč energije za kaj takega . Še nekaj let potrpimo, potem pa tudi mi poskusimo s kampiranjem.



Katja D.

Ne vem, če si dobro prebrala prvi stavek. Vedno kadar je naša imela družbo, kot, da jih ni. Otrok ponavadi dopust na morju povezuje s plažo, bazeni, igrali, zabavo... V kampu je to vse na dosegu pogleda. In če želiš oddih od otrok, sem prepričan, da je to prva izbira.

No, kakorkoli, če si se odločila za apartma, pač naj bo.

Commis débarrasseur

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. avg 2013 7:20

Tudi mi smo z dojenčkom in kasneje otročičkom redno kampirali. Bi rekla, da je bilo neprimerno bolje kot enkrat, ko mu je bilo pet in pol in sva bila v firmski počitniški hiši.

Vanja

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

1. avg 2013 11:03

Jaz bom dodala le to.

Če ne poznaš (saj ne moreš) raznih alergij svojih malih otrok, je treba upoštevati dejstvo, da so, bolj ko greš proti jugu (Dalmacija) bolj močni, strupeni piki os, pajkov ipd..

Jaz še zdaleč nisem otrok, a če me piči osa na domačem vrtu imam rdeč flekec, ko pa me piči osa npr. na Korčuli imam oteklino kot velikonočna šunka. Prav zares.

Vem vem, da če bi se ljudje bali vsake stvari, bi ostali doma. Vendar jaz brez določenih zadev (npr. after bite)  in zelo daleč od zdravstvenega doma vseeno ne grem. Pa me ni tako strah, a nočem delati sitnosti drugim. Na Korčuli me je še vsako leto pičila osa in so se vsi samo ukvarjali z mojimi oteklinami.

 

začetnik

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. avg 2013 12:50

Začetnik, če je temu res tako, bi jaz na tvojem mestu raje ostal na domačem vrtu v izogib oteklinam :)

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. avg 2013 13:03

Ali pa če nese svoje ose z domačega vrta na dopust... .. Sicer pa tudi sama opažam nekaj podobnega pri komarjevih pikih, najbrž se človek delno desenzibilizira na določen nabor antigenov, ko se priseli nova populacija komarjev, gre pa spet od začetka. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. avg 2013 13:18

Pa v vročini, ko si malo opečen od sonca, te tako ali tako že brez os in komarjev vse malo bolj srbi in skeli. Pa še več časa imaš razmišljati o tem na dopustu.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. avg 2013 19:10

hedonist je napisal/a:

Začetnik, če je temu res tako, bi jaz na tvojem mestu raje ostal na domačem vrtu v izogib oteklinam :)



hedonist

 

Krohotam se

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2013 22:53

Ni bilo boljšega in lepšega dopustovanja ob morju kot takrat ko se je (po Vendelinino) naše pleme za dva tedna preselilo v kamp na Cresu. Tri familije, vsaj 6 otrok, najmlajše dete je imelo prvič dobro leto, najstarejši 6 (sestra in brat), pa ni bilo nikoli nič narobe. Neprecenljivo, pa takrat seveda nismo imeli pojma o mastercardu.

Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. avg 2013 8:34

Še moje izkušnje z veliko družino in z morjem. Naša štiričlanska družina,( oz. v začetku seveda 3, najmlajši je malo izstopal, ker je 6 let mlajši od brata ) se je namreč za dopust vedno povečala še za dva nečaka, ki sta od mojega starejšega sina starejša za 2 oz. 3 leta, moževo sestro, še 2 leti starejšo, pa mojega očeta, sicer zelo vitalnega nad 80 letnika. Peljati se je bilo seveda treba z dvema avtomobiloma, letovali smo pa v campih, v sindikalnih prikolicah, pol jih je spalo v prikolici, pol nas je bilo pa pod baldahinom.

Moj mož recimo ne bi bil prav primeren kandidat za obvezen porodniški dopust, s starejšimi otroki je bil pa čisto ok., še bolj je bil pa vesel moj fotr, če sta lepo v senci igrala šah. 

Dela je bilo sicer kar precej, ampak v campu je to čisto nekaj drugega kot doma. Nismo komplicirali, ampak raje uživali, pa verjetno tega ne bi ponavljali leto za letom, če bi nam bilo hudo.

Neprijetinih izkušenj nismo imeli, zdravnika na srečo nikoli nismo potrebovali.

Uh, kje je že to.

Nena

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. avg 2013 9:42

no ja, kampiranje imam tudi jaz v lepem spominu, ampak to je bilo nekoc, zdaj pa.... Poleg tega da potrebujes opremo (sotor, lezalke, spalke, miza, stoli,kuhalnik,....) so tudi cene ze olala - ko sestejes vse te nanese vsaj toliko (ce ne vec) kot apartma

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti