Torta za vesoljčke

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2013 9:29

poglej si tole: http://www.naredilaana.com/2012/08/dan-d.html lazjega in hitrejsega ni. jaz poleti pogosteje delam to kremo, ker je bolj obstojna. Dodam cokolado. Ce jremo barvam dam belo. krema v hladilniku tako zatrdi da se lahko z muffini zogas :) pa ostanejo celi :) in ne osmradi se kot smetana ali mascarpone. Okrasis lahko dan prej in das v hladilnik. Beljaki so pri tej temperaturi "prekuhani" vendar ne zakrknjeni. Komot das gor okraske iz mmf, tudi dan prej. Za razliko od mascarpone in smetana krem, tu mmf ne bo stekel in puscal barve, 

 

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

10. jun 2013 11:19

Hvala Bannanna...sem si že ogledovala tule tole kremo ampak sem nekako upala, da bi bila krema z mascarpone sirom in smetano kr primerna ...pač lažje oz. hitreje je narejena ! No ja, tolažim same sebe !

Kaj pa če dodam še pikico zelene jedilne barve? (v prahu imam) Misliš da bo ful drugačen okus?

Perpetua verjetno si mislila na cakepops-e? Ker le teh 60 se tudi meni ne bi dalo delati....cupcake so pa itak hitro narejeni....jaz zalaufam kr obe pečici, napolni vse 4 modele po 12 kom, tako da imam v hipu pečenih 48kom! Edino s kremo se potem malo bolj zamotiš, še vedno pa ne tako kot pri detaljih torte ! Drugače so pa zlo lušni...

Hja...rada bi lepe, zanimive in igrive, ampak tudi slastne cupcake....tejle so mi zlo mikavni...sam rum bo potrebno izpustiti

 

jmacur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jun 2013 15:54

pa slo bo!!! zaradi transporta se najbolje da kremo napolnjeno v vrecke neses s abo, nabrizgano je pa en dva tri. Dodaj okus vanilije oz postrgam strok pa bo odlicno!!

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

11. jun 2013 15:36

Evo danes naredila probo...upoštevala sem tvoj nasvet Bannanna....naredila cupcake in masleno kremo po tem receptu....super je izpadlo!!!!!!!!Me pa zanima, če se tudi tebi lepi vse gor na papirčke od mafinov??? Je kriv biskvit ali mogoče papirčki? Pekla sem jih tako kot piše, 20 min....

jmacur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jun 2013 17:13

odvisno od papirckov. Meni so popolni od firme kaisEr. Malo se ze more prilepit ce ne se pa lagko zgodi da papircek odstopi pri nekaterih receptih za mafine. Lepse se pa odlepi ki je hladen mafin 

super da je ratalo!!! Bos kaj pokazala???

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jun 2013 17:15

Je pa ta biskvit lepljiv ja. Samo jaz si drugih cokoladnih vec ne predstavljam ker so po socnosti in mehkosti vsi dalec zadaj

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

11. jun 2013 21:39

Kje pa kupiš te papirčke? Smo jedli čisto hladne in so se nekateri kar grdo zalepili na papirčke, tako da si ne predstavljam, kako bi se otroci s tem obadali ....Kje pa kupiš ti te papirčke?

Drugače pa čist hudi (sem že podala mnenje k recptu )!!!!Res da so lepljivi, a so noro dobri!

Aja pa uporabila sem polnozrnato pirino moko ter rjav sladkor ter hoferjev kakav!

S katerim nastavkom pa ti brizgaš gor kremo? Verjetno mora biti širši, kaj? Jaz imam preozkega in ne pride tako lepo !

Evo še slikice

 

 

jmacur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jun 2013 22:22

slastno!! ne se sekirat ker se prilepi.. bojo pač strgali dol z zobmi.. bodo fino usrani  pa zabavali se bodo. verjami da ne bodo puščali niti drobtinice gor...te papirčke vzamem v intersparu

 

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

12. jun 2013 10:32

No ja...sej so otroci

Ena info....sem šla danes v Spar po papirčke in naletela na akcijo: Zaradi opustitve programa kakava Dr.Oetker (70g) je znižan na 0,45€ Vzela sem vse kar so še imeli (7 zavojev)!!! Tko, če koga zanima!!!

jmacur

Mygrace

sporočila: 6506

12. jun 2013 11:01

hahahahahaha...itak si vse pobrala

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti