Naročilo avtosedeža iz tujine

Gorenjsko dekle  

član od: 24.6.2009

sporočila: 39

tema odprta - 24. jul 2013 10:53 | ogledi: 5.210 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

glede na to da moja 5 mesečna deklica nekako noče in noče sedeti v lupinici, sem se odločila da bo potrebno kupiti nekoliko bolj "udoben" avtosedež. Zato me na tem mestu zanima, če ste že kupovali na raznih tujih spletnih mestih (amazon, pramworld...) in kakšne so vaše izkušnje. Po sedajšnjih izračunih bi prišla ta investicija kar nekaj cenejša, kot pa da kupim to pri nas. Predvsem me zanima če sploh obstaja način naročanja, brez kreditne kartice. (naprimer plačilo po povzetju, ipd)

Kot ste verjetno opazili sem zelo zelena na tem področju, zato vas lepo lepo prosim za pomoč. :)

 

LP

Gorenjsko dekle

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

24. jul 2013 11:05

Mi smo ga naročili preko amazona, plačali s kreditno kartico preko pay pala. Nobenih teža. Zelo smo zadovoljni.

ninky

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

24. jul 2013 11:21

Jaz sem naročila pri Pramworld, dobila v treh dneh, s poštnino vred veliko ceneje kot pri nas. Plačala sem s kreditno kartico. Mislim, da boš brez kreditne kartice težko karkoli naročila v tujini.

čokobananca

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

24. jul 2013 11:49

Midva sva že kar nekaj sedežev kupila v tujini, preko spleta. S poštnino vred naju je prišlo precej ceneje kot pri nas. Primer: pred 4 leti sva kupovala Britaxovo Evolvo 1-2-3. Pri nas bi zanjo dala 240 evrov, pri Pramworld-u pa sva zanjo s poštino vred dala 154 evrov .

Letos pa sva kupovala preko nemškega Amazona. Dva sedeža "jahača", z visokim naslonom, sva dobila (ker sta bila v akciji) za 120 evrov (s poštnino vred), pri nas pa je bil primerljiv sedež 130 evrov .

Pri Praworld-u in pri Amazonu sem plačala s kreditno kartico, povsem brez problemov (če te skrbi možnost zlorabe). Pri Amazonu (ameriškem, angleškem, kanadskem, francoskem, nemškem) kupujem že več kot 10 let, pa vedno brez težav in vedno dobim ceneje kot pri nas.

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

24. jul 2013 11:55

Aja, še to - pri Amazonu tik pred zaključkom nakupa vidiš, koliko boš plačala za poštnino (pri tem koraku si lahko še premisliš), pri Pramworldu pa ti po oddaji naročila pošljejo e-pošto, v kateri ti sporočijo, koliko znaša poštnina, in te vprašajo, če še želiš do konca izvesti nakup. Za pošiljanje enega sedeža k nam računaj nekje okrog 30 funtov (leta 2009 smo za poštnino dali 36 funtov za en sedež, ob naročilu dveh pa je bila poštnina 69 funtov, potem pa se je pocenilo in marca 2012 nas je poštnina stala 25 funtov).

Katja D.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

24. jul 2013 12:52

Tudi jaz imam dobre izkušnje s Pramworld.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jul 2013 13:00

Kupoval pri amazonih ( ameriški in angleški ) in Ebay-ih ( angleški in nemški ) za ta Pramworld " nikad čuo ", nikoli problomov, razen v primerih, ko nočejo poslat v Slo ( amazon rabljene knjige, pri Ebayih pa marsikaj ). Večinoma plašam s kreditno kartico, pri Ebay se da plačati s debetno. Bojim se, da se ne da kupit po povzetju.

Če se kupuje zunaj evrope, še carina pristavi svoj piskarček.

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2013 15:20

Odpreš PayPal račun, na katerega "prilepiš" svoj bančni račun. Je priročno in varno.  

 

Vanja

Gorenjsko dekle  

član od: 24.6.2009

sporočila: 39

24. jul 2013 15:45

Hvala vsem za zelooo hitre odgovore in sodelovanje, zato ste mi vsi tukaj na kulinariki zelo všeč.  Kako pa je tole zadnje mišleno kar se tiče PayPal-a, Vanja_v_ZDA? A to velja za normalni bančni račun in še če to pride v poštev tudi pri nemških spletnih trgovinah?

 

 

Gorenjsko dekle

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2013 16:18

PayPal v tvojem imenu plača prodajalcu, denar pa dobijo "povrnjen" tako, da ga tebi vzamejo iz računa. Če denarja na tvojem čekovnem računu recimo ni, potem se transakcija ne zgodi.

Vsi prodajalci ti povsem jasno povedo, kakšna plačilna sredstva sprejemajo. Mi sicer 99% plačujemo s kreditnimi karticami že 25 let (pred internetom je bilo za nakupe preko papirnatih katalogov), paypal račun imava pa odprt že skoraj 15 let in je čisto priročen.

 

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. jul 2013 19:29

http://pay-pal-slovenija.blogspot.com/p/

Veliko trgovin podpira paypal, ne pa vse. Vsaka spletna trgovina ima svoje pogoje poslovanja, nacin placila in dostavo (tudi stroske) na svoji strani in jih je smiselno najprej prebrat. Obstajajo tudi predplacniske kartice (npr. http://www.predplacnik.si/index.php/kaj-je-predplacniki, http://www.visaeurope.com/en/cardholders/prepaid.aspx , ... ) ki je sicer nimam, tako da nimam z njimi izkusenj.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti