Razkuhan riž

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

tema odprta - 8. jul 2013 14:35 | ogledi: 6.051 | odgovori: 17

Ali ima kdo kakšno idejo, kako uporabiti razkuhan riž. Pozabila sem na njega in je tak, čisto voden. A bi bil za kakšno sladico, da ga ne vržem ravno v kanto?

Hvala lepa v naprej.

LP

začetnik

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jul 2013 14:54

Ta hip mi pride na misel:

- narediš nekaj narastku podobnega: vmešaš sladkor, jajca, smetano (ali mleko), kakšno sadje (breskve, maline, borovnice... v skrajni sili tudi jabolka, čeprav zdaj ni ravno njihov čas), začiniš na primer s cimetom in spečeš v pečici

- narediš riževe polpete:  prepražiš čebulo, česen, papriko in/ali drugo zelenjavo po želji, jajca in začiniš kakor vam drago.Ocvreš v olju ali spečeš, v pečici ali v ponvi

- namesto polpet, z istimi sestavinami, le z dodatkom mleka ali smetane narediš slan narastek.

- rižu vmešaš beljake, s tem obložiš pekač (na sredi naj bo manj mase), spečeš in nato poljubno nadevaš

lp

mzm

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

8. jul 2013 15:21

mišzmoke

hvala lepa, bom poskusila naredit sladek narastek.

 

Zdaj grem pa nov riž kuhat in bom zraven stala, ker je danes tak repertoar, da je za kosilo nujen riž

začetnik

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. jul 2013 6:12

Temu se izogneš če si natančno odmeriš količino vode, ali pa delaš klasično rižoto, ki jo ves čas po potrebi zalivaš z vinom in juho. 

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jul 2013 8:04

Ali pa vzameš "parboiled" riž, ki se ne razkuha. Pa uro si naštimaš na čas, ko bo riž kuhan, da ti bo zvonila. Tako ti ne bo treba stati zraven.

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jul 2013 10:26

elaphus je napisal/a:

Ali pa vzameš "parboiled" riž, ki se ne razkuha. Pa uro si naštimaš na čas, ko bo riž kuhan, da ti bo zvonila. Tako ti ne bo treba stati zraven.

lp



cervus

 

To sta pa zadevi, ki meni ne zneseta. Meni je parboiled riž brez okusa, vsem omakam in dodatkom navkljub, ne morem si pomagat. In pri vsakem rižu moram stati zraven, dokler ni kuhan. Oziroma večkrat preverit, kaj se dogaja, najsi gre za kuhanje belega riža kot prilogo raznim vzhodnjaških+m jedem, ali pa za rižoto, ki jo sproti zalivaš, kot je bannanna napisala. To slednje mi je najljubše opravilo. Sploh, ko se rižota kuha z vinom - malo ga gre v rižoto, malo pa po grlu navzdol ...

mamamia

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

9. jul 2013 10:48

Mamamia midve pa rižoto huhava na enaak način.

marjanaj

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

9. jul 2013 14:13

Narastek je bil presenetljivo dober. Dodala sem še rozine in je pasal, kjub temu, da je bil tudi pri glavni jedi riž.

Nobena stvar ti ne pomaga(ne urce...), če si raztresen v glavi in imaš  urgentne opravke okoli hiše.

Paraboiled riža, tudi sama nisem kakšen ljubitelj.

 

začetnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jul 2013 14:17

marjanaj je napisal/a:

Mamamia midve pa rižoto huhava na enaak način.



marjanaj

mamamia

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

9. jul 2013 14:21

Da ne smetim preveč.mamamia,berem,da imaš kar dosti kilometrine glede kuhe.Lahko prosim za nasvet,kateri riž priporočaš za praženje? Vem,okusi so različni,pa vendar

nickMax

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

9. jul 2013 14:29

Živjo,

jaz na pr imer uporabim Basmati, ki ga naredim po principu pilaw:

na kratko ga popražim na čebulici, nato pa dodam dvakratno količino vode, začinim in počakam, da 17 minut rahlo vre. Po okusu vmešam za oreh masla ali žličko oljčnega olja ali kokosove kreme. Zaprem in odstavim z ognja. Pokrit riž pustim minutko do dve počivat.

In je lepo al dente.

beatrice

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti