Torta s prašički

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. jun 2013 15:36

Narediš čokoladne ploščice....stopiš jedilno čokolado, razmažeš na peki papir, pustiš, da se strdi in narežeš na poljubno dolžino. JAz sem se tega poslužila pri tejle torti, ker so bile vse palčke, ki se jih da kupiti, prekratke.

Ninja24

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

6. jun 2013 15:47

Jaz ne bi rada prilagajala torte, ker bi rada naredila točno takšen recept kot je za Scillerjevo torto in potem pomeni da bo višja kor čokoladice. Sedaj pa sem si že kupila čokoladice Kitekat in ni bilo ravno poceni tako, da bi morala nekaj dati spodaj pod torsto. Nekaj narediti iz te mase kot so prašički.

Ninja24 se pravi, da se jedilna čokolada samo stopi in vlije na jedilni papir in počaka da se stopi. A to je pomembno kako na debelo vliješ? Verjetno je ne, ker drugače se morajo te paličke potem kar lomiti. Za čokolado je namreč značilno da ko je strjena, da se potem lomi.

 

trac kje pa si to videla "stojijo kit-kat čokoladice na nekakšnih 'bombončkih'"?? Na kateri sliki.

Se odločam ali naj uporabim Kitekat (ki sem jih že kupila), čeprav bi raje ali naredim te čokoladice kot predlaga Ninja24. Mora namreč uspeti.

 



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 06. 2013 15:53

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

6. jun 2013 16:05

Kolikor sem gledal fotke za to torto, ki jo nameravaš narediti, niso vse torte na fotkeh zelo visoke. Kit kat čokoladice bi morale zadostovati. Kit kat čokoladice so široke malo čez 7 cm in visoke malo čez 10 cm. Drugače pa spodnji del nabrizgaš kremo in na njo postaviš čokoladice.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. jun 2013 21:45

tej_a je napisal/a:

Jaz ne bi rada prilagajala torte, ker bi rada naredila točno takšen recept kot je za Scillerjevo torto in potem pomeni da bo višja kor čokoladice. Sedaj pa sem si že kupila čokoladice Kitekat in ni bilo ravno poceni tako, da bi morala nekaj dati spodaj pod torsto. Nekaj narediti iz te mase kot so prašički.

Ninja24 se pravi, da se jedilna čokolada samo stopi in vlije na jedilni papir in počaka da se stopi. A to je pomembno kako na debelo vliješ? Verjetno je ne, ker drugače se morajo te paličke potem kar lomiti. Za čokolado je namreč značilno da ko je strjena, da se potem lomi.

 

trac kje pa si to videla "stojijo kit-kat čokoladice na nekakšnih 'bombončkih'"?? Na kateri sliki.

Se odločam ali naj uporabim Kitekat (ki sem jih že kupila), čeprav bi raje ali naredim te čokoladice kot predlaga Ninja24. Mora namreč uspeti.

 



tej_a



Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 06. 2013 15:53

JAz na 100g čokolade dodam žlico jedilnega olja in stopim nad vodno kopeljo. Potem razmažem tam2-3 mm debelo, pustim da se malo strdi (toliko, da se ne packa, zarežem z nožem na ploščice potem pa dam v hladilnik, da se do konca strdi.Ploščice potem samo odlepim s pekija (gredo kar same, ko so strjene) in obložim torto.

 

Ninja24

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

6. jun 2013 22:39

Če uporabim kremo na katero dam kitekat čokoladice pa mora biti kar kompaktna. Katero mi predlagate da bi uporabila? Za te bonbone Hershey's Mini Kisses pa ne vem, da bi jih imeli pri nas v Sloveniji. Ti prašički pridejo bolj trdi ko so narejeni?



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 07. 2013 00:30

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

7. jun 2013 13:46

Mene pa zanima, kako naredite "blato", torej vrhnji obliv: je bolj mehak? Ali najprej oblijete (namažete?) torto, nato vanjo porinete pujske?

alpska roža

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

7. jun 2013 21:04

Blato(čokolada),pustim da se malce ohladi,ga polijem po torti in pošljemm prašičke v kopel ,vendar je dobro,da se vsaj malce pohladi,da lahko mal pomešaš(po čokoladi),da ni "poravnano" blato ,ampak tako ,no ja ne vem kako bi se izrazila,no ja,saj vsi vemo kako izgleda blato.Čokolado pa lahko pripraviš kot za obliv,al pa jo preprosto,samo stopiš nad soparo,ali v mikrovalovki. 

 

 

tej-a,zakaj pa ne zapičiš čokoladne palčke v torto? Važno je ,da imajo prašički ograjo,da ne odpujsajo s torte k sosedu?? ;)

 

jampina

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. jun 2013 17:15

Prašički so uspeli. Jedci niso verjetli, da je to lastna izdelava. Barvo pa sem uporabila kar rdečo od dr. Oetkerja (daš je malo manj, da pride roza). Tudi velikost torte je bila prava tako, da so se lahko uporabile kitekat čokoladice. Za čokoladni obliv oz. blato sem uporabila stopljeno sladko smetano in jedilno čokoladot, to je služilo tudi kot mazivo za kitekat čokoladice. Ob priliki pošljem še slikico. Hvala vsem za pomoč.

tej_a

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. jun 2013 17:39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evo še slika :).

 

 

tej_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti