Pecivo za rojstni dan

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 17. jul 2013 8:27 | ogledi: 16.973 | odgovori: 17

Za rojstni dan moram speči več vrst peciva. Pecivo naj bi bilo takšno, da se prime v roko, sočno, zelo dobro, lepo na izgled,... Prosim za kakšen hiter nasvet.

tej_a

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

17. jul 2013 8:31

Jogurtova pita (v kremo lahko vmešaš koščke breskev, jagod, borovnice ... ), lunice, ajdova rolada (z marelično ali jagodno marmelado z rumom) ... 

s0ncek*

tinka12345  

član od: 16.7.2013

sporočila: 2

17. jul 2013 10:17

Rafaelo v pekaču.

tinka12345

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2013 12:12

bela pita v vsakem primeru.  Minjoni - več plasti testa - kot za rolado jih spečeš, eno je lahko tudi temno, tri plasti potrebuješ. Dve namažeš z marmelado, razvaljaš dve plasti marcipana in daš na marmelado, na vrh daš tretjo plast. Dobro zaviješ v folijo, obtežiš in pustiš čez noč. Naslednji dan razrežeš na majhne koščke različnih oblik in prelivaš s sladkorno glazuro, ki jo lahko del tudi obarvaš, in okrasiš, ali s čokoladno glazuro (pa na temno delaš vzorčke iz bele čokolade in obratno).

 

Ali pa petit fours - iz krhkega testa narediš majhne okrogle kolačke in nanje nabrizgaš masleno kremo: osnovno razdeliš na tri dele in eni dodaš malo vanilijevega ekstrakta, v drugi del vmešaš čokolado, v tretjega malo konjaka in na kolačke nabrizgaš kupčke, te pa preliješ s čokolado in okrasiš.

 

Tako minjoni kot tile peti foursi so zamudni za delat, a izjemno dekorativni.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jul 2013 12:42

Mamamia kaksen sladkorni preliv naredis? In razmerja prosim... A naredis kdaj kakavoega sladkornega?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2013 13:59

Preliv naredim iz presejanega sladkorja v prahu in nekaj kapljic tekočine, ampak res jo dodajam po kapljicah, sicer je hitro preredka. Delam bolj na pamet, v skodelico presejem sladkor in dodajam tekočino (limonin sok, vodo, jedilno barvo, liker ... kar pač potrebujem), vmes pač mešam z žličko, dokler ne nastane ravno prav gosta zmes za oblivanje oziroma krašenje.

Namesto tekočine se lahko uporabi tudi jajčni beljak, na 125 g sladkorja v prahu gre en beljak, vsaj približno. To gladko razmešaš, potem pa po potrebi dodaš še sladkorja, če je zmes preredka, ali še kakšno kapljjico tekočine, če je pregosta.

Nisem pa saldkornemu oblivu še nikoli dodajala kakava, instant kave, čokolade ali kaj podobnega.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jul 2013 18:22

aha, sem mislila da delaš kot preliv za petit fours tisti kuhan sladkor, ki se ga potem zmiksa..

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2013 18:43

Ne, ne, jaz sem bolj za enostavne zadeve ..., ni se mi več za raziskovat in kombinirat, preizkušat itd... Niti nimam doma odjemalcev, s tem tudi ne neke motivacije) za kaj bolj zahtevnega. Kake baklave s pisatcijami še pridejo v poštev ... ZDaj smo že dolgo v fazi izpolnjevanja želja glede glavnih obrokov, torej meso in nekaj za zraven (indijske, tajske, burmanske in arabske zadeve ...). Moja krivulja glede sladic gre že krepko navzdol, hehe 

mamamia

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

19. jul 2013 8:20

s0ncek*, katero jogurtovo pito delaš? V bazi jih je več, pa se ne morem odločit, katero bi naredila.

LP, Oaza

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

19. jul 2013 9:00

In kateri recept za "rafaelo v pekaču"?

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti