Torta za vesoljčke

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

tema odprta - 8. jun 2013 15:04 | ogledi: 7.230 | odgovori: 23

Čez en teden imamo v vrtcu zaključek! Imeli bomo piknik in rada bi presenetila otroke in starše s torto. Ker ima skupina ime Vesoljčki, bi rada naredila torto na to temo!

Ima katera kakšno dobro zamisel?

Razmišljala sem že, da bi naredila šarlote in jih okrasila v obliki vesoljske ladje. Vendar nas bo 60 in bi jih bilo potrebnih veliko, poleg tega, pa mi podstavek, kamor bi dala torto, ne gre v hladilnik !

Zato se nagibam k temu, da bi naredila dve štirikotne torte, ki bi jih pred odhodom združila na pladnju....

Samo nekako nimam nekih zamisli kako bi lahko povezala torto s to temo!

Ideje in predlogi zelo dobrodošli!

Hvala!

jmacur

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. jun 2013 17:23

Pod kakšnimi pogoji je dovoljeno streči otrokom doma pripravljeno hrano? Namreč sam kot starš je ne smem prinesti.

Commis débarrasseur

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jun 2013 18:57

Kaj pa če bi tisto torto ali kar že bo spustila na travnik vrtca z balonom?

 

nola

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jun 2013 19:23

zzak1977 je napisal/a:

Pod kakšnimi pogoji je dovoljeno streči otrokom doma pripravljeno hrano? Namreč sam kot starš je ne smem prinesti.



Commis débarrasseur

 

na piknik, ki je v reziji starsev, jo lahko

"Stressed is desserts spelled backwards!"

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. jun 2013 20:08

zzak1977 je napisal/a:

Pod kakšnimi pogoji je dovoljeno streči otrokom doma pripravljeno hrano? Namreč sam kot starš je ne smem prinesti.



Commis débarrasseur

Se strinjam s teboj, naš mali Vid gre iz vrtca v šolo, na njihovo zabavo ni dovoljneno prinesti nikakršnih domačih umetnij, je bojazen za salmonelo in čisto prav je tako... dovoljen je čips, krekerji, kokice, oreščki....

babka1951

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

8. jun 2013 21:03

babka1951 je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Pod kakšnimi pogoji je dovoljeno streči otrokom doma pripravljeno hrano? Namreč sam kot starš je ne smem prinesti.



Commis débarrasseur

Se strinjam s teboj, naš mali Vid gre iz vrtca v šolo, na njihovo zabavo ni dovoljneno prinesti nikakršnih domačih umetnij, je bojazen za salmonelo in čisto prav je tako... dovoljen je čips, krekerji, kokice, oreščki....



babka1951

 

Pri nas tudi ne smemo, vendar bomo imeli piknik, kjer bomo tudi starši. Tako kot če bi imel en otrok RD, kjer pa je ponavadi tudi torta, kajne?! Kar se tiče salmonele....bom delala čokoladno torto s pariško kremo, tako da ni bojazni

 

Vanilia res si prijazna, da si pobrskala malo ! Tile cupcake niso slaba ideja...vendar sem nekako bolj za torto!

Ne vem še kako naj rešim problem z velikostjo...bom očitno morala kar dvonadstropno naredit!

 

jmacur

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jun 2013 21:15

kaj v takem stilu?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

9. jun 2013 20:29

jmacur, pošlji mi tvoj e mail, da ti pošljem slikico torte, ki sem jo naredila za vnuka-vesolje z raketo, če bi ti prišlo kaj prav. Ne znam poslati slike direktno?!

branka

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

9. jun 2013 21:59

Branka sem ti poslala...

Sem mal gledala različne kreme za cupcake...Katero mi priporočate glede na to, da bo sončno in toplo vreme? Ne bi ravno zgledalo, da vse steče nekam...bi nabrizgala pred odhodom....Mal sem gledala uno z mascarpone sirom! Je videti kar kompaktna...

Kaka izkušnja? Pa je ok če dam gor na to kremo okraske iz mashmelovga fondanta?

jmacur

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

9. jun 2013 23:47

Delat 60 cupcakes in jih vse lepo okrasit.. ne vem, jaz bi na tvojem mestu 3x premislila in se odločila, da ne bom tega počela, sploh ne v toplih poletnih dneh za na piknik. 

Če se ti res da: http://www.bakerella.com/pop-star-anju-in-canada/

Sicer se mi pa zdi bolj obvladljivo neko pecivo naredit, ker se ukvarjaš z eno enoto in ne s šestdesetimi.. Vtipkaj v google alien/aliens/spaceship cake za ideje za okrasitev.

 

perpetua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti