Dobra kafetiera za indukcijo

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

6. jun 2013 16:17

Hvala punce.

Ma meni začne na vrhu špricat,mam pol pulta umazanga, je pa res, da je za steklokeramično ploščo,mam 2+2,bi pa rada eno boljšo za indukcijo, ker zjutraj je kar kriza preden se ta kava skuha.

Kaj ma kdo mogoče ilso?

analuka

Snežna  

član od: 10.8.2005

sporočila: 104

23. feb 2019 18:50

Zdravo, 

bom kar tule vprašala:

danes sem ustrelila kozla, ker sem dala v pomivalni stroj kafetiero (bialetii iris)... Seveda je postala temna, siva, lisasta....pozna kdo učinkovit nacin, da jo ocistim da bo spet lepa, svetleča...? Prosim za nasvete, hvala in lep pozdrav.

Snežna

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. feb 2019 18:56

Mogoče z alkoholnim kisom oz. s kisom za vlaganje?

NutellomAnka

Snežna  

član od: 10.8.2005

sporočila: 104

24. feb 2019 9:04

S kisom sem probala, pa ni nekega učinka...

Snežna

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

24. feb 2019 9:19

Tekoči Vim, pa drgniti.  In nek,prašek se dobi za kovine. Na ta način sem reševala aluminijasto kanglico,  že leta nazaj. Čisto lepa pa ni bila več. 

 

Katrin11

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. feb 2019 13:35

Če hočeš, da bo lepa kot nova, poišči v svoji bližini  nekoga, ki se profesionalno ukvarja s peskanjem kovin. 

Ravno zaradi problemov sivenja aluminija sem kupila kafetjero iz inoxa. A tudi te ne dajem v pomivalni stroj, čeprav bi jo lahko.  Posoda od kave se lepo pomije samo z vodo in gobico. 

Cila

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. feb 2019 15:04

Ok, pa še eno vprašanje ene blondinke. Sem s severnega dela Slovenije in tale zadeva kafatiera ni bila  dosti poznana, vsaj meni ne. Se mi zdi, da je iz nje podobna kava kot filter kafe. Drži ali ne?  Nisem še kdaj kuhala v njej. Če bi bila kava tako kuhana toliko boljša kot recimo Turška, pa si jo takoj kupim. Obožujem namreč vse vrste kav.

kara

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

25. feb 2019 17:46

Kava, kuhana v kafetjeri je veliko boljšega okusa kot filter kava.Kar kupi si kafetjero ne bo ti žal.

PS. Preden prvič skuhaš kavo v kafetjeri upoštevaj vse nasvete, ki so jih dale kofetarce pred menoj.

daga

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. feb 2019 18:44

Jaz si v kafetjeri kuham Divko za belo kavo . Nekaj so v navodilih strašili, da bi se znala zaradi drobnega mletja  mašiti, a se ob pazljivem polnjenju niti ne.  Super je, ker mi ni treba stati zraven štedilnika in gledati, kdaj bo prekipelo. 

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. feb 2019 19:22

kara je napisal/a:

Ok, pa še eno vprašanje ene blondinke. Sem s severnega dela Slovenije in tale zadeva kafatiera ni bila  dosti poznana, vsaj meni ne. Se mi zdi, da je iz nje podobna kava kot filter kafe. Drži ali ne?  Nisem še kdaj kuhala v njej. Če bi bila kava tako kuhana toliko boljša kot recimo Turška, pa si jo takoj kupim. Obožujem namreč vse vrste kav.

kara

Kar pride iz kafetjere, je skoraj bolj podobno espressu kot turški. Pazi, da vanjo daš grobo mleto kavo (se dobijo kave prav za kafetjero, v večjih samopostrežnah jo najdeš). 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti