Dilema

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. maj 2013 20:33

Sunny09 je napisal/a:

zeta je napisal/a:

Sunny09--Mene pa zanima sledeče - s partnerjem nisva poročena, sva pa skupaj že skoraj 10 let. Kako ga predstaviti? Predstavljanje na način moj fant, se mi skoraj ne zdi primerno, ne vem zakaj. Imate kakšen pameten nasvet?
Sunny09

 

Čist enostavno, v tem primeru pač rečeš: to je pa moj Janez ali kakor koli mu je že ime.



zeta

 

Zadnje čase res prakticiram tako predstavljanje :)  ufff aressss605 bi ponorel :)



Sunny09

 

Manj "uradnim" osebam pač poveš, da je to tvoj Janez, kakor ti je že zeta predlagala, v bolj neosebnih krogih pa poveš, da je to tvoj (zunajzakonski, če hočeš biti max. uradna) partner, kar tudi po zakonih je, če me spomin ne vara. Pa je zadeva rešena.

Viva Meier

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. maj 2013 20:37

Sunny09 je napisal/a:

Mene pa zanima sledeče - s partnerjem nisva poročena, sva pa skupaj že skoraj 10 let. Kako ga predstaviti? Predstavljanje na način moj fant, se mi skoraj ne zdi primerno, ne vem zakaj. Imate kakšen pameten nasvet?



Sunny09

 

Če sta skupaj že deset let in tudi skupaj živita, potem je vajena izvenzakonska skupnost izenačena z zakonsko, tako da po mojem lahko mirno rečeš, da je tvoj mož.

JJ

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

30. maj 2013 21:51

Moj mož mene vedno predstavi, to je moja žena.Meni je to bilo vedno všeč.In nikoli nisem o tem razmišljala, da bi bilo drugače.Vedno mi je toplo pri srcu,ko se to zgodi.No, da ne bo kaj narobe,tudi jaz rečem to je moj mož.Pa za otroka tudi,rečeva,najina hči najin sin.Ali moja hči,moj sin, če ni moža zraven.Pač tako navado imamo.Pa si nobeden ne lasti drugega.Ob izrečenih besedah, da ti je toplo pri srcu, ni večjega zadovoljstva.

dari

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. maj 2013 23:28

Mene navadno predstavi tako, da sogovornika vpraša: Have you met my lovely wife? 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. maj 2013 9:37

Vidva sta itak dva v enem.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. maj 2013 12:16

Avtor te teme z Vanjo ne bo zadovoljen, ker tudi njen mož uporablja MY wife, pa čerpav lovely

mamamia

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

31. maj 2013 12:40

No ja, samozavesten moški prestavi svojo ženo tako kot Vanjin, za avtorja teme pa še vedno nisem dojela, v čem je problem....

sonci

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2013 12:54

sonci je napisal/a:

No ja, samozavesten moški prestavi svojo ženo tako kot Vanjin, za avtorja teme pa še vedno nisem dojela, v čem je problem....



sonci

Saj je tudi sam v čistem zanikanju, tako da se ne sekiraj.

Meni zadeva diši po nečem takem: en božji volek je srečal žensko, sta bila skupaj in ker si nista bila posebej mrzka, sta ostala skupaj, potem je ona zanosila, se je rodil otrok, potem je  minilo še nekaj časa in tako naprej.  Potem  je pa božji volek nekega dne ugotovil, da morda  je pa to situacija, ki bo trajala do smrti, da bo pač s tisto žensko in otorkom in potem je v svojih možganih to povezal kot nekaj  dosmrtnega, ergo pritisk in ergo nekaj, kar ga veže na eno mesto in skratka (nič blazno novega pri emocionalno nestrukturiranih tipih), kako bi se izognil tej vezi, ki jo prevaja v "biti zvezan in vzeta mi je svoboda" in je na spletni forum vprašal neka, ampak ker ni znal ubesediti svoje kao stiske, je namesto tega vprašal nekaj o svojilnih zaimkih.

 

Forumašice smo ga seveda prebrale dobesedno in med vrsticami in smo mu jih nekaj nasule.

A je sedaj kaj bolj jasno?

Vendelina jr.

aressss605  

član od: 15.4.2013

sporočila: 13

31. maj 2013 20:05

Nisem mislil na to temo kaj dodajati, pa me je spodbudilaVendelina jr. Hvala vam vsem za vaš trud, večina niste razumeli, kaj sem hotel povedati, vprašati. Za pojasnilo, sem poročen 40 let in moja žena je še vedno lepo dekle v letih s ponosom jo povsod predstavim kot moja žena. Mi je pa smešno ob drugi priliki, ko čujem ženo to je pa moj mož. Bolj  za šalo kot za res si na tihem mislim, nisem jaz tvoj, ti si moja, pa vseeno hvala za vaš trud. Imam pa eno podvprašanje ali vas nič ne moti, da Vendelina jr. nastopa kot absolutna pamet na trenutke celo žaljiva, je močna in ima vedno prav. Če ne moti moderatorjev tega čudovitega portala potem tudi mene ne moti. rad prebiram kulinariko tudi mimo receptov, ker vem, da se tu oglašajo povprečni in pošteni ljudje. Lep pozdrav.

 



aressss605

Sporočilo je spremenil(a) aressss605 dne 31. 2013 20:06

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

31. maj 2013 20:13

aressss605 je napisal/a:

.....sem poročen 40 let in moja žena je še vedno lepo dekle v letih s ponosom jo povsod predstavim kot moja žena. Mi je pa smešno ob drugi priliki, ko čujem ženo to je pa moj mož.


aressss605
Sporočilo je spremenil(a) aressss605 dne 31. 2013 20:06

 

Saj ni važno, ali je Vendelina tečna ali ne - peberi vendar, kar si sam napisal. A ne vidiš, da je že spet imela prav?

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti