Pistacijeva pasta

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 30. jul 2013 9:44 | ogledi: 6.730 | odgovori: 4

V eni od trendovskih 'gellatterij' sem si privoščila (med drugim) pistacijev sladoled. Resnično je imel okus po praženih pistacijah. Malo jih imam na sumu, da ga pripravljajo s kupljeno pasto določenega proizvajalca (popolnoma naravna, sicer). In tako pasto bi pripravila tudi sama.

Na spletu je kar nekaj različnih receprov, zato me zanima, če ima kdo morda izkušnje s tem. Bom zelo vesela.

Bi pa vprašala še za vaše mnenje o tem novem trendu sladoledarn (nam najbližju Grom v Trstu, ostale pa so itak v istem stilu...)... So vam všeč?

alibaba

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

30. jul 2013 10:08

Pistacijevo pasto sem doma že pripravljala. Delala sem jo iz neslanih pistacij, ki sem jih kupila na BTC pokriti tržnici. Mi je bila všeč, ker mi je pač všeč okus pistacij. Je pa res, da nikakor nima intenzivne zelene barve, kot jo imajo kupljene, ki sem jih videla na spletu. Glede barve pomaga, če pistacije blanširaš in odstraniš kožico, a živo zelena verjetno vseeno ne bo.

Delala sem v razmerju pistacije sladkor 1:1. Najprej sem sesekljala v sekljalniku nato pa v kavnem mlinčku do   gladkega.

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

30. jul 2013 10:17

Zdaj razmišljam ali je prav pistacijeva ali pistacijina?

Vesnuska

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

30. jul 2013 10:26

....pasta iz pistacij?

Se tudi jaz rada pustim podučiti.. Mislim, da kmalu dobiva odgovor.

alibaba

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jul 2013 15:56

Hm, če bi šlo za svojino, potem bi bilo takole:

- če bi bil pistacij, bi bila pistacijeva (tako kot je Evstahij - Evstahijeva cev)

- če je pistacija,  je pistacijina (tako kot Patricija - Patricijin).

Ker pa gre za nekaj, kar je narejeno iz pistacij..... pa nisem več prepričana. Čokolada - čokoladni; pistacija - pistacij????? (tu raje ne bomo delali primerjav z Evstahijem in Patricijo).

 

Bo treba postaviti v temo o slovenščini.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti