Krst pri savici

tema je zaklenjena

llilikka  

član od: 18.11.2012

sporočila: 1

tema odprta - 30. jun 2013 2:42 | ogledi: 5.083 | odgovori: 26

Zdravo!Nikoli mi niso šle v ušesa poezije od Franceta Prešerna.Zdaj imam popravca iz slovenščine.Med katerim je tudi Krst pri Savici.Kdo so glavne osebe?O čem se gre?Prosim pomagajte,hvala.

llilikka

kozamurnik

sporočila: 2311

30. jun 2013 6:23

Gre se za to, da se vzameš malo v roke in začneš delati!  Na sebi, ker je nekaj narobe s tabo. Da se nekdo prijavi  sem samo zato, da kaj proda, reklamira ali zato, ker mu je dolgčas in ne ve, kaj bi počel,  je,  milo rečeno,  nepošteno.

 

 

 

murnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. jun 2013 7:07

llilikka je napisal/a:

Zdravo!Nikoli mi niso šle v ušesa poezije od Franceta Prešerna.Zdaj imam popravca iz slovenščine.Med katerim je tudi Krst pri Savici.Kdo so glavne osebe?O čem se gre?Prosim pomagajte,hvala.

 

llilikka

 

Glavne osebe so Gandalf, Frodo, Spiderman in smrkci, ki izgubljeno tavajo iz enega diska v drugega. Za bolj obširno razlago pa hajd v knjižnico  ali pa si vzemi nekaj več časa za brskanje po internetu.

Cila

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. jun 2013 8:35

joj llilikka, kako si me nasmejala in me povrnila kakih 45 let nazaj, ne nikoli nisem imela popravca, ampak Krst pri Savici sem pa takrat znala, če me spomin ne vara, sta bili glavni osebi Črtomir in Bogomila:

Zapomnila sem si tisto, kar sem si želela:

On z njimi, ki še trdjo vero krivo, beži tje v Bohinj, v Bistriško dolino, v trdnjavo zidano, na skalo sivo......

babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jun 2013 10:05

Aj, llilikka,

saj ni treba, da ti gre v ušesa, v možgane mora iti. V tem času, ko jamraš naokoli, bi sama Krst pri Savici prebrala že desetkrat. Nehaj torej težiti in odpri čitanko. Ne skrbi, Prešeren je glavne osebe eksplicito poimenoval. Za vsebino bodo pa, v rahlo prenesenem pomenu, Frodo & Co kar dober približek.

Sonja

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

30. jun 2013 15:49

Zdaj se pa zresni draga Llilikkkkaaa, se spravi na spodnji link, kjer imaš čuda o Prešernu in o Krstu... Torej zdaj takoj  na delo (bojim se, da si malo pozna) jutri so že popravni izpiti.

http://www.dijaski.net/slovenscina/obnove.html?r=slo

sonce51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jun 2013 18:27

No, sonce51, če ima to dete srečo, jih ima lahko šele čez nekaj dni, jutri se šele začenjajo.

In po tematiki sodeč to dete nekako ni v osnovki, kjer ni popravcev, v srednji pa običajno tudi ne začnejo ravno s Prešernom. Se torej približuje magični številki 18. Menda bo ja zmogla sama.

Je pa res, da je ni čez miselno lenobo. Ga ni, ki bi takemu ulil kaj tja med ušesa.

Ampak, saj ni takšna kriza, noooooooooooo, avgusta je še en rok popravcev, bo dober mesec in pol časa za Krst pri Savici, pa čeprav z Uvodom vred. Malček me čudi le to, da je za en popravc tako malo snovi.

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. 2013 18:30

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jun 2013 18:54

rimljanka je napisal/a:

 

Je pa res, da je ni čez miselno lenobo. Ga ni, ki bi takemu ulil kaj tja med ušesa.


Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 30. 2013 18:30

 

Saj v tem je pa problem: ker tudi zadeve z linka, ki ga je prilepila sonce51, se moraš naučiti, če jih hočeš zdrdrati na popravcu, kar pa traja približno enako dolgo, kot če prebereš Krst pri Savici in to isto sam ugotoviš.

Sklep: takim tičem ni rešitve, doker ne pridejo k pameti. Lahko imajo na popravcu srečo (ampak po isti statistiki je ravno tako lahko tudi nimajo), lahko računajo na človekoljubje profesorjev, kar ni vedno zanesljiva metoda (glede na to, da so enkrat pri tem istem prfoksu že pogrnili), lahko se pa potem, ko končno odrastejo, tolčejo po glavi ali pa zates potijo v večernih šolah poleg službe, mulcev in kar je še pač življenjskih stvari. Je pa to seveda vse stvar izbire.

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. jun 2013 19:55

Heh, ja... kot pravi Frank Zappa, "watch out where the huskies go, an' don't eat the yellow snow...". lp, proxima

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

30. jun 2013 20:13

Rimljanka tudi v osnovni šoli so popravni. Menda da že v sedmem razredu

Ja, je pa lenoba tista, ki naredi veliko problemov. Zanimivo je, da se v celem šolskem letu ne da naučit za dva, a sedaj ko teče voda v grlo in diši po pokvarjenih počitnicah se pa da narediti čuda vaj in naučiti ogromno snovi. A za objokovanje je prepozno a ne llilikka, zato kar veselo na delo, saj je konec koncev tudi "zgodba " Krsta pri Savici lahko zaniiva, če se le prepričaš v to

Pa vso srečo

 

patka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

30. jun 2013 20:53

Uvod h Krstu pri Savici obravnavajo tudi pri slovenščini v 8. razredu.

 

Popravni izpiti pa se v OŠ začnejo v 7. razredu.

 

 

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti