Marshmallow fondant ali stres pred pripravo torte :)

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

tema odprta - 8. jun 2013 13:19 | ogledi: 8.182 | odgovori: 16

spet je leto naokoli in spet bo čas za izdelavo torte za našega mulca... ker seveda hočem narediti torto, ki bo nekaj posebnega (beri 3D), me spet črviči po trebuhu, kaj bo nastalo, če bo vse ok, če se torta ne bi razbarvala...  ipd  Moj plan je napravit lik iz risanke TUTITU, če katero zanima, naj ga poišče na youtube ;)  Hočem, da je čimbolj podoben.. prekrivala ga bom z MMF. moj plan je naredit torto čimbolj okusno, bom med navlažen biskvit namazala kremo... do tu vse lepo in prav.. zdaj pa: sama sovražim masleno kremo za podlago pod MMF... če torto prelijem s čokolado, koliko časa moram počakat, preden dam MMF na vrh? Lahko dam v hladilnik prej ali bo naredila kondenz? 

Hvala za kak hiter odgovor.... Bi prebirala pretekle teme, ma je preveč za brat ;)

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

8. jun 2013 13:49

Sama tudi uporabljam pri okraševanju torte MMF (dobra kratica ), vendar vedno dam spodaj masleno kremo. Kaj ti okus ni všeč ali zakaj ti ni do nje? Jaz za boljši okus dodam par kapljic arome (vanili, mandelj, limona itd...). Okus je odvisen od okusa torte in moji jedci so vedno zadovoljni! No je pa stvar okusa.

Glede čokolade pa menim da se mora malce shladit na torti, da se ti ne bo pol vse pacalo. Sam če bo pa pretrda pa ne vem kok se bo kej masa gor lepo prijela. Sobna temperatura pa bo!

Naj ti uspe...Aja pa še to: Vedno verjemi da bo uspelo predno začneš peči! Pol vedno uspe!

jmacur

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

8. jun 2013 14:24

dobro, sej če jo bom prav na tanko namazala mogoče ne bi bil problem... kako pa se jo sploh naredi?? maslo na sobni temperaturi stepamo, dodamo sladkor?? sem prebrala, da se lahko kremo tudi stopi in se jo s čopičem premaže po torti?

 

 



Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 08. 2013 14:25

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

8. jun 2013 14:46

še eno vprašanje, a obstaja kako barvilo v spreju, ki bi se ga pošpricalo po MMF, da bi izgledalo, da se barve prelivajo, efekt svetlikanja, ne vem če sem bila dovolj jasna

 

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

8. jun 2013 14:48

Jaz dobro stepem omehčano maslo (250g) ter dodam presejan mleti sladkor (100g). Nato pa še cca. 3 male žličke mleka in nekaj kapljic arome. In jo potem kr namažem na torto, nič ne topim...Pride lepo mazava in je ni problema lepo na tanko namazati...

jmacur

jmacur  

član od: 2.2.2008

sporočila: 38

8. jun 2013 14:49

Mislim da imajo v Pekarni Vrhnika...

jmacur

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jun 2013 21:01

@janja512, takole:

Če si tolikanj lena, da se ti ne da poiskati, ker je preveč za brati ....pač ostani v svetu lenobe. V takem svetu je resnično največji in sploh ultimativni stres to, da je treba narediti torto. In o tem življenjskem highlightu informirati vesoljni splet. V takem svetu realni problemi ne pridejo nikoli na vrsto.

Oziroma, če jih kdo iz takega lenega sveta slučajno kdaj sreča, jih itak ne zna rešiti.

 

Vendelina jr.

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

10. jun 2013 7:15

Janja512, ne skrbi glede okusa. Torto napolni s poljubno kremo, le zadnjo plast (biskvita, ne kreme) na tanko premaži z masleno. Jaz zmešam samo maslo in sladkor, brez dodatkov. Je pa res, da se hitro trdi in je zato težje mazati, zato ga postavim kar nad posodo z vročo vodo, da ni težav.

Naj ti uspe!

kepa11

evy_3  

član od: 31.7.2008

sporočila: 70

10. jun 2013 14:56

Sama maslu primešam raztopljeno in nekoliko ohlajeno belo čokolado in se super maže, prav tako je pa tudi okus veliko boljši kot le maslena krema.

 

Lp,

evy_3

Mygrace

sporočila: 6506

11. jun 2013 8:37

Pa sej človk ne more verjet, nooooo..............

 

                                                        (nisem kikslna press)

Mygrace

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

11. jun 2013 22:14

Vendelina jr. očitno imaš ti ogromno preveč časa, da lahko dneve in dneve presediš pred računalnikom in prebiraš in prebiraš pretekle teme.... Nisem nikogar prosila, za nasvet, kako zapravljati čas, ampak eno preprosto vprašanje, kako naredit, da bo čimlepše izpadlo. In če sama nisi sposobna odgovorit na to, kar sprašujem, tvoj odgovor, ki nima nobene veze s torto, vljudno prezrem... Vsem ostalim pa resnično hvala lepa za temeljite odgovore ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti