Marcipan cumpranje xd

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

tema odprta - 20. jun 2013 10:56 | ogledi: 3.666 | odgovori: 11

Lep pozdrav MOJE SIIIIMPATIČNE drage FORUMAŠICE in cenjeni soprogi/gospodje FORUMAŠI 
Imam eno vprašanje in upam, da mi lahko (splooooh ne dvomim )pomagate.

Gre se namreč za to, da je moj dragi PAPI v pon. praznoval spoštljivih 62 let in v sklopu tega in ker kaj takšnega NIKOLI ne bi on sanjal, sem za nedeljo org. PIKNIK PRESENEČENJE. Scumpral sem skupaj ljudi, kateri mu veliko pomenijo, vsak bo nekaj prispeval od hrane/pijače in tako bomo, KARAVANA vpadli na domače dvorišče ter zagrilali in ,zaplesali,se glasbeno vrnili v stara dobra vremena  (OLE), predebatirali socializem, ter "sprešimfali" kapitalizem (nobenemu ne hodim v zelje. Le moje skromno mnenje), ter uživali v (ali pa tudi ne). Skratka, v vsakem primeru bo super.

In v sklopu tega in ker sem po PAPIJU, kar pomeni SLADKOSNED, bom mu tudi nekaj naredil. PJEB obožuje zadeve iz MARCIPANA in zatorej razmišljam v tej smeri.

Rabim ideje/pomoč, kako bi združil PITO + MARCIPAN.
Pite so celotni družini top, poleti NAJBOLJ pašejo ker je sezona sadja in ker obožujemo masleno hrustljavo testo, tudi POTRESANCU se ne bi rad izognil (božanski recept od Vanja_v_ZDA)
Torej, kaj predlagate? Mogoče marcipan v testo? Ali kako bi naredil nadev...hmm 
POMOČ, POMOČ

HVALA ZA KAKRŠENKOLI NASVET/PREDLOG

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. jun 2013 11:16

Jaz bi naredila pito ali kakšno torto francoskega tipa (tarte). V testo marcipana ne bi mešala, ker bo postalo kvečjemu bolj trdo in pacasto, namesto da bi ostalo krhko. Lahko pa narediš iz marcipana krasen nadev za podlogo sadju - zmešaš marcipanovo maso (tisto iz samopostrežne) s stepenim rumenjakom in malo sladke smetane, če hočeš bolj rahlo, vmešaš na koncu še sneg, in obložiš s sadjem.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jun 2013 14:30

In malo marcipana zdrobiš in potreseš po piti, ali pa iz marcipana spelteš trakove in anrediž mrežo na vrhu pite.

mamamia

alekkssandra  

član od: 4.7.2011

sporočila: 14

20. jun 2013 16:17

Nekaj v stilu predloga mamamie in limnol sem zadnjic spekla (tart) in je prislo super, razen marcipana sem dala prevec:

testo po temle receptu http://www.cinnamonandthyme.com/2011/08/figova-pita-fig-galet

jagode sem narezala na manjse koscke in jih pomesala s sladkorjem, maraschinom, nalozila na predhodno delno popeceno testo (podlago), posula z zdrobljenim marcipanom, na vrhu nalozila narezane jagode in dala pect.

Lahko da sem se kaj dodala v maso z jagodami pa se sedaj ne spomnem (cimet, lim. lupinica...).

Lp

alekkssandra

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. jun 2013 6:29

HVALA MOJE DAME!! Vse polupčkam in obdarim z .

O ja GILLETA pa je bila lani hit poletja in sem jih, mislim da, naredil enih 10. Zakaj? Ker je takooooo preprosta za naredit in tako simpatično izgleda. Človek instantno izpade kot RUDOLF.
Morda pa res v tej smeri. Prirpava je uber preprosta in v tem vročem času res primerna. 

Ampak sedaj razmišljam da bom morda naredil nekaj v smeri biskvit/torta, ampak lepo v podlogovatem miny pekaču, pri čemer bom pol lepo zvrnil biskvit ven, gor dal številko 62 in boooooo PRELEPO. 
Nekaj bom že, nekaj sem že (atomski rejtaš, makova in pehtranova potička) in ničesar ne bo nobenemu manjkalo 

Anja: Uff, uff. Pretežko, saj sem jaz bolj vešč in največji ljubitelj PIT in KEKSOV. Sam sebi pravim kar KEKSOMATEK, saj to največ delam doma. Pite pa obožujem in priprava je tudi 1,2,3...Minjoni pa...ni časa. Hihi
Jutri piknik pri moji VEČJI DRUŽINI, v ned. pa pol PIKNIK PRESENEČENJA z mojo MALO DRUŽINO. Napeto bo!

limnol-mamamia: Ja to pa je res preprosta in hitra varianta. Vredna razmisleka!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. jun 2013 14:04

Marelice (sveže) in marcipan (samo nadrobljen) so meni odlična kombinacija, pa naj bo na krhkem, umešanem ali biskvitnem testu.

lp

 

mzm

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. jun 2013 14:11

mišzmoke je napisal/a:

Marelice (sveže) in marcipan (samo nadrobljen) so meni odlična kombinacija, pa naj bo na krhkem, umešanem ali biskvitnem testu.

lp

 



mzm



Torej samo pita podlaga (ameriška pita), na vrh pa dam marelice in naribam gor marcipan? Prej ga dam v zamrzovalnik a ne, da se lažje drobi...štima?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jun 2013 14:47

Bo hladilnik dovolj. V marcipanu ni kaj prida vode, veš.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. jun 2013 14:49

Štima!

(le da moja pita ni ameriška, ampak po receptu stare mame)

Tale je tudi dobra, enkrat sem ji dodala plast albuminske skute, na to marcipan in pokrila z marelicami, je tudi bilo okusno.

lp

mzm

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. jun 2013 21:04

Jaz pa večkrat naredim "kao" krhko testo, namesto polovice masla dam marcipan, ne valjam, ampak po rezinicah dobro ohlajenega polagam v pekač in z dlanmi spojim, premažem z marelično marmelado, prelijem z vanilijevo kremo (kot za krostato), vanjo potopim marelice in preostanek testa (ki mu dodam še malo masla (sicer brez laktoze, pa je vseeno dobro ...)) na grobo naribam po vrhu, potresem z drobnimi kockami marcipana, pokapljam z rumom in sladko zapečem.

 

Potem pa tri dni ne jem drugega, kot jogurte, sadje, zelenjavo in za mušji kakec ovsenih kosmičev ... ;) Ampak - se splača!!!



s0ncek*

Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 21. 2013 21:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti