Čebula in česen

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

tema odprta - 17. jun 2013 12:40 | ogledi: 4.026 | odgovori: 16

Pozdravljeni!

Obožujem svežo čebulo in svež česen. Zadah je pa grozen. Zadnjih 14 dni skoraj nisem jedla ne česna, ne čebule in že skoraj sanjam oboje.  Pa tako zdrava sta :)

Kako vi rešujete ta problem? Če je sploh kdo tak ljubitelj česna in čebule. Žvečilka se mi zdi, da ne pomaga kaj dosti.

Lep pozdrav vsem!

bosa

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

17. jun 2013 13:31

Hvala! Bom poskusila. Sam po moje bom mogla cel grm požvečit :))

Lepo se imej!



bosa

Sporočilo je spremenil(a) bosa dne 17. 2013 13:31

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2013 13:58

Obožujemo čebulo in česen. Kot sem tu že napisla (pa proxima je v istem klubu ...), mi najprej olupimo glavo čebulo in tri stroke česna, potem pa se odločamo, kaj bomo kuhali.

Čebulo in česen - sveže - jem ob petkih zvečer, sobotah in nedeljah, skratka ko smo doma, ko zadah nikogar ne moti, med tednom pa zvečer, ker do zjutraj zadah izgine.

 

Lp, mamamia

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. jun 2013 14:28

Jaz imam pa ravno zjutraj zadah po čebuli najbolj grozen. Žvečim vse živo in ližem hals, mentol.

Sicer sem pa tudi jaz v tem klubu Mamamia. Mislim, da je to odličen klub. Skoraj kot rotary.

 

naor

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

17. jun 2013 14:55

berny je napisal/a:

Požveči eno veliko vejico svežega petršilja in zadah bo izginil.

 

Bo pa po tržaški omaki dišala ... 

kozamurnik

sporočila: 2311

17. jun 2013 16:42

Zagotovo pomaga če popijete  velik kozarec,  2 dl polnomastnega mleka, preden se lotite jedi, ki vsebujejo česen.Prebrano v neki ameriški reviji,  sprobano tudi, poskusni zajec je moj dragi, ki obožuje česen. Deluje!  No,  zadah se še rahlo  čuti, ampak veliko  veliko manj!

Začasno pomaga tudi  žvečenje listov bazilike in peteršilja, pa dve, tri  zrna kave ali jabolčni krhelj. 

 

murnik

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

17. jun 2013 18:18

Zagotovo najboljši način je, da ne ješ ne čebule ne česna, preden greš na zmenek ali na službeni sestanek! Vse drugo pomaga samo delno in je bolj ali manj potuha.

Kaj naj rečem, preverjeno! Kot ljubitelj tako česna kot čebule sem to spoznal že pred leti, kajti če ne "smrdiš" iz ust, "smrdiš" iz kože. So dnevi, ko si to lahko privoščiš in so dnevi, ko nikakor ne.

lp

booris

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. jun 2013 9:05

Petršilj ne pomaga kaj dosti, če sploh kaj. Kot ostali, česen in čebulo jem čez vikend oz. takrat ,ko mi ni treba med ljudi. Ker je grozno vohati te vonjave od drugega, jaz si to neostavno ne morem prvoščiti.

Drugače sem pa tudi jaz v tem klubu :)

hedonist

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

18. jun 2013 10:51

Naor moram povedati, da je ta klub še boljši - bolj zdrav.

Ja kar se tiče vonjav pa tudi jaz prakticiram podobno kot ostali. Temu užitku se prepuščam ob večerih, večinoma pa ob vikendih. Ta užitek je res neprecenljiv. Bom poizkusila še z mlekom, če bo delovalo.

Tudi jaz sem v tem klubu in kot zgleda nas je vedno več.... Njam, njam.

 

McNena

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

19. jun 2013 11:54

Hvala vsem za nasvete. Ne vem še sicer katerega bi se držala, vem samo, da ga ne bom čist prenehala uživat :)

Lepo se imejte in še dalje živite zdravo s česnom in čebulo :)

bosa

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

21. jun 2013 23:31

Fan club je bogatejši še za eno članico :) jaz sicer to "težavo" rešujem (vsaj tako si jaz mislim) z ananasom in bananami ... včasih banano vmešam tudi v kozji jogurt in zdi se mi, da je še bolj učinkovito. OK, tudi moj dragi je v tem fan clubu, tako da o nekih "znanstveno" dokazanih variantah ne morem pisati, pa vseeno - veliko bolje, kot požvečiti vejico peteršilja, je pojesti banano in dve/tri rezine ananasa. Obvezno pa veliko vode in par žvečilk v žep. ;) Kljub vsem mojim "modrostim" pa tudi jaz ostajam pri čebuli in česnu predvsem v dneh, ko nimam kakšnih sestankov in podobnih "druženj".

 

Aja, pa tudi suhe slive so kar ok ...



s0ncek*

Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 22. 2013 00:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti