Španski vetrci oz razli poljubi (piškoti)

superbauka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 9

tema odprta - 4. mar 2004 16:01 | ogledi: 7.732 | odgovori: 8

oj! mI LAHKO KDO SVETUJE, KAJ JE NAROBE, DA JE MASA ZA ŠPANSKE VETRCE OZ. RAZNE POLJUBE(OREHOVE, MANDELJEBVE...) PREVEČ REDKA, ČEPRAV JE PRIPRAVLJENA PO RECEPTU. oKUS JE CICER o.k., SAMO SE NA PEKAČU FUL RAZLEZEJO IN NE OSTANEJO V KUPČKU.

HVALA!

Če ima kdo kak preizkušen recept, prosim za objavo.

Anita Juvan

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. mar 2004 16:28

V soboto bo objavljen recept -Bele žogice Morda si dodala premalo sladkorja,če ga dodaš več kot je v receptu ni nič narobe,ni prav če ga je premalo. Takoj ko narediš maso jo moraš dat sušit v pečico,masa ne sme čakati,ker ti lahko zrak iz beljakov oddirja iz hiše. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 04. mar 2004 18:40:45

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2004 19:20

0,5 l beljaka 180 dag kristalnega sladkorja polovico sladkorja damo v zelo visok lonec in prilijemo toliko mrzle vode, da je sladkor pokrit.Kuhamo na maksimalni temperaturi in neprestano mešamo.Ko se pričnejo delati mehurčki ( tako kot pri pihanju tistih otroških balončkov z milnico ) je zadeva dovolj kuhana. Poizkus lahko napravimo s kovinskim odpiračem za steklenice.Ostali sladkor dodamo h beljakom in stepemo v zelo trd sneg. Ko so beljaki dovolj trdi primešamo še vročo sladkorno mešanico in po želji še kakšne jedilne barve, morda malo mletih lešnikov, mandeljnov ali orehov. Maso damo v brizgalno vrečko in na peki papir nabrizgamo različne oblike. Sušimo na toplem v sobi, kuhinji ... Skratka španski veterci nikakor niso za v pečico. To je zmotno mišlenje in taki se lepijo na zobe in niso prav nič dobri. Ker je to velika količina je dobro, da sestavine prepolovite. Recept je dobro preizkušen in uspeh zagotovljen. Obilo zabave pri delu. Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. mar 2004 19:34

Moji so sušeni v pečici in še zdaleč niso podobni čigumiju.Vabljeni na pokušino. Varjanto kakršno propagirate vi pa jo najdete tudi na www.kuki-grega.com. Vesna Leben

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. mar 2004 22:28

Tudi jaz sem pred leti imela probleme s "pacastimi" vetrci, ki so bi navadno neužitni , sedaj pa mi vedno zelo uspejo , saj sem ugotovila "napako v sistemu ". Vedno se mi je namreč preveč mudilo. Sedaj beljake večkrat tudi zamrznem, da jih imam več (npr. 10), pa nikoli nimam problema z obliko, vedno so lepo krhki in se ne pacajo . Sedaj pazim, da za en beljak uporabim približno 8 dag sladkorja (raje več kot manj). Odtajane beljake stepam tako dolgo, da je sneg popolnoma trd, potem pa POČASI , ob stalnem mešanju, na sneg vsipam, s pomočjo cedila, sladkor v prahu. Nato maso dam v brizgalno vrečko () in se poigravam z oblikami in velikostmi vetrcev . Vetrce nabrizgam na pladnje, obložene s peki papirjem in dam v pečico, kjer jih pustim čez noč, pri zaprtih vratcih. Pečico nastavim na "vroč zrak" in 50 stopinj. Nazadnje sem jih sušila na treh pladnjih, pa so mi čisto vsi uspeli , četudi so bili nekateri kosi v obliki in velikosti šamrloe.Polovico sem jih morala zapreti v posodo in skriti, da sem jih imela dalj časa. Nazadnje sem jih tudi malo obarvala z jedilnimi barvami in naredila začetne črke imen vseh družinskih članov in povabljencev na božično večerjo . Bilo je prav zabavno in tudi okusno . Včasih dam v trd sneg tudi kokosovo moko, naribano čokoladi, krokant, nasekljane orehe... in takrat sneg na papir oblikujem kar z dvema žličkama. Pa imam spet drugačne piškote . A ja, še tole: ko še nisem imela pečice na vroči zrak, sem pečico ravno tako segrela na 50 stopinj, vendar sem vratca pečice pustila priprta (vanje sem vtaknila kuhalnico) in so se mi vetrci prav tako lepo sušili . Upam, da ti bo uspelo in lep pozdrav Nada

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

5. mar 2004 9:28

NadaM, kaj sneg ne stepaš na vodni kopelji?

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. mar 2004 10:02

Dragička Pred mnogimi leti sem sneg res stepala nad soparo, pa so se mi poljubčki potem kljub temu lepili. Zdaj pa nič več. Res pa zelo pazim, da trdemu snegu (ob stalnem mešanju) POČASI, s cedilom dodajam sladkor. Ko sem včasih skušala pogoljufati in pohiteti s sladkorjem, se mi je potem spet vse lepilo. Pa pospravi jih v hermetično zaprto posodo, da ostanejo krhki. Ob tem se včasih sprašujem, kaj dodajo tistim vetrcem, ki jih lahko kupiš v trgovini, pa so vedno suhi? Upam, da ti bo uspelo. Pozdravček Nada

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. mar 2004 10:26

Poglej pod BELE ŽOGICE pa boš videla kaj dodajo tistim v trgovini. Vesna Leben

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

11. mar 2004 11:58

Priporočam vsem, ki se sklicujete na določen link, da dotate tudi njegovo bližnjico. Tako je veliko enostavneše iskanje. Bele žogice http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3352&besed Lp Sporočilo je spremenil(a) dj dne 11. mar 2004 12:00:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti