Omake za kapalete z sirom

nina_najna  

član od: 6.11.2010

sporočila: 3

tema odprta - 23. maj 2013 15:49 | ogledi: 14.378 | odgovori: 14

lep pozdrav usem

 

zanima me ali imate kakšno dobro idejo za omake iz smetane za kapalete?

 

hvala usem že vnaprej!

 

lp Nina

nina_najna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. maj 2013 17:37

Preprosto: drobno sesekljan ingver in malo česna prepraži na srednji vročini, dodaj mešanico curry, malce belega vina (ni pa nujno), sesekljan peteršilj, drobnjak, nekaj zelenega pač, prelij s smetano, malo pokuhaj in prelij.

 

Lahko pa smetano zmešaš z malo gorčice in počasi zakuhaš, soliš, popraš .... Lahko to zliješ tudi čez malce prepraženo sesekljano čebulo.

 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

23. maj 2013 18:07

Jaz kuham dve omaki, odvisno od želja:

- paradižnikova ( sesekljam čebulo, dodam sesekljan paradižnik ( najbolje svež) brez lupine, solim, bazilika, česen ,peteršilj. Kuham, da se razpusti. Čez kapelete polijem omako in po potrebi potresem sir.

- smetanova z sirom: v kozici raztopim košček masla, dolijem smetano za kuhanje, v mešanico stresem nariban sir , potresem s suhim česnom, malo solim, popopram. Mešam, da se sir raztopi.

Prav danes sem naredilo to sirovo omako. Običajno imam mešanico topljenega sira in naribanega. Danes pa sem zgolj naribala edamec. 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. maj 2013 18:44

Jaz sirovo omako naredim tudi takole: drobno nasekljano čebulo popražim, zalijem s smetano, dodam (na osebo) en Zdenka  čardaš sirček, malo gorgonzole, popopram in mešam, da se siri stopijo. Je pa variant na isto temo res veliko. Uporabim, kar imam doma.  In vse so dobre z njoki, ravioli,kapeleti...

 

naor

nina_najna  

član od: 6.11.2010

sporočila: 3

23. maj 2013 19:03

najlepša Vam usem hvala!

nina_najna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. maj 2013 19:03

A sem jaz edina, ki ne ve, kaj so to kapelete?

Vanja

nina_najna  

član od: 6.11.2010

sporočila: 3

23. maj 2013 19:15

kr po domače reč tortelini če ti je kaj bol jasno? :)

nina_najna

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. maj 2013 19:57

nina-najna in trixi

S SIROM

kar jezik me zaboli 

Suzi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. maj 2013 20:05

nina_najna je napisal/a:

kr po domače reč tortelini če ti je kaj bol jasno? :)



nina_najna

Razprava o razliki med tortelini in kapeleti (tako se, drago dete z nickom nina_najna) pravilno slovenizira poimenovanje testenin je tudi med italijanskimi gospodinjami precej živahna http://it.answers.yahoo.com/question/index?qid=2009010907

 

drgač pa kr pu dumač k je čist usen kako se kej piše k na netu je use duvolen in ne kle neki najedat iz enim pravupisom k t važn je da se smetana fajn skuha in se pol nrdi pulivka za kaplete ne....

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. maj 2013 20:16

nina_najna je napisal/a:

lep pozdrav usem

 

zanima me ali imate kakšno dobro idejo za omake iz smetane za kapalete?

 

hvala usem že vnaprej!

 

lp Nina

 

nina_najna

 

Če bi avtorca vsaj nekaj vnaslovu pravilno napisala, bi še šlo. To, kar je ona napisala, mi je vrglo pa tele rezultate:

 

 

https://www.google.si/search?q=kapeleti&client=

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti