Vlaganje rdeče pese, manj kislo

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

23. sep 2014 7:46

Pomotoma sem dodala nekaj olja na peso, preden sem jo dala v kozarce. Ima kdo izkušnje?



lipa1

Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 23. 2014 09:10

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

23. sep 2014 11:07

Moj recept je pa takšen:peso skuham, naribam na lističe, dodam hren.Čez prelijem mešanico iz 1l vinskega kisa, 3l vode, 24 žlic sladkorja, 3 žlice soli.To pusti čez noč pacat,napolnim kozarce,zaprem in dam še malo v lonec pasterizirat. Pesa je po okusu kot kupljena.Količine so velike, zato jih je treba zmanjšat.

kvačkarica

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

23. sep 2014 12:16

lipa1 koliko je to nekaj?

Nekaj kapljic na kozarec ne bo nič spremenilo, 0,5dl pa bo že drugače ampak po moje užitno še vedno. Vem, da nekateri dodajo olje pesi, ko postrežejo solato.

Najbolj sigurno bo pa, da en kozarec žrtvuješ in probaš.

tamara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. sep 2014 13:36

lipa1, užitna gotovo bo, morda v začetku celo zelo dobra. Drugega ne more biti narobe kot to, da bo zaradi olja tam nekje po pol leta spremenila okus na slabše (olje dobi rahlo žaltav priokus). Vsaj pri vloženih paprikah je tako, zato vanje ne dodajam več olja.

 

Cila

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. sep 2014 6:27

 

lipa1 je napisal/a:

Pomotoma sem dodala nekaj olja na peso, preden sem jo dala v kozarce. Ima kdo izkušnje?



lipa1



Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 23. 2014 09:10

 

 

Nič ne bo narobe, zakaj le?

Jaz zadnje čase vlagam papriko, ostre feferone in čebulice le še v mešanico vode,olja,malo sladkorja, soli in kisa in se super obnese . In če imate dobro olje ne bo čisto nič žaltavo. No vsaj meni se to še ni zgodilo, pa sem oni dan jedla lanske shranke. 

Vlaganje samo v kis meni  ne" potegne"... je prekislo in se mi zdi, da se okusa paprik, gob, čebule, česarkoli skorajda ne čuti več. Rdeča pesa je pa sama po sebi sladka in jo zato vlagamv kis, ampak malo olja ji prav gotovo ne bo škodilo.

lp Lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti