Torta košarica

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

26. jun 2013 2:46

S pomocjo google translate-a.

Tisti zobotrebci so nataknjeni samo na konec rocajev, da se jih lahko pritrdi na torto (tik pred serviranjem).

Kitka iz ticino mase pa ostane na posodi kar nekaj casa, da se posusi oz utrdi kot izgleda. Prosim, naj me kdo popravi, ce se motim. Ampak najbrz ni cisto stabilno v nobenem primeru, zato je na torto nataknjeno pred serviranjem.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

26. jun 2013 5:51

Če že delate ročaj iz tičine, se ga naredi nekaj dni prej, da se dobro strdi. Ko bo trd bo držal svojo obliko.

 

Glede grisina pa je bila tako iz glave prva ideja. Lahko se ga pa naredi iz piškotnega testa v obliki kitke, neke razlike itak ni, saj so piškoti tudi okrog torte.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

26. jun 2013 11:39

Jaz sem naredila ročaj iz kartona, sem ga pa zelo previdno "zvijala" v U obliko, da se ni kje "polomil". Odvisno kakšen imaš karton, če dobiš kakšnega takega mehkejšega (kot je recimo škatla od testenin), se da lepo oblikovati. Potem sem ga ovila v rdeč satenast trak in na vrh dala še pentljo. V torto ni bil ravno zapičen, je bil pa vstavljen med torto in piškoti. Piškote je pa fino zavezat skupaj s trakom, če boste torto kam peljali, ker meni so takrat ful padali dol, ker so težki...

*Alisha*

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

26. jun 2013 11:46

A mislite da bi se lahko uporabil za ta obroč potem kar Marshmallov fondat

http://www.kulinarika.net/recepti/13212/sladice/marshma

Jaz bi namreč uporabila kar to maso s temi sestavinami ki se naveden na tem linku? Bi bilo obstojno?

tej_a

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

26. jun 2013 21:57

A lahko prosim za prevod? Danes je nekdo objavil prevod in sedaj tega prevoda ni več gor.

tej_a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. jun 2013 2:37

Kateri prevod si mislila, tej-a? Za ta italijanski recept, ki ga je Lučka predlagala?

Če klikneš na to povezavo http://nonsolopasticcidifaby.blogspot.it/2013/05/torta-cestino.html in imaš nastavljen brskalnik "google chrome", se ti navrhu strani pokaže možnost, da ti prevajalnik stran prevede. Vpraša te (angleško), če želiš prevesti stran, ti pa izbereš, v kateri jezik, naj ti jo prevede (izbereš slovenščino). Ni ravno slovničnih biserov za pričakovat, a za izluščiti pomen bo kar v redu, če ne razumeš italijanščine.

Če pa ti to ni uspelo - evo, kopiram tako preveden recept, se boš še malo nasmejala zraven tejle "google slovenščini":

Torta basket
To je zelo lepa torta, ki je primerna za več variant. Na primer za oris lahko uporabite piškotke namesto Togo zvrsti Kit Kat (gotovo je cenejši) in košara bo mogoče zapolniti z barvnimi smarties ali konfete. Seveda lahko uporabite tudi druge vrste smetane za nadev. E "pa mora biti dobro organizirano v skladu s časom, saj se lahko pripravljene v enem dnevu.
plesni 22 cm

Sestavine:

na ročaj košarico:
150 gr. sladkorno pasto
3 čajne žličke CMC
(Prašek, na voljo v specializiranih trgovinah za oblikovanje torte, ki omogoča, da je Harden paste sladkorja)

za biskvita: Za sirup:
150 gr. sladkorja 80 gr. voda
5 jajc 180 gr. mleko
140 gr. moke 30 gr. sladkorja
1 ščepec soli
1 žlička vanilije

Za polnjenje:
stepeno smetano z 75 gr. Dolceneve v prahu in 225 gr. mleko
250 gr. mascarpone
70 gr. sladkor v prahu

za dekoracijo:
11 zavitkov kit kat
čokolade gole

POSTOPEK:

Ročaj košarice je treba pripraviti vsaj 2 dni pred ker ima strdi.
Zmešajte sladkor pasto s CMC z rokami rahlo maslom.

- Zdi se, da bo testo sprostile pa še naprej delati in čez nekaj časa bo "biti homogen.
(Še ena skrivnost, da deluje PDZ (sladkorne paste), je, da so vaše roke vedno hladno, tako, če je vroče, pogosto sperite s hladno vodo, temeljito osušimo).
pdz razdelite na tri dele.

- Klobase valjanje v PDZ na delovno površino rahlo maslom. Tvorijo U vsakega zvitka.

- Roll up med njimi klobase z istim metom.

- Nato tvorijo pletenico s tremi "zvitih" tuljav.

- Kraj ročico na nič v obliki kupole prekrita s filmom (ob predpostavki ukrepe, ki jih je nekoliko manjši od premera kalup biskvita). Odrezati konce odveč.
Pustite ročico pokrito s čisto krpo, da obdržijo prah off.

- Dva dni prej, moramo pripraviti tudi spodnji del pogače po smereh recept za biskvita .

...

in tako naprej. Obilo zabave od branju recepta, pa da bi ti tortica lepo uspela

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti