Rože za pokopališče

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2013 10:03

Hm, nekateri pa res ne znajo brati - ali pa nočejo upoštevati prošenj drugih!

lp

cervus

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. maj 2013 10:03

Ojoj, Rosie!!!!!!!!!!!!!

kara

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

14. maj 2013 11:17

Kara, mi smo ta problem rešili, ko smo dali gor plošče. Res je bila pred 11 leti to kar investicija, ki pa se je obrestovala. Še posebej zato, ker imamo tik ob grobu nasajeno cipreso, ki je zrasla v ohohoh višino. Je že stara in se tiste iglice se kar naprej usipajo, smo sicer že govorili z upravnikom pokopališča, ampak se baje ne sme podreti, ker je zaščitena? .

zaradi nedavnih dogodkov sem sedaj malo bolj pogosto na grobu. Sem pa kupila portulak in še eno podobno rastlino, pozabila kako se ji reče. To sem nasadila v korito in prav lepo se je že razrastel. Ne potrebuje veliko vode in baje ni občutljiv na sonce, no bomo videli.

S temi rožami je včasih res problem. Nikakor ne veš katera bo prava.

kriznana

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. maj 2013 11:54

Kriznana mi smo tudi imeli cel grob pokrit s ploščo, potem pa se nam je zdelo tako zelo brez življenja, v koritih pa je vlage še prej zmanjkalo. Zato smo dali izrezati dve mali  gredici, v eni je nasajen plazeč brin, okrog pa pesek, v drugo pa rada nasadim še kaj cvetočega, če že vaze niso vedno polne.

Mene zelo mika, da bi kupila tisto mesnato zadevo, ki je včasih rastla na starih strehah, sok pa se je uporabljal za vnetja ušes...( nikakor, da se spomnim imena. Danes je očitno zame tak dan). Skratka zelo lepo se razraste in se dobi v različnih barvah od zelene do rdeče, ki se lahko konrastno kombinirajo med seboj. Je pa trajnica, potem pa imaš po moje tudi mir za nekaj časa.

kara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. maj 2013 12:02

Verjetno misliš raznorazne netreske oziroma sukulente.

Loni Makaroni

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

14. maj 2013 12:04

Kara, natresk oz. ušesnik je to.

Lp Marta

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. maj 2013 13:08

Točno to, res sem imela na koncu jezika, kot se reče. Samo včasih smo poznali bolj eno barvo, sedaj pa je res izbira. Mislim, da je podoben kaktusu po vzdrževanju.

kara

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. maj 2013 13:37

Tudi jaz sem hotela predlagati netresk - pri nas se v tegelcih doma obdrži čez zimo in tudi poletna vročina mu ne pride do živega. Dobi se ga v več oblikah in barvah pa tudi lepo se razraste. Občasno je treba odstraniti le tiste rastline ki so se odločile zacveteti in potem propadejo.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. maj 2013 14:17

kara je napisal/a:

Točno to, res sem imela na koncu jezika, kot se reče. Samo včasih smo poznali bolj eno barvo, sedaj pa je res izbira. Mislim, da je podoben kaktusu po vzdrževanju.



kara

 

Netresk je res idealen, če pridejo v poštev tudi rastline, ki ne cvetijo (no, saj cveti, ampak bolj poredko pa za večino ne tako privlačno). Mi imamo tudi na grobu plazečo cipreso, v enem lončku pa kupček rdečih netreskov, ki zgledajo zelo elegantno. Zalivanje res ni potrebno, razen če več mesecev ne bi bilo dežja. Pozimi sem ga prinesla domov in ga dala na teraso v večji lonec z zemljo, tako da korenine niso zmrznile in je krasno prezimil.

Netresk lahko kombiniraš tudi z drugimi homuljicami, ki so zelo različnih oblik in barv, tako da lahko ustvariš zelo zanimiv aranžma, ki potrebuje minimalno nego.

Če hočeš cvetoče, je zelo primeren portulak zaradi mesnatih listov, v katerih je zaloga vode, tudi vinka, zlati cekini oz. kovanci (asteriscus), ter begonije. Veliko je še takih, ki so za sončno lego, ampak ponavadi zahtevajo tudi veliko vode.

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. maj 2013 17:00

JJ, a tole ni privlačno?

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti