Velike bučke

BojanaG  

član od: 23.7.2013

sporočila: 1

tema odprta - 23. jul 2013 22:25 | ogledi: 5.628 | odgovori: 3

Živjo;

 

Ko sem prišla z dopusta, me je na vrtu čakalo veliko bučk (temnozelene podolgovate), ki so zelo velike.

Rada bi jih nekako vkuhala (vložila) za pozimi, kot neko omakico.

Imate kakšno idejo?

Lep pozdrav;

 

Bojana

BojanaG

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

23. jul 2013 22:39

Jaz naredim kompot iz njih, nekaj pa jih nakockam in spravim za kakšne omake v zmrzovalnik, ali pa jih dodam vmes med paradižnik, papriko, čebulo, korenček, vse skupaj zdušim, posolim in nadevam kar v kozarčke in vroče zaprem.

kriznana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. jul 2013 6:21

Naribaj na rezance (kot repo), zamrzni po porcijah.

Uporaba: za zavitek, namesto jabolk, s tem, da dodaš limonin sok, bučnica (slan zavitek, glej ežojevo kosilo izpred dveh dni), narediš v omaki: http://www.kulinarika.net/recepti/1305/omake/buce-v-oma (receptov je še cel kup),.....

rimljanka

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

24. jul 2013 7:26

Jaz jih pa olupim, izdolbem semena, ostalo narežem na kocke in podušim (včasih dodam še kaj drugega, recimo stročji fižol, paprike, karkoli pač) in to podušeno ohlajeno zelenjavo zamrznem po porcijah in dodajam pozimi, ko kuham zelenjavne mineštre. Včasih dodam tudi kakšni omaki.

alpska roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti