Hitre ideje za kosilo z malo b, m in oh

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

tema odprta - 2. mar 2004 13:05 | ogledi: 6.591 | odgovori: 4

starejša gospa ima zdravstvene težave, ki vključujejo sladkorno bolezen (na meji obladljivega s tabletami), previsoko raven holesterola in ledvično okvaro, zaradi katere se mora izogibati večjim količinam beljakovin!?! Kaduš, jaz nimam pojma o dietah, ona pa natančnejših navodil ni dobila. Sliši pa raznorazne neumnosti od kolegic, med drugim tako v istem stavku govori, da ne sme jesti nobenih kalorij in da mora veliko jesti ker je vsa shujšana in oslabela. Če pa je ji je pa večinoma slabo v želodcu... Aha, pa še kuhanje ji ni v nobeno veselje.

Torej, rad bi pomagu... in ji naštel pet enostavnih jedi, ki lahko predstavljajo kosilo, ustrezajo zgornjim merilom in so vsaj približno okusne. Aja, zobe pa še ima.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. mar 2004 14:05

Moj svak ima sladkorno bolezen,povišan holesterol in okvaro jeter.Ker živimo pod isto streho, vem kaj lahko je in kaj ne sme. Prvo priporočam čimveč svežega sadja in zelenjave. ENOLONČNICA: -mešanica zamrznjene zelenjave skuhaj v vodi -dodaj pest kuhanega polnozrnatega riža ali polnozrnate testenine -dodaj pest kuhane čičerike,soje ,leče ali kakšne druge stročnice -na žlici olivnega olja prepraži malo moke,dadaj enolončnici in pokuhaj nekaj minut -soli zelo malo, Vsakič druga zelenjava,vsakič druga stročnica,vsakič druga testenina ali riž,vsakič drugačna enolončnica. Toliko zaenkrat.Če te še kaj zanima,če bom znala,ti bom še z veseljem pomagala. Tebi veliko sreče in bodi še naprej dobrega srca,gospa pa naj je,da bo dobila moč.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. mar 2004 19:40

Na začetku naj povem, da sem laik ( skoraj ) na tem področju. NOBENA PA ŠE TAKO STROGA DIETA NE POMAGA, ČE TEGA NI V BOLNIKOVI GLAVI. Tipični primer je lahko kajenje. Kajenje škodi zdravju, prav tako pa sladkor in... škodi zdravju diabetikov. Tako kot bi lahko kadilci rekli, da pokadijo samo pet cigaret namesto deset, govorijo diabetiki - samo žlička sladkorja v kavi , samo košček potičke..... Teh "samo " je ogromno. Najhuje je to - če te boli želodec te vsak prehrambeni prekršek opomni z zellllo hudimi bolečinami, Pri sladkornih bolnikih pa na začetku teh težav ni. Laž je njihova vakdanja praksa. Saj nič ne jem.... sladkokor pa je 20. ( izjeme seveda so, ampak pred pravilnim doziranjim insulina ) Bila sem na nekaterih njihovih predavanjih, ker je tudi naša nona diabetik. Tudi nona nikoli nič ne je:Pohan mesek si pa naredi 3x na teden. ( mi se pa trudimo da kuhamo zelenjavo na sopari, ko pride na obisk ) Ko začnejo pa rane nastajat in jih je potrebno zelo skrbno negovat pa je za vsakšni premik v glavi odločno prepozno. PREVEČ SLADKORJA NE BOLI - ZELO BOLIJO POSLEDICE!!!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. mar 2004 19:43

Na začetku naj povem, da sem laik ( skoraj ) na tem področju. NOBENA PA ŠE TAKO STROGA DIETA NE POMAGA, ČE TEGA NI V BOLNIKOVI GLAVI. Tipični primer je lahko kajenje. Kajenje škodi zdravju, prav tako pa sladkor in... škodi zdravju diabetikov. Tako kot bi lahko kadilci rekli, da pokadijo samo pet cigaret namesto deset, govorijo diabetiki - samo žlička sladkorja v kavi , samo košček potičke..... Teh "samo " je ogromno. Najhuje je to - če te boli želodec te vsak prehrambeni prekršek opomni z zellllo hudimi bolečinami, Pri sladkornih bolnikih pa na začetku teh težav ni. Laž je njihova vakdanja praksa. Saj nič ne jem.... sladkokor pa je 20. ( izjeme seveda so, ampak pred pravilnim doziranjim insulina ) Bila sem na nekaterih njihovih predavanjih, ker je tudi naša nona diabetik. Tudi nona nikoli nič ne je:Pohan mesek si pa naredi 3x na teden. ( mi se pa trudimo da kuhamo zelenjavo na sopari, ko pride na obisk ) Ko začnejo pa rane nastajat in jih je potrebno zelo skrbno negovat pa je za vsakšni premik v glavi odločno prepozno. PREVEČ SLADKORJA NE BOLI - ZELO BOLIJO POSLEDICE!!!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. mar 2004 19:49

No, pa še kloniranje na kulinariki. Vsega pa smo krivi MI .

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti