Srbenje hrbta in trebuha

kotalka  

član od: 23.1.2010

sporočila: 5

tema odprta - 15. jul 2013 9:48 | ogledi: 17.147 | odgovori: 13

Dragi, prosim izlijte svoje izkušnje...

Mene pa močno srbi hrbet in zgoraj in spodaj, pa tudi trebuh in po rokah (zgoraj). Imam neke rdeče fleke, ki so tudi rjavkasti  in se luščijo in srbijo. Drugače imam zelo suho kožo, ko si slečem spodnjo majico, to kar leti ko nekakšen prhljaj.

Grozno... Zdej sem si začela mazat z bio orehovim oljem, pa je koža res bolj voljna, vendar ne morem verjet, da se po nanosu olja hitro vpije in ni mastna koža. Kot nekakšen pivnik... To počnem zdej 1 teden, pa je še kar suha.... Brala sem že o kožni plesni, vendar jaz se ne potim in ni koža vlažna.Kadar pa se spotim (takrat je bolj izrazito srbenje). Poskusila sem tudi z silicilnim akoholom 2%, pa je malce bolje, vendar me koža kar peče, zgleda da je ranjena od praskanja. Ko se potipam, čutim da ni gladko, ampak kot krastice. Grozno. Saj se ne upam obleči v kopalke. Sonce malo pomaga. Enkrat sem že imela Canesten kremo, vendar sem slišala da tanjša povrhnjico, pa sem odnehala, pa tudi malce se je izboljšalo, pa potem spet ponovilo. A je kdo imel podobne težave? Jaz bi jih najraje rešila z domačimi zdravili.

Hvala vam za vsako informacijo..

kotalka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

15. jul 2013 10:01

Se ti ne zdi, da bi bila tale težava za tvojega zdravnika?

Issi

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

15. jul 2013 10:02

Kaj pa obisk zdravnika?

blossom

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jul 2013 10:42

Poglej: jaz sem nekakšen dohtar, pa je vse, kar mi je iz tvojega izlitja jasno, to, da je možnih kakih 100 diferencialnih diagnoz in da imaš slabe amaterske svetovalce (Canesten ne povzroča tanjšanja kože, to je stranski učinek kortikosteroidov, ki jih pa v Canestenu ni). Koža sodi med tiste človeške organe, brez katerih je najtežje živeti, nekako tako kot jetra, in svojih jeter najbrž ne bi dala operirat sosedovemu srednješolcu, kajne? Odpravi se torej do svojega zdravnika in ta naj te po potrebi pošlje še do kakega dermatologa. lp, proxima

ppiikkaa  

član od: 29.1.2012

sporočila: 6

15. jul 2013 11:25

pozdravljeni,

 

po moje so pa to znaki luskavice. 

 

polona

ppiikkaa

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

15. jul 2013 12:57

 

Prej bi pomagalo spiranje s čajem iz orehovega lubja ali pa kopel iz njega.

 

Samo prvi nasvet je pa vsekakor obisk zdravnika.

trac

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jul 2013 13:12

Ja, ja, vse to sprobati, potem pa na urgenco, ko bo prišlo še do česa hujšega. Zakaj se je tako težko spraviti do zdravnika, tega res ne razumem. Zdaj bi lahko bila že v redu ali pa na dobri poti do izboljšanja.

 

PS V petek sem bila pri dveh osebnih zdravnikih in še na napotnico na urgenci, se je splačalo, ker sem v soboto lahko že bezljala po bohinjskih gorah. In grem v petek mirno na morje, kjer bom lahko okoli skakala v kopalkah. Brez da se mi bo treba ukvarjati s kako mislijo na infekcijo kože. Ja, je bila tudi pri meni kožna zadeva, samo drugačne narave.

Loni Makaroni

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

17. jul 2013 13:17

Kaže, da imaš atopični dermatitis. Tudi jaz ga imam. To je kronično obolenje kože, ker tvoje lojnice proizvajajo premalo loja, posledično imaš suho kožo, ki pa je zelo dovzetna za infekcije. Dermatitisa se ne da pozdraviti, se ga pa da omiliti oz. balžiti, da ne izbruhnejo takšni lišaji.

Izogibati se moraš odišavljenim gelom za tuširanje in odišavljenim kremam za telo. Meni, ko sem dobila fleke po celem telesu, je pomagala najprej kopel v topli vodi z oljem (jaz uporabljam Eucerin). Tuširam se samo z oljem za tuširanje, mažem se pa tudi s kremo, ki je namenjena takšnim obolenjem. V lekarni imajo veliko takšnih izdelkov, je pa Eucerin še nekako cenovno najbolj dostopen in meni učinkovit.

Paziti moraš, da koža dobi tudi dovolj dodatne vlaga (kreme za telo), na recept pa sem jaz dobila tudi kremico (Elidel), ki je zelo nežna, ker ne tanjša kože, z njo pa se namažeš po obolelih mestih. Torej tam ko imaš flek.

Če s ejaz stuširam, npr. s kakšnim lepo dišečim navadnim gelom, me začne takoj koža srbeti, huje je tudi pozimi, ko je koža nasplošno bolj suha. Tudi mehčalec je bolje opustiti, če ga uporabljaš.

Drugače pa predlagam, da greš do zdravnika in te naj napoti k dermatologu, kjer dobiš vse potrebne informacije in da ti točno povedo kaj ti manjka. Lahko pa, da imaš kaj drugega....

Veliko uspeha ti želim.

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

17. jul 2013 13:22

P.S. Domača zdravila so meni bolj malo pomagala. Dobro je tudi, če se kdaj stuširaš samo z vodo. Jaz, ko pridem s službe in sem malo prepotena, ker je tako zelo vroče, samo skočim za 2 minuti pod tuš, da se osvežim. V končni fazi, nismo tako umazani, da bi se morali ne vem kako čohati.

Je pa proces "zdravljenja" kar dolgotrajen, da si koža opomore. Elocom pa res ni primeren, jaz sem ga imela, saj sem imela vnete tudi roke (prste) in sem imela vse v krastah, bolje p ani bilo. Sledilo je 2 meseca intenzivnega mazanja s Elidelom in eno kremo za roke, ki je vsebovala ureo ter nošenje bombažnih rokavic ponoči in tudi podnevi, kolikor se je dalo. Bognedaj, da sem šla kako posodo pomivat.

LP

Lopatka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. jul 2013 14:09

Lopatka,

ob vsem dolžnem spoštovanju, ampak še dermatolog z dolgoletnimi izkušnjami si ne bi drznil takole na slepo in na daljavo izstreliti diagnoze in predpisati zdravljenja. Se ti ne zdi, da bi le bilo bolje, če bi kotalko raje družno poslali k zdravniku, potem pa držali pesti, da čim hitrje ozdravi?

Sonja

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

17. jul 2013 14:18

P.S. Domača zdravila so meni bolj malo pomagala. Dobro je tudi, če se kdaj stuširaš samo z vodo. Jaz, ko pridem s službe in sem malo prepotena, ker je tako zelo vroče, samo skočim za 2 minuti pod tuš, da se osvežim. V končni fazi, nismo tako umazani, da bi se morali ne vem kako čohati.

Je pa proces "zdravljenja" kar dolgotrajen, da si koža opomore. Elocom pa res ni primeren, jaz sem ga imela, saj sem imela vnete tudi roke (prste) in sem imela vse v krastah, bolje p ani bilo. Sledilo je 2 meseca intenzivnega mazanja s Elidelom in eno kremo za roke, ki je vsebovala ureo ter nošenje bombažnih rokavic ponoči in tudi podnevi, kolikor se je dalo. Bognedaj, da sem šla kako posodo pomivat.

LP

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti