Postrv

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

tema odprta - 15. maj 2013 12:09 | ogledi: 3.411 | odgovori: 4

Pozdravljeni, lepo vas prosim za hiter nasvet :)
V skrinji sem imela skoraj kilogram težko postrv (dolgo približno pol metra). Danes zjutraj sem jo dala ven z namenom, da jo pripravim za večerjo. Ima kdo kakšen dober nasvet, kako jo pripraviti? Sicer jih delam v žar ponvi, a je ta prevelika. Kako bi šlo v pečici na soli?

Hvala in lep pozdrav!

kepa11

Katarina80  

član od: 16.4.2012

sporočila: 66

15. maj 2013 12:32

Pozdravljena,

mogoče tole iz baze http://www.kulinarika.net/recepti/16669/morska-hrana/pe

Jaz ribe pripravim tako, da narežem rezine limone, ki jih razporedim po pekaču (dolžina ribe), ribo začinim položim na rezine in prelijem z oljem. Tako velike ribe še nise pekla v kosu, tiste, ki jih običajno kupim (brancina, orada...) pa pečem na 180, 30 min (ventilacija). Zgoraj bo riba zapečena, spodaj pa ne, ker bo v stiku z limono.

Spremlaj čas pečenja, da ne bo presušeno, vsaka pečica je drugačna

Ponavadi okoli ribe naložim rezine paradižnika (toda to je najbolje v sezoni), po paradižniku potreseš kapre, dodoaš liste bazilike, preliješ z oljem in spečeš.

S soljo bi sigurno bilo odlično, je pa res da bi rabila kar nekaj soli, da bi celo ribo prekrila.

Lp,

 

Katarina80

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

15. maj 2013 15:17

Skrbi me predvsem zaradi velikosti. Da se mi ne bi slučajno navrhu posušila, noter pa bi bila še surova... Verjetno jo bom morala kar sfilirati in jo po kosih speči...

 

kepa11

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. maj 2013 15:39

Ribe se lepo spečejo v pečici, če jih postaviš pokonci - se pravi, da v trebuh ribe položiš prirezan krompir, da stoji. Sploh take bolj ploščate, kot so postrvi. Poskrbi le, da bo po straneh premazana z oljem, da se ne izsuši.

Sonja

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

16. maj 2013 6:46

Hvala obema za nasvete. Na koncu sem jo kar sfilirala (po najboljših močeh) in spekla v žar ponvi.

Lep dan vsem!

kepa11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti