Res res najboljša knjiga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jun 2013 12:09

No, meni se zdi izraz "najboljša" malce skregan z vsebino knjig. Kvečjemu najljubša...

In teh, vsaj meni najljubših, ni malo, odvisno od vremena v moji glavi. Še vedno pa so najvišje na lestvici knjige iz otroštva, ne glede na metre prebranih ostalih.

Loni Makaroni

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

21. jun 2013 13:35

Loni potem mi pa priporočaj eno iz tvoje mladosti.

Iza1976

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. jun 2013 13:45

Iza1976, kakšno anketo izvajaš?

lp

mzm

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. jun 2013 13:54

Čutim nekakšno negativno nastrojenost in pripravljenost na ravsanje, draga Iza1976.

Prvič je o NAJ NAJ knjigi brezpredmetno razpravljat ker, kot so že omenile drage dame in gospodje, ima vsak sebi najljubšo. Enemu bo všeč LJUBEZEN SKOZI ŽELODEC in bo fanatik na zgodbe v omenjeni knjigi, katere pričarajo nostalgijo na otroška leta, drugemu bo pa naj knjiga KAMASUTRA. Torej...

Kot drugič pa, da si vzamem to dovoljenje in odgovorim še v LONIjevem imenu, ker se popolnoma strinjam, da so to komot kakšen MAČEK MURI, PEKARNA MIŠ MAŠ, PIKI MELKIJAD....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

21. jun 2013 14:47

Iza1976

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jun 2013 14:48

Brando, car si.

Glasujem za Kamasutro.

Sonja

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

21. jun 2013 14:53

ni nobene nastrojenosti in res ne želim da bi bila ta debata negativno nastrojena

Iza1976

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

21. jun 2013 15:19

Tako kot je že Loni povedala meni bolj "sede" izraz NAJLJUBŠA. Pa še to ne čisto, ker knjig ki so meni najljubše je kar precej. To so knjige, ki so mi ostale v spominu iz otroštva, nekatere pa sem prebrala kasneje.. Jih je pa več in ne morem reči da mi je ena najljubša.

Večkrat sem prebrala knjige Jean M. Auel-Rod jamskega medveda. Zbirko knjig Čarovnica z Griča,Marije Jurič Zagorke, Janez Jalen in njegovi Vozarji, Ovčar marko, Cvetkova cilka..njegove knige lahko kadarkoli vzamem v roke in jih znova in znova berem. V zadnjem času pa se me je dotaknila knjiga Kodrlajsasti piton, pripoveduje o narkosceni v Kranju... Prvo knjigo Lanceja Armstronga Ne gre samo za kolo, sem prebrala vsaj 5 krat ( enaka izkušnja)Iz šolskih let se spominjam knjige, oz. zbirke Sinovi velike medvedke, o dečku- indijancu Harki in njegovem odraščanju (moram jo spet prebrat, ker sem pozabila točno vsebino). In pa knjigice Sajo in njena bobra... Nekoč sem imela doma knjigo- otroško: Sivi,  o pastirju, ki ima psa Sivija in ko nastopi vojna se skupaj borita proti nemcem....Moja najljubša knjigica, ko sem bila še majhna pa je bila Ježekova hišica Branka Čopiča. Povestica o ježeku , ki nadvse ceni svoj skromni dom v verzih.

Toliko na hitro, čeprav bi lahko pisala še.......

 

Lp hema

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. jun 2013 15:25

ežoj je naročil, naj napišem, da je njemu tudi res najboljša knjiga Kamosutra. Žižkove in ene še malo bolj čudne ima pa samo ovoje na polici, da se mal ven meče, ko pride na obisk en njegov dober prijatelj, ki obožuje knjige.

Sem pozabila napisat, da je bila meni zelo ljuba knjigica Palčki v šoli.



Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 21. 2013 15:27

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jun 2013 17:05

Na komando ne napišem nič, sploh pa me moti, ker že spet pišeš v "bold" pisavi, kar je zame približno isto kot velike črke. In prijavila si se danes, na kulinarični spletni strani debatiraš samo o knjigah...

In odgovor, ne, nimam najljubše knjige, ker jih pač imam malo morje takšnih, ki so mi všeč... Meni in mi je prav malo mar, če komu drugemu niso všeč. Ker tu igra glavno vlogo moje razpoloženje.

 

PS Karla Grabeljška v roke, kotel na palico in gremo v hosto.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti