Krvavice z zeljem

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2005 9:57

Ej, Jetam, tudi kakšen sladek grehec je lahko prav božanski. Ko se ti , na primer, sredi diete okus po čokoladi z marcipanom tako lepo razleze po ustih...Ali pa tudi kak drug grehec. Odpuščanje pa štejem jaz v drugo kategorijo in če je v življenju kdo odpuščal, sem to jaz, verjemi. Mamamia mamamia

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

3. feb 2005 10:30

Sine! Še en recept s krvavicami malo drugače. Skuhaš krompir v olupku, ga ohladiš, olupiš in narežeš na kolobarje. Krvavico narežeš na kolobarje. V Ponvi prepražiš na kocke narezano čebulo, malo slanine (po želji), dodaš na koščke narezano krvavico (ponev mora biti res vroča, če ne ti bodo krvavice razpadle), dodaš še krompir in ga zapečeš (kakih 10 minut). Na koncu potreseš s peteršiljem in njamiiii! Lahko ješ samo, lahko pa tudi dušeno kislo zelje zraven ponudiš. Res je dobro, prava kmečka slovenska ponev. Fajn je, da na mizo daš vso zadevo kar v ponvi (ta težki), da ostene dalj časa vroče. Pa dober tek! Ana Geržina

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. feb 2005 15:35

NIsem vedela, da se krvavice sme prešpikat. Pričakovala bi, da si bo še hitreje slekla oblekco. Hvala za nasvete - to z peki - jem je super, če določene stvari še okoli ne bi špricale... Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti