Mešalnik first

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

tema odprta - 28. jul 2013 17:42 | ogledi: 7.619 | odgovori: 10

Pozdravljeni,

pred dnevi sem kupila avstrijski mešalnik first. Želela sem takega, ki ima res veliko posodo - ta ima kar 6,5 l in veliko moč, predvsem za stepanje testa. Nastavki so metlica, kavelj in še en za stepanje masla ... No in zdaj se je pojavil problem. V tako veliki posodi je očitno treba delati le z velikimi količinami. Ko sem želela stepsti sneg iz 4 beljakov oz. stepsti 4 rumenjake in sladkor ter še nekaj vrele vode, metlica tega sploh ni dosegla. Če sem podstavila kakšno drugo posodo - mešalnik ima samo eno - aparat sploh ni delal. Ali ima kdo izkušnje kako si lahko pomagam, saj dostikrat delam tudi iz manj sestavin, npr. 4 jajca, pa tudi manj? Menda stroj ni namenjen le za velikanske količine. Seveda pa glava ni snemljiva in res ne vem kako si lahko pomagam.

Imate kakšno podobno izkušnjo, nasvet ... Hvala v naprej!

cukrpekarca1

cukrpekarca1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jul 2013 17:56

Težka bo.Sicer bi bilo lažje kaj svetovati, če bi videli tvoj mešalnik, ampak moje izkušnje gredo bolj v tej smeri, da se sicer v avtobusu res lahko pelje tudi en sam človek, v mešalcu  za beton se pa biskvitnega testa iz enega jajca pač ne da narediti.

Saj veš, pri Apollu 13 so tudi stlačili veliko trikotno škatlo v malo kvadratno, ko je bila res sila. Prilepi sliko, mogoče bo pa komu vseeno kaj prišlo na misel.

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. jul 2013 18:03

Hja, človek se vpraša, zakaj si pravzaprav rabila mešalnik za res velike količine, če operiraš s štirimi jajci - za biskvit iz štirih jajc se meni še ročnega mikserja ne ljubi vleč iz omare, opravim kar z metlico. (no ja, teoretično, ker v praksi nikoli ne delam manj kot iz šestih....:))))) Podobno kot tisti, ki si kupijo SUVe, da jih potem uporabljajo za prevoz špecerije iz 200 metrov oddaljene štacune po krasno asfaltirani cesti... lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jul 2013 19:34

Ko sosedovi obmolknejo, je pa tudi nekaj vredno.... (sem morala it poguglat, kaj je to suv in je bil moj firbec spet potešen)

lp

P.s. Ali ne dela tudi, če ročno držiš skledo kvišku? (ok, saj vem, da je funkcija samostoječega mešalnika potem brezzvezna, ampak vseeno, no...)

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. jul 2013 21:18

cukrpekarca1 je napisal/a:

Pozdravljeni,

pred dnevi sem kupila avstrijski mešalnik first. Želela sem takega, ki ima res veliko posodo - ta ima kar 6,5 l in veliko moč, predvsem za stepanje testa. Nastavki so metlica, kavelj in še en za stepanje masla ... No in zdaj se je pojavil problem. V tako veliki posodi je očitno treba delati le z velikimi količinami. Ko sem želela stepsti sneg iz 4 beljakov oz. stepsti 4 rumenjake in sladkor ter še nekaj vrele vode, metlica tega sploh ni dosegla. Če sem podstavila kakšno drugo posodo - mešalnik ima samo eno - aparat sploh ni delal. Ali ima kdo izkušnje kako si lahko pomagam, saj dostikrat delam tudi iz manj sestavin, npr. 4 jajca, pa tudi manj? Menda stroj ni namenjen le za velikanske količine. Seveda pa glava ni snemljiva in res ne vem kako si lahko pomagam.

Imate kakšno podobno izkušnjo, nasvet ... Hvala v naprej!

cukrpekarca1

 

cukrpekarca1

 

Ja pa kaj ti ne preberš prej, kaj kupuješ?

proxima, tebe je itak sam bog (čeprav sem zadrti ateist) na ta svet poslal ... 

mamamia

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

29. jul 2013 5:48

Dobro jutro! Sem vesela, da razmišljate zame. Morda pa le katera pride na idejo.

Ni bilo nobenih navodil in opozoril za kaj takega. Cena je res nizka, tako da mislim, da je v tem point: da pač moraš imeti še enega za manjše količine. Velikega oz. z veliko posodo sem pa kupila zato, da bi lahko delala s količino 2 kg ali celo malo več - saj veste, krofi, potica ... Sicer pa, posoda mora biti pritrjena, da aparat dela, torej je ne morem dvigniti.

Marija

cukrpekarca1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jul 2013 7:07

Ja pa saj je pisalo, da ima posoda 6 litrov in pol - a ni to zadosti opozorila?

Sicer ga pa še vedno lahko podariš kaki ljudski kuhinji ali planinskemu društvu, bo vsaj koristno uporabljen.

Verjemi, tisti mali priročni hudičevi strojčki od 600 W ti zgnetejo testo za potico cak-cak, stanejo pa tudi ne ravno celo premoženje.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. jul 2013 19:23

proxima je napisal/a:


Podobno kot tisti, ki si kupijo SUVe, da jih potem uporabljajo za prevoz špecerije iz 200 metrov oddaljene štacune po krasno asfaltirani cesti...

lp, proxima

Ampak ti ljudje rabijo SUV-e, saj veš da parkirajo pred vhodom in ne na parkirišču zraven štacune in pločniki so marsikdaj nesramno visoki.

Commis débarrasseur

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jul 2013 13:33

Za kak biskvit si kupi kak manjši mikser in to je to. Jaz v mojem MUM-u čuda delam, a vedno iz vsaj 4h jajc. Za manj vzamem ročni mešalnik.

Atina

kuhalnica11  

član od: 17.6.2011

sporočila: 8

30. maj 2016 16:36

Pozdravljeni

Kupila sem ročni mešalnik first Avstrija.Skleda je kovinska, 4,4 prostornine, žal se ne vrti.Ali mi bodo biskviti uspeli s takim mešanjem. Za koliko jajc je tak mešalnik.

kuhalnica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. maj 2016 16:58

Če bi se morala vrteti, pa se ne, ga takoj nesi nazaj in zahtevaj zamenjavo. Če pa ima posodo fiksno, je pač tako - ni razloga, zakaj naj biskvit ne bi uspel, če metlice dobro stepajo. Poleg tega, praviš, je mešalnik ročni - ga pač premikaj sem in tja z roko, temu je namenjen.

4,4 l je kar velika posoda in če misliš v njej stepati en ali dva rumenjaka, bo večina razmazanega po stenah posode.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 30. 2016 17:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti