Krompirjeva solata ...

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 17. maj 2013 12:16 | ogledi: 13.376 | odgovori: 15

..koliko v  naprej lahko skuham krompir za krompirjevo solato? Danes zvečer za jutrišnje kosilo.

Lp, 

        Klavdija

Klavdija

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

17. maj 2013 12:34

Krompir brez skrbi zvečer skuhaj in zmešaj z oljem, kisom, soljo in poprom pač po okusu. Nikoli ne dodaj čebule, če boš pustila solato dalj časa stati.Krompirjeva solata je najboljša, če nekoliko odleži, seveda v hladilniku (zato je po navadi v restavraciji dobra - ker stoji). Je pa res pomembno, da solati dodaš čebulo tik pred serviranjem.Pa dober tek  

Hauschka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. maj 2013 13:31

Kako smo si različni...sama vedno čebulo narežem na vroč krompir  in začinim...da se res poveže ..meni je taka najboljša :)

lp goga

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. maj 2013 14:47

Jaz delam isto kot gogad, predvsem je pomembno, da je krompir take sorte, da se ne razkuha. Ravno to se mi je včeraj zgodilo, zato smo imel krompirjevo čežano s čebulo  pojedli smo pa prav tako.

Če jo misliš pustiti pol dneva, potem je verjetno res najbolje, da jo narediš, ohladiš in shraniš v hladilniku, vendar jo pred serviranjem nujno daj iz hladilnika za toliko časa, da se segreje na sobno temperaturo, ker mrzla nima nobenega okusa, vsaj po mojem mnenju ne.

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. maj 2013 19:47

Jaz dam čebulo vedno k malo toplemu krompirju in vse ostale sestavine tudi, se mi zdi, da se tako sestavine bolje povežejo. Tudi dva dni stara krompirjeva soalta mije dobra, le premešam jo vedno  ...

 

 

mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

17. maj 2013 20:38

Jaz vedno delam krompirjevo solato iz mrzlega krompirja. Poc iz toplega krompirja mi ne gre po grlu. Rada imam (in vsi moji tudi), da tudi ko je krompirjeva solata zmešana, ostanejo lepe čvrte rezinice krompirja. Če ti je takšna solata všeč, komot skuhaš danes zvečer krompir in ga ohladiš, ter jutri zmešaš solato. Na krompir je potrebno tako dodati zelo malo olja, ker ga ne vpija tako kot topel krompir

Noa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

18. maj 2013 8:35

Noa, poc ne nastane zaradi toplega krompirja, čeprav je veliko ljudi, ki to misli. Poc nastane zaradi sorte krompirja. In če imaš sorto, ki se razkuha, potem je mogoče res malček bolje, če ga pustiš, da se ohladi, če pa imaš čvrst krompir, tudi topel ne razpade.

JJ

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

18. maj 2013 19:34

Janis s tem se ne strinjam popolnoma...je pa res, da določene sorte ostanejo po kuhanju bolj čvrste kot druge. Dejstvo je, da se krompir povsem drugače obnaša, če ga predhodno ohladiš. Je pa stvar okusa in kako se človek navadi. Jaz sem od otroka navajena tako. Tudi za pražen krompir ga prej ohladim, kot moja mami. Mi je bolj všeč, ker ne razpada in se ne sprijema.

Noa

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

18. maj 2013 21:05

Za moje pojme je najboljši krompir za krompirjevo solato kifelčar. Ta v nobenem primeru ne razpade.

testeninca

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. maj 2013 21:08

Res, ne razpade, ampak meni se kifelčarja enostavno zdi škoda za solato, kjer mu okus v bistvu ubiješ s čebulo in kisom. Sicer pa tudi jaz solato vedno delam iz še toplega krompirja, pa nikoli ne razpade, če ga ne razkuhaš in če je seveda sorta prava.

Sonja

arosa  

član od: 24.4.2012

sporočila: 32

20. maj 2013 4:36

Kifelčar je za pečt, pražen krompir se dela iz kladnega krompirja, za solato se pa dobijo tudi že za to vzgojene  vrste. Nikoli pa ga ne smemo preveč skuhati. Jaz ga pustim samo malo ohladiti, ga olupim in narežem. Pokapljam ga z majhno zajemalko juhe in pustim stati. V tem času naredim dresing in uporabim: žlico olivnega olja, žličko dijonske gorčice, sveže mlet poper, dve ali tri na zelo majhne koščke narezano kislo kumarico, trdo kuhan jajček, nekaj kapljic magijeve omake, nekaj dobrega kisa, malo čebulico in po želji še kakšno žlico  majoneze. To prelijem po krompirju in pustim nekaj časa stati. Potem previdno zamešam in ko je solata ohlajena jo postavim še za kakšno urico v hladilnik. To so me naučile moje projateljice v Švici, ker je tam krompirjeva solata kar večkrat na jedilniku. Zraven pa hrenovke ali pa kakšne druge klobasice.

arosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti