Kako pripraviti krompir v pečici

avion  

član od: 10.3.2012

sporočila: 2

tema odprta - 25. maj 2013 16:41 | ogledi: 17.903 | odgovori: 15

Pozdravljeni,

Že večkrat sem pripravil krompir v pečici in sem zadovoljen z njim. Pride tak relativno trd, kar mi je načeloma ok. Danes pa ga imam namen narediti skupaj z ribami.

Zanima me, kaj moram narediti, da bi dosegel, da bi bil krompir lepo večen, vendar vseeno tako sočno mehak. Vem, da je težko opisati, vendar v gostilnah dostikrat dobim tak krompir, sploh če je recimo pečen z hobotnico. Kako to doseči. Znanka je enkrat rekla, da to doseže, da da v pekač nekaj vina. To sem sicer probal vendar ni bilo želena učinka. Nazadnje sem tudi probal tako, da sem dal krompir pred tem še kuhat, vendar ni bilo želenega učinka.

Kaj torej vi narediti, da je krompir v pečici še vedno pečan, vendar bolj sočen kot hrustljav?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2013 18:57

Pečeš ga skupaj z mesom, ribami ali hobornico, podliješ z malo vina (ni pa nujno), temperatura pečice naj nebi previsoka (tam okoli 180 stopinj). Meni je krompir vedno mehak in sočen, ko ga pečem skupaj z mesom itd ..., hrustljav pa le, ko ga pečem samega in to na temperaturi 220 do 250 stopinj Celzija.

mamamia

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

25. maj 2013 21:29

Mamamia odkrila si mi skrivnost.Jaz večkrat spečem samo krompir, ker ga enostavno obožujem.Ja pa je vedno hrustljav.Sedaj sem pekla z mesom pa je bil tako mehak.In mi ni šlo v račun zakaj tako.No sedaj vem.

dari

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. maj 2013 12:46

dari je napisal/a:

Mamamia odkrila si mi skrivnost.Jaz večkrat spečem samo krompir, ker ga enostavno obožujem.Ja pa je vedno hrustljav.Sedaj sem pekla z mesom pa je bil tako mehak.In mi ni šlo v račun zakaj tako.No sedaj vem.



dari

 

Zaradi nižje temperature in vse tekočine, ki jo spusti meso. Zato redko pečem to dvoje skupaj, ker mi tak krompir ni preveč všeč.

JJ

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

28. maj 2013 10:37

Jaz pečem krompir na 180 stopinjah s prižgano žar funkcijo. Krompirček je hrustljav, da je kar veselje. Če pa ga pečem skupaj s kakšnim mesom, pa naredim "pregrado" med mesom in krompirjem iz peki papirja - zato, da sok iz mesa ne steče k krompirčku.

Lopatka

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

28. maj 2013 18:49

Pozdravljeni!

Zadnjič sem gledala Jamieja, ki je krompir naredil takole:

Male krompirčke je olupil in jih 10 minut kuhal v vreli slani vodi. Nato jih je stresel na cedilo in cedilo s krompirjem vred močno potresel (da se je krompir malo obuškal) in ga pustil 2 minuti v cedilu, da se je malo osušil. Nato je povedal več variant odvisno od okusa: krompir poliješ z olivnim oljem, ali z stopljenim maslom ali z stopljeno gosjo mastjo, popopraš po potrebi dosoliš in po želji dodaš kakšno začimbo (bazilika, origano, rožmarin...) ter ga daš v pečico za cca 20 minut. Po preteku tega časa vzameš pripomoček s katerim delaš pire krompir in vsak krompirček malo potlačiš, da se mu poveča površina. Vrneš nazaj v pečico in hrustljavo zapečeš. Preverjeno, odlično.

Dober tek. 

A.

kuharica2013  

član od: 20.5.2014

sporočila: 1

20. maj 2014 20:14

najbolše je krompir olupiti in kuhati cca.25 min da rata mehek in potem odcedis in v pecico in je supeer :))) 

kuharica2013

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2014 21:35

Za mehko sredico je nujno prej malo pokuhati krompir. Še vedno lahko skorjico hrustljavo zapečeš

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. maj 2014 23:56

Nič ga ni treba kuhati, pomembno je, da ga pečeš na nižji temp  dovolj dolgo- na 175 do 180 cca 45 min potem dvigni na 220 za ene 10-15 min in nimaš kej falit. Zalivanje z vinom ni kul, po njem krompir otrdi/pleseni tko da to je to.

hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. maj 2014 0:25

Tudi jaz se strinjam s hedonistom. Če ga pa prav želiš z vinom, ga polij, ko je že pečen. Res je, da kislina krompir oleseni, se mi je že zgodilo in ne samo ob peki ribe in krompirja, ampak tudi ob mineštri, mi je lepo rekel nonić pa nisem poslušala.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti