Ponev - lonec

Nana33  

član od: 9.7.2013

sporočila: 3

tema odprta - 9. jul 2013 22:28 | ogledi: 5.418 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

potrebovala bi ponev z debelim dnom, saj je pečenje mesa na mojih ponvah bolj dušenje kot pečenje (predvidevam, da se ne doseže dovolj visoka temperatura in zato gredo sokovi ven iz hrane). Prav tako je z zelenjavo, ki bi jo rada pripravila na "kitajski" način. Ker s tem nimam izkušenj vas prosim, da mi svetujete katero ponev naj kupim. Uporabljam indukcijo. Fajn bi bilo, če bi to ponev lahko dala tudi v pečico. Ali pa kakšen lonec, ki bi ga lahko dala v pečico, da se jedi skončajo.

Za vaše nasvete se vam že vnaprej zahvaljujem.

Nina

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. jul 2013 6:00

Le creuset - emajlirana posoda, za na plošče in v pečico.

robida

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2013 6:05

Jaz bi svetovaladve različni. Ena je ikeina favorit, s teflonom, druga pa litoželezna brez premaza. To pa pri nas težko dobiš.. No, saj tudi ikeine ne, samo je lažje najti :D

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2013 6:06

Meni se le creuset, ki ima notri svetel emajl, za pečenje obnese samo če želim zapeči za kakšen golaž, praženje je kar težavno, po dnu se hitro zažge. 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jul 2013 10:06

Nedavno sem za darilo dobila eno krasno ponev, težka je ko sam vrag, komaj jo dvignem,  kupljena v Leclercu. Z debelim dnom, po moje je litoželezna z nekim gladkim premazom. V njej pečem meso in zelenjavo, navdušena sem, smo že kupili tudi eno manjšo, za kaj malega prepražit samo za dva.

Kuhanje v tej ponvi na indukciji je čisti užitek. Meso se lepo zapeče, saj se doseže dovolj vioska temperatura (sicer je peka mesa bolj odvisna od višine temperature v ponvi in ne toliko od same posode).

Glede zelenjave "po kitajsko" pa je boolj pomemben čas pečenja kot sama posoda. Posodo, seveda je bolje, če je z debelim dnom, dobro segrej, šele potem dodaj maščobo in vso zrezane zelenjavo kar naenkrat. Malo prepražiš, vmes mešaš, in predvsem nič ne soli (ker so povzroči, da zelenjava uplahne, in potem res ni nič več "kitajska". Čisto na koncu - ampak ne praži zelenjave več kot kakšne tri minute - dodaj malo sojine omake, da bo slano.

 

mamamia

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

10. jul 2013 14:41

Jaz imam dve,eno ponev in kozico z svetlim emajlom le creuset, ma se ne prijemlje, ok, na začetku, potem pa odstopi od dna.Jaz sem zaljubljena v to posodo,čudovita je.Meso ostane sočno,piščanec mi suh,skratka super.



analuka

Sporočilo je spremenil(a) analuka dne 10. 2013 14:43

Nana33  

član od: 9.7.2013

sporočila: 3

10. jul 2013 19:18

Hvala vsem za nasvete. Nisem vedela, da ima tudi Ikea kakšno kvalitetno ponev. Sem mislila, da dajo tam več na izgled kot na kvaliteto.

Pogledala sem tudi le creuset, ampak je tam več različnih. Kateri tip priporočate (lonec in ponev)?

Nina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2013 19:33

Ja, tadobra karamelizirana stvar odstopi od dna ko zaliješ. Če pa pečeš več rund ali dolgo pražiš se pa zažge. To je bolj za kuhanje namenjeno in pečico. Za pečenje imajo ponve s črnim emajlom. 

 

Meni je posoda 24 cm idealna. Ker je dovolj velika za veliko oseb, medtem ko tudi za dva kuham v njej. Ponve njihove še nisem preizkusila. Niso pa to non-stick stvari. Razen ena njihova linija. vendar ta po mojih občutkih ni boljša kot ostalo podobno posodje, tudi garancija ni tako dolga kot za litoželezo. Non-sitck premaz prej ko slej odpove, kar so tudi na tujih spletnih straneh pisali. 

 

Mogoče si oglej še mnenja o Greenpan ponvah. Jih imajo v Slo

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2013 21:54

Ja, za tri je 26 cm premajhna površina..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti