Arabski 'finger' food

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 15. maj 2013 8:02 | ogledi: 3.653 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zamislila sem si arabski večer s prijatelji na balkonu kjer je samo nizka sedežna garnitura z malo mizico. Zato običajno postrežena hrana ne pride v poštev. Mi lahko svetujete kakšne recepte za finger food poleg klasike humus, baba ganoush, pita kruh, ki bi za tako priložnost prišla v poštev.

Hvala.

LP.

a

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

15. maj 2013 8:32

Lahko narediš praženo čičeriko - čičeriko skuhaš, ali iz kozerve, dobro odcediš in posušiš s papirnatimi brisačami natreseš na pladenj, pooljiš in pečeš na 200°C cca 30-40 minut. Občasno premešaš, da se ne zažge. Ko se malce skrči in rata hrustljava jo posoliš in začiniš po svojih željah - zelo paše česen, curry, garam masala (odvisno kakšni navdušenci nad pekočim ste)... Soliš lahko že prej, le začimbe raje dodaj na koncu, da se ne zažgejo in ratajo grenke. Manjše količine lahko narediš tudi na ponvi, da ne greješ cele pečice, vendar je na ponvi dobro večkrat premešati pa tudi hitreje je hrustljava kot v pečici. Tu velja isto - začimbe šele na koncu.

 

Če ti angleščina ne povzroča problemov, ti bo morda tole dalo še kakšno idejo: klik

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

15. maj 2013 9:39

Lahko narediš Falafle (čičerikini kroketi) z jogurotvo omako za pomakanje

http://www.kulinarika.net/recepti/177/eksotika/falafel/

 potem krompirjeve kroglice z bulgurjem in zelišči, podoben recept je tukaj http://www.kulinarika.net/recepti/6862/priloge/krompirj ki jih ponudiš z paradižnikovo solato,

Tabule s peteršiljem, ki mu dodaš popečena piščančja prsa.

Lahko narediš žepke iz listnatega testa z mesom, ala burek.... lahko narediš čičerikine kroglice s čilijevo omako...., lahko narediš popečeno zelenjavo na česnovem jogurtu,.... pa recimo polnjene jajčevce z mletim mesom,... pa krompirjeva omleta s peteršiljem in kurkumo.... aja pa seveda kus kus z zelenjavo (po tvoji želji)....

Upam, da sem vsaj malo pomagala, vidim pa da moram določene recepte dati v bazo,.... heh,..

Levinjav

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

15. maj 2013 9:41

Za predjed lahko daš pa marinirane olive, mariniran sir in slane mandlje,.... 

Levinjav

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

15. maj 2013 11:00

Super hvala za pomoč. Olive bodo itak zraven, črne na baba ganoushu, zelene na humusu. Pa pražena čičerika - začimba bo kumin. Mislim, pa da bom za mesojedce naredila še malo ražnjičev za zraven pa še mogoče malo falaflov.

LP.

a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti