Biskvit in čokolada

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

7. jun 2013 0:22

mamamia, jutri je delovni dan, še ne spiš? Ah, ta nasvet tete torte pa sem spregledala. Sprobam v najkrajšem možnem ćasu.                                                                                     

Johanna

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. jun 2013 8:05

Sadje, ki ga oblivaš s čokolado naj bo čim bolj mrzlo, da čokolada s katero ga oblivaš hitro "prime". Jaz ga napičim na zobotrebec ali coctail plastično palčko za nabodala (lahko tudi več koščkov) ter ga celega pomočim pomočim v čokolado, ki je v visoki, ozki posodi (tako porabim manj čokolade za topljenej kot bi jo imela v širši posodi). 

http://www.mojalbum.com/tajda

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. jun 2013 8:16

Meni je ravno včeraj brat povedal eno skrivnost glede tort: napihnjeni del biskvita (če ti ostane) odrežeš stran in te kose/koščke polagaš v plast nadeva (ob zunanjih robovih, lahko tudi po sredi), da je potem torta ravna. Tako baje delajo pri njih v slaščičarni.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

7. jun 2013 9:09

Super, res hvala za vse te dragocene nasvete! Še eno vprašanje se mi je porodilo ob pripravi današnje torte: obod torte sem premazala s smetano (na tanko) in gor sem želela dati koščke čokolade (mi rečemo temu ostružki, ne vem, kako se pa strokovno reče - majhni koščki oziroma lističi čokolade). Kako jih ve date učinkovito gor? Poskusila sem z roko, pa ni bilo uspešno, moška polovica je predlagala, da jih "mečem" gor z žlico, pa tudi ni bilo uspeha. Kakšna je tukaj "finta"? ;) Enak problem imam pri mandljih ipd.

Hvala!

Titikaka

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. feb 2014 20:27

Tudi jaz imam probleme s čokolado. Danes sem nad soparo mešala rumenjake in sladkor in nato raztopila čokolado. Naredil se je tak trd poc, ki se ni več dal lepo razmešat z maslom (sem delala reform torto). To se mi je že zgodilo, ponavadi s čokolado z več vsebnosti kakava, danes pa z Gorenjko s 45% kakava. Sem vedno krivila čokolado, mogoče pa le ni le-ta kriva ... najprej mi na misel pride previsoka temperatura.

Čarli08

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. feb 2014 21:05

Čarli08 je napisal/a:

Danes sem nad soparo mešala rumenjake in sladkor in nato raztopila čokolado. 



Čarli08

 

A si v rumenjake dala na koščke narezano čokolado ali že stopljeno? 

Reform torte še nisem delala. Ker je čokolade po receptu samo 10 dag na 10 rumenjakov, bi samo topla masa rumenjakov in sladkorja morala zadostovati, da se čokolada stali.

A se je maščoba iz čokolade izločila? V tem primeru si maso preveč segrela. 

 

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

22. feb 2014 21:17

Nalomljeno čokolado. Še vedno nad soparo. Nato se je vse skupaj strdilo kot beton. Je bilo skoraj neuporabno, sem vseeno poskusila naredit kremo, vendar ni ratalo, kot bi bilo treba. Sem k sreči delala s polovične mase, bolj za pokušino. Itak me torta ni prepričala, je vse skupaj presladko, tudi če bi bila krema lepo narejena.

Čarli08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2014 18:04

Čarli08, če delaš z rumenjaki, sladkorjem in čokolado, se potem v tole počasi dodaja čokolada v prahu. In če se delajo grudice, se zadeva malo razredči z vodo in potem nadaljuješ. In nastane srčkana čokoladna masa, od koder se potem nadaljuje v kremo ali pa mousse.

Vendelina jr.

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

24. feb 2014 14:09

Hvala, bom upoštevala. Me pa še vedno zanima zakaj se zadeva tako strdi. Je vzrok čokolada ali prevroča masa? Včasih bi rada uporabila čokolado z visokim deležem kakava, pa se bojim podobne reakcije (se mi je že zgodilo).

Čarli08

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

24. feb 2014 17:08

Čokolada se strdi, če zraven pride voda.

micogica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti