Razkuhan riž

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jul 2013 16:59

mamamia je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Ali pa vzameš "parboiled" riž, ki se ne razkuha. Pa uro si naštimaš na čas, ko bo riž kuhan, da ti bo zvonila. Tako ti ne bo treba stati zraven.

lp



cervus

 

To sta pa zadevi, ki meni ne zneseta. Meni je parboiled riž brez okusa, vsem omakam in dodatkom navkljub, ne morem si pomagat.
mamamia

Umatr, sploh se ne spomnim, da sem kje zapisala, da mora bit parboiled riž komurkoli všeč - če nikomur ni dober, bo pač ves zame ostal....

lp

cervus

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

10. jul 2013 11:02

Ja, ja, ja ...

Kaj je sploh pomembno, ker riž je komu dober, pa kašem mora bit za kuhanje.

Začetnik je vprašala, kaj narediti, če se riž razkuha in kaj z njim. kakor da se ni to še nobenem zgodilo... 

Matjaž

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jul 2013 17:28

elaphus je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Ali pa vzameš "parboiled" riž, ki se ne razkuha. Pa uro si naštimaš na čas, ko bo riž kuhan, da ti bo zvonila. Tako ti ne bo treba stati zraven.

lp



cervus

 

To sta pa zadevi, ki meni ne zneseta. Meni je parboiled riž brez okusa, vsem omakam in dodatkom navkljub, ne morem si pomagat.
mamamia

Umatr, sploh se ne spomnim, da sem kje zapisala, da mora bit parboiled riž komurkoli všeč - če nikomur ni dober, bo pač ves zame ostal....

lp



cervus

 

Saj nisi ti napisala da mora, jaz pa tudi ne, da ni treba .... sem le zase napisala, a smem?

Da se se je pariž razkahal pa itak, da se je ...  in kar se še hujšega lahko zgodi: iz Provanse sem dobila rdeč riž, pa sem ga hranila za kako posebno priliko; no posena prilika je bila ta, da so se v njem zaredili črvi ... pač nisem na ovitku prebrala, da ga je treba hranit v hladilniku, hehe ...

O zažganem rižu pa tudi ne bi nobene rekli, kajne?

 

mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. jul 2013 4:55

  1. ...citat=--mamamia--]

Da se se je pariž razkahal pa itak, da se je ...  in kar se še hujšega lahko zgodi: iz Provanse sem dobila rdeč riž, pa sem ga hranila za kako posebno priliko; no posena prilika je bila ta, da so se v njem zaredili črvi ... pač nisem na ovitku prebrala, da ga je treba hranit v hladilniku, hehe ...

O zažganem rižu pa tudi ne bi nobene rekli, kajne?

 



mamamia[/citat]

 

No, jaz imam bolj kot z razkuhanim rižem izzive z zažganim...... Še dobro, da imamo doma enega, ki mu je takšen všeč

katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2013 20:42

mamamia je napisal/a:

 

Da se se je pariž razkahal pa itak, da se je ...  in kar se še hujšega lahko zgodi: iz Provanse sem dobila rdeč riž, pa sem ga hranila za kako posebno priliko; no posena prilika je bila ta, da so se v njem zaredili črvi ... pač nisem na ovitku prebrala, da ga je treba hranit v hladilniku, hehe ...


mamamia

 

Saj če tiste črve malo prepražiš na česnu, paradižniku in malo sardelic zraven, nastane prav super kombinacija za k rdečem rižu

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jul 2013 21:14

Vendelina jr. je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

 

Da se se je pariž razkahal pa itak, da se je ...  in kar se še hujšega lahko zgodi: iz Provanse sem dobila rdeč riž, pa sem ga hranila za kako posebno priliko; no posena prilika je bila ta, da so se v njem zaredili črvi ... pač nisem na ovitku prebrala, da ga je treba hranit v hladilniku, hehe ...


mamamia

 

Saj če tiste črve malo prepražiš na česnu, paradižniku in malo sardelic zraven, nastane prav super kombinacija za k rdečem rižu



Vendelina jr.

 

Si bom zaponila za naslednjič ...

mamamia

malipisker  

član od: 6.10.2010

sporočila: 15

20. jul 2013 14:35

Oh ta riž

 

Pri kuhanju riža se jaz ravnam po pravilu, da ko npr. prepražim čebulo dodam čez cedilo spran riž (nekateri tega ne počnejo, češ da riž zgubi okus) in nato rahlo podušim oz. riž "zagrejem" nato pa zalijem z juš. osnovo, vodo ipd. za mezinec vode čez riž. Premešam in nato brez mešanja pustim kuhati na malem ognju.   Tak sistem imam pri malih količinah.  Pri velikih količinah, ko pa imaš veeelik lonec pa tik preden vse zavreje, posodo postavim v pečico in se riž naprej kuha v njej.  S tem se izognem razkuhanemu rižu spodaj in trdemu rižu na vrhu.

No...vsaj tako so me naučili na praksi v gostilni

Drugače pa pri rižotah ipd. prisegam na mammamiin recept...malo v posodo, malo po grlu seveda če govorimo o zalivanju z vinom

malipisker

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti