Pasji briketi, pomoč ?

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 17:53

mamaF je napisal/a:

Pa še tale link, ti ga je sicer že ena članica nekaj strani nazaj pripela, pa si ga mogoče preskočila, si oglej:
http://nuba.sloweb.net/prehrana.htm

Glede na to, da je videti, da je gospa Neca, ki je vzrediteljica in lastnica tudi te spletne strani očitno velika poznavalka doma pripravljene hrane, sem prepričana, da bi ti znala veliko svetovati (vsekakor več kot mi "amaterji"), če si boš vzela čas in jo poklicala ali ji pisala.

Glede na to, da sama že leta in leta pripravlja uravnotežene obroke za svoje pse, vključno z mladiči, bo imela zate zagotovo toliko koristnih informacij, da boš navdušena

Kar pogumno!



Mojca

 

Sem videla ampak moji kužki so mali in so zbirčni, tako, da če izberem neko hrano lahko, da jo ne bodo jedli

in morajo biti zelo drobni koščki v tej psarni gre za velike kužke, jaz imam pa težke 4, 5 kg, je kar razlika.....

 

Gre za malo pasmo, brikete sem pa poskušala, ker je redko, da jim je kaj všeč.... Rajši imajo domačo hrano, čeprav sem jih vedno hranila z briketi sem prišla samo do ene znamke briketov k jih imajo res res radi. Ker so zbirčni in veliko denarja zapraviš, da sploh vidiš kaj imajo radi. Kuhana hrana je pa dobra, jo imajo zelo radi.

To kar sem zmiksala obožujejo, ker niso briketi, niso iz trgovine... ampak je prava hrana.

 

Brikete pa ne mara iz trgovine... redko.



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 17:57



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 17:58

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 18:00

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 18:09

Se pa čisto strinjam z gospo iz psarne, domača hrana ni tako slaba kot pravijo, poznam tudi še eno psarno k hranijo samo z domačo, slišala pa sem za kužka k ima 16 let pa je samo domačo hrano, še vedno živi in je zdrav pes. To je moj nek cilj,

 

DA IMAJO RADI HRANO, DA SO ZDRAVI. 

Pa naj vsi govorijo, da pretiravam. 

aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 18:10

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 18:35

Bom vprašala gospo Neco na meil, hvala za pomoč,

 

Lep dan.

aboyanasanna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. maj 2013 18:39

No, naš peso je pri 13 in več letih čisto ok, samo malce naglušen je postal, pa mislim, da to nima veze s hrano, ki jo konzumira. Ni predebel, čisto lepo vitalen, starostno rahlo tečen, predvsem pa je NAŠ. Drobni tisk pa je, da je tisto, kar mu paše in definitivno vse po vrsti, šparamo ga samo pri kruhu, čebuli in krompirju. Domača hrana gre tu v to smer, da mu je ne kuhamo posebej, pač pa dobi kaj iz ta velikega piskra, samo začinjeno ni. In tudi naš ima zelo rad jabolka. Aja, ko je bil pasji dojenček, je ravno tako kot njegovi homo sapiens sovrstniki z veseljem mlatil čokolino, katerega še zdaj dobi od časa do časa, pa jogurt tudi. Mamina psička je bila pa usekana na potico, tudi zelo zdravo... Poginila je zaradi premočne narkoze, ne zaradi prebavnih težav.

Torej: ima rad VSO hrano in je zdrav. Konzervansi in ostala abeceda ga ne vržejo iz tira.

PS Skrajnosti škodujejo, tako zdrave kot nezdrave, predvsem tiste "zdrave" preverjene na lastni koži. Odkar jem vse po vrsti (tudi abecedo), je moje splošno zdravje precej boljše kot je bilo v najbolj "zdravem" obdobju mojega življenja.

PS2 Znancu je žena zagrozila, da se bo ločila, ker je celo hišo usmradil s kuhanjem za psa. In je nehal, pes je še danes z nami, četudi ob običajni pasji hrani iz ene diskontne trgovine . Žena pa je tudi ostala doma.

 

 

Loni Makaroni

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 18:42

Loni je napisal/a:

No, naš peso je pri 13 in več letih čisto ok, samo malce naglušen je postal, pa mislim, da to nima veze s hrano, ki jo konzumira. Ni predebel, čisto lepo vitalen, starostno rahlo tečen, predvsem pa je NAŠ. Drobni tisk pa je, da je tisto, kar mu paše in definitivno vse po vrsti, šparamo ga samo pri kruhu, čebuli in krompirju. Domača hrana gre tu v to smer, da mu je ne kuhamo posebej, pač pa dobi kaj iz ta velikega piskra, samo začinjeno ni. In tudi naš ima zelo rad jabolka. Aja, ko je bil pasji dojenček, je ravno tako kot njegovi homo sapiens sovrstniki z veseljem mlatil čokolino, katerega še zdaj dobi od časa do časa, pa jogurt tudi. Mamina psička je bila pa usekana na potico, tudi zelo zdravo... Poginila je zaradi premočne narkoze, ne zaradi prebavnih težav.

Torej: ima rad VSO hrano in je zdrav. Konzervansi in ostala abeceda ga ne vržejo iz tira.

PS Skrajnosti škodujejo, tako zdrave kot nezdrave, predvsem tiste "zdrave" preverjene na lastni koži. Odkar jem vse po vrsti (tudi abecedo), je moje splošno zdravje precej boljše kot je bilo v najbolj "zdravem" obdobju mojega življenja.

PS2 Znancu je žena zagrozila, da se bo ločila, ker je celo hišo usmradil s kuhanjem za psa. In je nehal, pes je še danes z nami, četudi ob običajni pasji hrani iz ene diskontne trgovine . Žena pa je tudi ostala doma.

 

 



Loni Makaroni

 

 

Sry jaz sem strogo proti sladkorju, potica ni za psa in čokolino tudi ne, sladkor ni za psa, jogurt ja

in skuta, kisla smetena itd

 

 



aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 22. 2013 18:44

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 18:48

Hvala ste mi pomagali, zdaj se bom pa znašla sama, lepo peko želim.

aboyanasanna

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. maj 2013 19:14

anibas

debeli buhtelj  

član od: 29.10.2012

sporočila: 1

22. maj 2013 19:35

doma ne morešsam nardit briketov, ker so pripravljeni na poseben način. nekatere dehidrirajo(skoraj vse ne :P),nekatere pa tudi prepražijo(ti so za bolj zbirčne kužke(kakor je moj :), ki jih imajo v trgovini za živali v BTCju v Lj v hali A v Alerju).

drugače maš pa na netu res ful receptov za priboljške katere lahko sama narediš doma, so pa po večini v angleščini...

debeli buhtelj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. maj 2013 21:16

Jaz se sprašujem kako si jih naredila? Si kuhala meso, zelenjavo?  Narezano in sušeno v pečici ne bo ok.

Zakaj tako težiš k tem briketom? Kuhaj jim sama, kot do sedaj (če sem prav razbrala). Speci jim piškote, polagaj sveže sadje in zelenjavo (če marajo).

Glede tistega o rodovniških psih imaš pa zgrešeno. Ne vem zakaj naj bi bili deležni boljše hrane kot nek nerodovniši.

Ja pa še to, ko praviš, da vaši psi ne morajo jesti tega kot prikazuje na strani od tiste gospe. Jim pač narežeš na manjše koščke.

katti

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. maj 2013 7:36

Meni ni bilo jasno tole:

Zakaj na vsak način hočeš narediti brikete, če lahko psom skuhaš obrok in to je to?

Zakaj misliš, da je vsak, ki ti odsvetuje izdelavo briketov, avtomatično proti domači hrani (vsi so ti svetovali domačo hrano, samo ne domačih briketov)?

Kje,  je Vendy, tukaj bi jo res potrebovali.

Aja, to, da se ti zdi, da ljudje bolje skrbijo za rodovniške pse, pa je grozno in močno upam, da neresnično. Pes je živo bitje in  vsak si zasluži najboljše!

 

Pa lep dan...

 

 

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti