Pasji briketi, pomoč ?

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

tema odprta - 19. maj 2013 21:14 | ogledi: 10.025 | odgovori: 104

Mene pa zanima kje bi našla recepte za pasjo hrano, brikete!

Bi se dalo narediti brikete sam in kaj točno je potrebno? Koliko odstotkov mesa, žitaric itd, če mi kdo najde recept po intrnetu bi prosila za pomoč, hvala

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

19. maj 2013 22:20

Ali slučajno kje piše, kaj točno mora biti v pasjih briketih, koliko procentov mesa, žitaric??

Bi rabila pomoč.

aboyanasanna

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. maj 2013 8:45

Ta bo pa težka. Vem da smo pred leti izmenjevali recepte za pasje prigrizke (piškotke), pa zdajle žal ne najdem tistega kar sem si takrat shranila.

Prav pasji briketi pa po moje zahtevajo kak bolj zakompliciran tehnološki proces. O tem kaj je v njih pa najbrž bolje da ne razpravljamo (če prebereš sestavo na kaki vrečki). Če želiš svojemu kužku dobro oz. mu želiš kuhati hrano brez konzervansov ali je celo alergik, potem mu pač skuhaj ustrezno "košto" iz zelenjave, žitaric (kosmiči, jaz velikokrat uporabim ovsene) in mesa - jaz za starejšo psičko dajem približno po tretjinah. Nasvetov najdeš po pesjanarskih forumih več kot dovolj. Veliko jih zagovarja hranjenje psa izključno z briketi, ampak to je stvar osebne odločitve, tudi se birketi po kvaliteti (in seveda ceni) med sabo zelo razlikujejo. Psi imajo radi bolj junk food a la kakšen Pedigree ker je slan in jim okus zelo odgovarja, zdravo pa menda to ni najbolj. Naša je navajena na kombinacijo vseh vrst hrane - približno 3-4x na teden dobi kuhan obrok, ostalo pa kdaj pa kdaj brikete ali konzervo, bolj zato, ker sem v stiski s časom. Pa nima nobenih prebavnih težav, driske menda v osmih letih kar jo imamo še ni imela, medtem ko sem že večkrat slišala, da so psi, hranjeni izključno z briketi, ob kakšnem drugačnem obroku dobili drisko. (kar je verjetno povsem logično). Kaj je dobro za konkretno tvojega kužka pa boš morala ugotoviti sama.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

20. maj 2013 10:29

Hvala, iščem za brikete, sva malo brskala s fantom in dobila nek recept v angleščini, tako, da ga danes poskusiva, če slučajno kaj najdete, bom pa z veseljem prebrala. Sem iskala neko hrano pa jo žal nisem našla v Sloveniji, sem veliko prebrala o sestavinah, potem sem hotela hrano dobiti iz Italije, pa je trgovina probadla ..... živa groza za iskanje prave hrane ....

 

NAJDEŠ NAJBOLJŠO HRANO- trgovina pa propade, v Sloveniji jo pa nič več ni....PEDIGREE- je pa najslabša znamka, po njih psi bruhajo ....... zato ne bi nobenemu priporočala to hrano....

 

 

Evo to je hrana k jo žal ne najdem in jo ni v Sloveniji, smola pa taka 
http://www.pronature.ca/en/index.php

 


aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 10:32



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 10:35



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 10:40

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 11:14

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. maj 2013 12:01

Hiter klik ali dva, pa izveš, da jo imajo že pri naših severnih sosedih.

Loni Makaroni

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. maj 2013 13:16

Aboyanasanna, sem prepričana, da boš našla za svojega kužka primerne brikete, če boš le imela voljo poiskati jih. Nisem prepričana, da so briketi kar nekaj, kar lahko sami delamo doma, brez večje škode za naše živali.

Mogoče malo kompliciraš?

zeta

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

20. maj 2013 20:01

Če se odločaš, da boš doma pripravljala pasjo hrano/krmo, se mi zdi brez veze, da kompliciraš s pripravo briketov?? Je lažje in čisto zdravo, ter uravnovešano če mu potem pipravljaš kuhane ali surove obroke v razmerju 1/3 mesa, 1/3 ogljikovih hidratov in 1/3 sadja,zelenjave z dodatki olj in raznik semenk, ter občasno kakšna skuta,med itd.

Boš an to temo našla velikooo več na slovenskih forumih, nekaj smo se že pred kratkim na kulinariki razpisali.

 

Sicer sem pa prebrala sestavine omenjene hrane in ne vidim kje je problem?? Hrane s podobnimi sestavinami in enakim deležem beljakovin,maščob njdeš vseeno na slovenskem tržišču? Razen če nobena druga psu ne odgovorja?

Roncolino

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

20. maj 2013 22:23

Ja se strinjam z roncolino, hvala za link bom rabila in prebrala.

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

20. maj 2013 22:26

sam bi rada s fantom naredila brikete, sva kupila sestavine .... samo zdaj razdeliti v razmerje % mesa in zelenjave itd......žitaric... Probala bova, ne vem pa če bo uspelo....

 

če bo pa kdo našel recept, bo pa super. Bi rabila kakšen recept....



aboyanasanna



Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 22:27

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 22:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti