Piškoti iz mletih bučnih semen ?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 2. jul 2013 14:54 | ogledi: 7.953 | odgovori: 2

Zadnje čase sem  navdušena nad vsem kar vsebuje bučno olje in semena.

Nazadnje sem jedla piškote, narejene iz fino mletih  bučnih semen, masla, sladkorja in moke, vsaj tako piše na deklaraciji, torej brez dodanih arom in  konzervansov, pecilnega...

Jasno, da sem jih poskusila narediti tudi sama, vendar niso niti približno podobni tem. Moji so bili sicer dobri, vendar trdi , oni pa so bili krhki, precej bolj mastni, skratka ni primerjave. Naredila sem jih še enkrat, povečala količino masla, pa...nič . Daleč od originala.

Ima katera recept zanje?  Karšenkoli recept za bučne piškote pravzaprav, te na kulinariki sem že vse preizkusila, pa bi rada še kaj drugačnega.

 

Verjamem da imate ( posebej še  Prekmurke in Prlečke, vsaj mislim, da se vam  tako reče) še kak "skriven "recept, pa bi ga morda delile z mano ?

Prosim!

 

lp lučka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. jul 2013 16:25

Moj recept je sledeč:

Ugnetemo krhko testo iz 300g moke, 200g masla, 100 g sladkorja v prahu, 100g mletih bučnic, malo vanilije in ščep soli. Na hladnem naj počiva pol ure. Oblikujemo rogljiče in jih pečemo pri 180 st. C 10-15 minut, toliko, da dobijo lepo barvo.

 

Meni so odlični, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti