Električni pekač za pico-teflonski ali keramični

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

tema odprta - 21. jul 2013 15:15 | ogledi: 7.341 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Zanima me če imate kaj izkušenj s keramičnimi pekači za pico...o teflonskih sme videla že veliko napisanega...pa ne vem ali je pečenje v njem isto? Imam namreč keramičnega in ga še nisme sprobala...

 

lp

 

stajerka80

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. jul 2013 17:22

Oprosti no  ker ga že imaš, pač sprobaj. A moraš res druge spraševat kako in kaj, da si ustvariš svoje mnenje? 

Vanja

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

21. jul 2013 17:28

heh..ja nimam pa teflonskega da bi vedla če je kaka razlika..al lahko vse tiste nasvete za teflonske tud jaz uporabim za mojega..:)

stajerka80

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

22. jul 2013 16:17

Isto je, samo menda je keramični manj strupen. Zdaj ga pa le sprobaj in si ustvari svoje mnenje...

Drugače pa imamo mi 3 teflonske, pa je z vsakim malo drugače. Se pač na enega navadiš in to je to.

čoko

stajerka80  

član od: 13.12.2011

sporočila: 24

23. jul 2013 19:20

aha hvala...zdaj bom ravno sprobala prvič..;)

stajerka80

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

24. jul 2013 8:29

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Oprosti no  ker ga že imaš, pač sprobaj. A moraš res druge spraševat kako in kaj, da si ustvariš svoje mnenje? 



Vanja

 

No, no...saj je dovoljeno vprašat, kajne? Tu ne gre za osebno mnenje, gre za izkušnje.

 

Jaz sicer nimam keramičnega, imam teflonskega, pa so mi nasveti kolegic, ki so ga imele pred menoj, prišli prav. Se mi zdi škoda, da bi zažgala hrano, če ji lahko kdo, ki ima izkušnje, namigne da naprimer naj ne da takoj na visoke temperature na termostatu, koliko na da maščobe, če sploh, in tako dalje. Pa tudi, če kdo napiše kakšno primerjavo med teflonskim in keramičnim bi bilo fajn, kaj je bolje v teflonu, kaj pa v keramičnem.

Jaz bi z veseljem prebrala kakšno izkušnjo, sploh zato, ker se je moj teflonski pokvaril oz. opraskal in nameravam kupiti novega in ne vem, če teflonskega ali keramičnega.

TanjaG.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. jul 2013 8:59

TanjaG. je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Oprosti no  ker ga že imaš, pač sprobaj. A moraš res druge spraševat kako in kaj, da si ustvariš svoje mnenje? 



Vanja

 

No, no...saj je dovoljeno vprašat, kajne? Tu ne gre za osebno mnenje, gre za izkušnje.

 

Jaz sicer nimam keramičnega, imam teflonskega, pa so mi nasveti kolegic, ki so ga imele pred menoj, prišli prav. Se mi zdi škoda, da bi zažgala hrano, če ji lahko kdo, ki ima izkušnje, namigne da naprimer naj ne da takoj na visoke temperature na termostatu, koliko na da maščobe, če sploh, in tako dalje. Pa tudi, če kdo napiše kakšno primerjavo med teflonskim in keramičnim bi bilo fajn, kaj je bolje v teflonu, kaj pa v keramičnem.

Jaz bi z veseljem prebrala kakšno izkušnjo, sploh zato, ker se je moj teflonski pokvaril oz. opraskal in nameravam kupiti novega in ne vem, če teflonskega ali keramičnega.



TanjaG.

Če se je tvoj pekač, teflonski ali keramični samo opraskal, ga nikar ne meči proč, shrani ga za jesen in zimo, bo zelo pripraven za peko kostanja. Tudi krompir, čebule, finokjo, glave česna in kar je še takih gomoljev, ki jih lahko zaviješ v aluminijasto folijo se lepo pečejo tudi v poškodovanem pekaču. Ne vem če je dovoljeno napisat, ampak v Evrospinu prodajajo aluminijaste pekače vseh velikosti, če kupiš kakšen ducat takih, ki lepo sedejo v tvoj pekač, ga boš lahko še  nekaj časa uporabljala.

nola

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

25. jul 2013 10:33

Po moje je teflonski boljši,če pa imam pravi vir info.bodo naprodaj še samo keramični,ker po  novi zakonodaji teflonskih ne smejo več proizvajati.

Če se motim,naj me kdo popravi.

nickMax

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. jul 2013 12:28

Ne vem - srčno pa upam, da ne. Če je to res, potem se bom vrgla v nakupe in se zložila z njimi za preostanek življenja.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. jul 2013 17:27

TanjaG. je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Oprosti no  ker ga že imaš, pač sprobaj. A moraš res druge spraševat kako in kaj, da si ustvariš svoje mnenje? 



Vanja

 

No, no...saj je dovoljeno vprašat, kajne? Tu ne gre za osebno mnenje, gre za izkušnje.

 

Jaz sicer nimam keramičnega, imam teflonskega, pa so mi nasveti kolegic, ki so ga imele pred menoj, prišli prav. Se mi zdi škoda, da bi zažgala hrano, če ji lahko kdo, ki ima izkušnje, namigne da naprimer naj ne da takoj na visoke temperature na termostatu, koliko na da maščobe, če sploh, in tako dalje. Pa tudi, če kdo napiše kakšno primerjavo med teflonskim in keramičnim bi bilo fajn, kaj je bolje v teflonu, kaj pa v keramičnem.

Jaz bi z veseljem prebrala kakšno izkušnjo, sploh zato, ker se je moj teflonski pokvaril oz. opraskal in nameravam kupiti novega in ne vem, če teflonskega ali keramičnega.



TanjaG.

 

Evo, osebno mnenje: Največ izkušenj dobi človek tako, da takrat, kadar peče (enkrat doma, enkrat na kakšnem kampiranju, enkrat tako nanese, da malo pomagaš pri kakšnih frendih....) malo gleda, kako se stvar v ponvi obnaša. In se vedno gleda, pa če je ponev totalna rutina, ali pa delaš s ponvijo, ki ni tvoja ali pa s kakšno novo. In če se uporablja lastna pamet,se hitro vidi, če je maščobe dovolj, če je je pa preveč, za božjo voljo, se pa zadeva umakne s štedilnika in se tista maščoba polovi in odstrani in gremo dalje. Mislim, pa ni to raketna znanost, čeprav je mogoče v materialih tudi kakšen nanotehnološki trik. Kdor zna kuhati, zna kuhati in peči z vsako, kdor je na tem osnovnem terenu zanič,bo krivil ponev ......

BTW, moja izkušnja: ena ponev je nekoč padla v morje in ker je bila železna, smo si razložili, da trajno ekološko to ni tako hudo. Potem je pa bila še ena železna in je bila fino zarjavena in je ekipa vseeno hotela jesti šmorn in na Ščedru ravno gledaš konju v zobe...in so fantje z brusilnim papirjem malo odstranili rjo, smo izdatno namazali z vsem mastnim (vključno s kremami za sončenje) in potem imeli ponev na soncu in čez dve uri je bila ponev v uporabi in je zdržala še 10 dni. Tega je že deset let, vsi prisotni so še vedno zdravi

 

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jul 2013 9:46

Okej, tole je pa off-topci, ni pa off-site. Opozarjam vse, ki slabo prenašajo karšnokoli kontekstualno razmišjanje in želijo samo kratke in enostavne odgovore, ta del ni za vas

Namreč, dilema "ali teflonska ali keramična ponev" in kar je še takih dilem, je skrajni rezultat tesnob, ki jih povzroča kultura "pravice do izbire" v kombinacijami s tesnobami.  Na takih tesnobah živi uspešna prodaja self-help produktov, na teh tesnobah uspešno funkcionirajo spletni forumi in kdor želi več na to temo (ob predpostaki, da nima več nerazrešenih dilem v zvezi s posodjem), lahko prebere izvrstno študijo Renate Salecl http://www.emka.si/izbira/PR/123456

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti