Zidana balkonska ograja

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 29. jun 2013 18:27 | ogledi: 11.648 | odgovori: 11

Ne vem ali je na forumu že podobna tema, je žal nisem našla. Imamo družinski problem. Nujno bi bilo potrebno menjati lesene ograje na balkonu in terasi, stare cca 10 let in res že močno dotrajane.

Mnenja o tem s kakšno ograjo nadomestiti obstoječo, pa so zelo različna. No, večina je za sedaj moderno  ali vsaj pogosto zidano ograjo, jaz sama pa imam rada les, nikakor pa ne kovine, kar je tretja alternativa in tudi najdražja. Priznati pa moram, da je naša ograja kljub rednemu vzrdržavevanju v  klavrnem stanju.

Malo sem povprašala okrog, pa sem glede zidane ograje slišala nekaj dobrih ocen, ter nekaj slabih. Npr. da je problem z odtekanjem vode (dežja, snega) itd.

Ima kdo takšno ograjo? Rada bi slišala izkušnje iz prve roke.  Hvala.

kara

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. jun 2013 18:42

Mi imamo zidano sedaj 2 leti pa ni nikakršnih problemov, če je pravilno narejena. Imamo pa na stopnišču sedaj les in sicer sibirski macesen, karkoli drugega ne pride vpoštev ravno zaradi vzdrževanja.

Pri vrsti ograji pa je potrebno gledati na celotni stil hiše...

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

1. jul 2013 9:17

Ravno te dni so mami zidali balkona,  saj je bila lesena ograja popolnoma dotrajana.Je najcenejša varianta. Ima pa na vsakem balkonu vstavljeno cev za odtekanje vode. 

Zdaj se še sušita, potem ji bodo naredili še korita za rože in nato fasado. Izgleda lepo. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. jul 2013 10:16

Testenica in Trixi, hvala za odgovor. Saj na zunaj je vse OK, skrbi me nekaj drugih stvari. Npr. zračnost terase, zastajanje vode, dobro to se reši s cevmi, potem pa je tu sneg. Doslej sem ja lepo pometla pod ograjo...itd.

Nekaj odgovorov mi je bilo že poslano po ZS. Izkušnje tistih, ki takšno ograjo že imajo so namreč  dragocene, da ne naredimo napako, ki je ne bomo več mogli zlahka popraviti. Sešteli bomo pluse in minuse in videli, katerih je več. 

kara

adaro  

član od: 3.7.2013

sporočila: 16

3. jan 2014 22:43

Les je vredu zadeva razno tega da ga sonce rado obšlesa in je potrebno ograjo prebarvat na vsake toliko časa ampak to ni taka muka.
adaro

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2014 8:34

Pa ne bi bilo mnogo bolj primerno o tem povprašati gradbenika ali pa - bogpomagj, kak luksuz, celo arhitekta?  Da bi ograja nekako šla k podobi ostale hiše? Samonačrtovanja in samogradnje so z naskokom najbolj draga zadeva. Tudi se je že zgodilo, da se je kak balkon porušil, ko ga je kak slovencelj pozidavši in nikogar relevantnega ne vprašavši pozidal s fasadno opeko.....

Drugače je si pa brezčasno lepo in ne drago ograjo lahko ogledaš na tehle blokih v Lj (Aljaževa ulica, v ozadju je pa cerkev, ki jo je projektiral Plečnik).

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jan 2014 8:57

Vendelina jr. je napisal/a:

Tudi se je že zgodilo, da se je kak balkon porušil, ko ga je kak slovencelj pozidavši in nikogar relevantnega ne vprašavši pozidal s fasadno opeko.....

Bi se dalo tudi v mnogo bolj primernem tonu napisati, kajne?

rimljanka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

4. jan 2014 10:05

Moje izkušnje so pa take, da ni vsak "mojster" res mojster. Se mi zdi, da je pravega treba kar z lučjo iskati. Zato mislim, Kara, da se je kar dobro malo pozanimati...

Pa srečno!

Rimljanka- ljudje se pogosto vidimo drugače, kot nas doživljajo drugi... Morda ti je Vendelina le pokazala ogledalo.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jan 2014 10:27

Meni osebno betonske ograje, če so višje od pol metra, niso v redu. Hiša s takimi balkoni mi izgleda kot bunker. Mi imamo leseno, dobro zaščiteno s premazi  in po 20 letih smo lani prvič menjali naslonske deske, vse drugo je še v redu.  Seveda jo je treba takole na 5 let na novo prepleskati z zaščitno barvo. Pri zidani je pa treba tudi preveriti, ali je balkon dovolj trdno grajen, da bo prenesel težo na zunanjem robu.

Če pa bi se iz kakršnegakoli razloga že lotila betonske ograje in bila gotova, da jo bo balkon prenesel brez posledic, bi se odločila za korita, kamor bi lahko zasadila okrasne ali užitne rastline.

 

Cila

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. jan 2014 12:32

Mislim, da se je kara od junija do danes že pozanimala, našla mojstra in uredila balkon.

S tem ogledalom se pa že tako ponavljate, da včasih pomislim, da ste ušle iz pravljice o Sneguljčici...ok, ni čisto tako- tam ga zlobna mačeha ni nastavljala, ampak se je gledala vanj (dokler ji Sneguljčica ni uničila štosa)... tisto nabijanje z zrcalcem pa zna najedat prav tako kot tukaj 

Hja, morda pa sem le jaz v teh post-prazničnih dneh premalo pravljično razpoložena Pa še temo mi je ratalo zasmetit.

LP, V.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2014 13:46

1. Ups, treba je pogledati vse datume, ne samo zadnjih

2. Če bi se dalo kaj "lepše" napisati? Hm, v državi črnograditeljev malih in večjih kaliborv in v deželi, ki je so njeni prebivalci s samogradnjo dodobra  uničili pokrajino, pa v deželi obupnega mavričnega terorizma - hm, težko-

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti