Argeta-mame potrjujejo

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

26. jun 2013 7:16

Hvala Vanja, bom poskusila ob prvi priliki. Sedaj, ko se je malce shladilo se spet prileže kaj takega, da se direkt prilepi na ožilje. No vidiš, tega recepta še nisem zasledila. Lepo se imej tam čez. Kara

kara

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jun 2013 12:29

Ojoj vanja!!! kakšne paštete!!

sama sem do zdaj delala mortadelino: Mortadelina pena, ki ko se je lotiš, je ne moraš nehat jest!!

In pa klasiko (iz knjige Julie Child): Pašteta iz piščančjih jetr

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

11. jul 2013 17:38

Pa poglejte takole,

kakšno vezo ima , ali je mama ali ne (samo vezano na to reklamo). Ji to da neke dodatne kvalifikacije za ocenjevanje proizvodnje.

Tam se dogaja: so stroji, trakovi, mešalni lonci in če se na to ne spoznaš, nimaš pojma, če se kje po kakšnem stranskem kanalu ne dodaje "karkoli".

Tole z mamami je podla marketinška poteza, ki cilja na vse z otroki.

Hudo je le to, da čeprav bi v Sloveniji, namesto mame potrjujejo", obstajalo "strokovnjaki potrjujejo", jim isto nihče ne bi verjel.

Ma

 

 



začetnik



Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 11. 2013 17:45

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 11. 2013 17:56

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. jul 2013 20:06

Jaz jem Argetino tunino, ta mi je najboljša, po drugih ne posegam. Občasno po turistični ali si pripravim svojo ribjo.

 

katti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2013 7:59

začetnik je napisal/a:

 

Tole z mamami je podla marketinška poteza, ki cilja na vse z otroki.

 

Ma

 

Sporočilo je spremenil(a) začetnik dne 11. 2013 17:56

 

Zadetek. Seveda ta poteza tudi implicira/sugerira, da ima "mama vedno prav" v najbolj ponesrečenem pomentu besede....

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

12. jul 2013 8:12

Naslednja stopnja je soustvarjanje izdelka. So prefrigani, ja, nikad kraja...

 

 

                                                        

Mygrace

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jul 2013 6:17

Prejšnji teden sem delala jeterno pašteto, ki je bila odlična, pripravila sem jo z dosti manj maščobe, kot je recept zahteval, in namesto marsale sem dodala konjak. Na žalost ne najdem linka, ki mi je bil vodilo za pripravo paštete, zato bom kar napisala, kako sem jo jaz pripravila:

500 g kurjih jeter, očiščenih vseh veznih tkiv 

1/4 malsa (od 250g zavoja) Razdeljeno na 4 dele

1 žlica timijana

2 veliki šalotki

1dl piščančje juhe

0.75dl konjaka

sol in poper po okusu

dve žlici nasekljanih listov peteršilja

 

Nekaj masla in timijan za preliv

 

Šalotko nasekljamo in jo na enem delu masla podušimo, da se zmehča. Dodamo očiščena jetra, timijan, peteršilj, sol in poper ter dušimo, dokler jetra ne spremenijo barve. Potem dolijemo konjak, pustimo da vre par minut. Nato dolijemo juho in kuhamo jetra, dokler niso povsem kuhana, a vseeno ne predolgo.

Kuhana jetra s tekočino vred stresemo v blender in miksamo tako dolgo, da dobimo gladko, kremasto maso. Tej masi dodamo preostale 3 dele masla in še enkrat zmiksamo. Dosolimo po potrebi. Pašteto nalijemo v lončke, lepo se obnesejo ramekini. Maslo za preliv segrejemo in z njim prelijemo pašteto in potresemo z nekoliko timijana za dekoracijo. V hladilniku ostane do enega tedna. Iz te količine so prišli trije lončki premera 7,5cm in 3,25cm višine. Če je juha zelo slana je treba previdno dozirati dodano sol. 

 


Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 13. 2013 06:30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti