Tedenski nakup hrane po svetu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. maj 2013 23:51

Oh, hvala, proxy! Znana mi je bila krajša verzija, tale pa mi ravno te dni prav pride za pokazat.

Zanimivo se mi zdi, kako nekvalitetno hrano jedo tisti, ki zanjo zapravijo veliko.

tulka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. maj 2013 1:23

Zelo zelo zanimivo!

Ko glede na izbor hrane na teh družinskih mizah pomislim, kam bi se najraje povabila na obisk, bi bile moja izbira egiptovska, indijska, italijanska, turška, gvatemalska in ekvadorska družina.

Kar se cen hrane tiče je odvisno od standarda v tisti deželi, predvsem pa je šokantno, ko vidimo, koliko že predelanih in predpripravljenih živil kupujejo nekateri in kolikšne zneske za to zapravijo! Pa poraba različnih "tetrapakov" in pijač v nemški, "cukra" v britanski in mesa v avstralski družini me je kar šokirala, moram priznat. Komaj verjamem, da lahko v tedno dni pojedo in popijejo vse te silne količine!

Mojca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. maj 2013 7:26

ZELO ZANIMIVO. Sem zadevo že objavil n FBju. Res dobra primerjava tako navad kot ekon. razlik. 
Marsikje mi je noro dobro, da za 80% manj dobijo količinsko enako kot drugje.
Vsekakor so moja izbira vse tiste zelene,rumene,rdeče,oranžne dobrote (zelenjava) pa vsa žita in ribice pri ITALIJANIH. Takšna prehrana mi je všeč. MMMM bananike. NJAMS!!!

Zmagajo pa mi, meni omiljeni TURKI. Zelo uravnotežena prehrana (tistih par COCA COL pa res ne vpliva na zdravje, glede na količino ostale zdrave hrane) a samo poglejte kakšni ljubitelji BAGUETT so!!! 
Francozi se lahko skrijejo v svoje polžje hišice 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. maj 2013 9:31

mamaF je napisal/a:

Zelo zelo zanimivo!

Ko glede na izbor hrane na teh družinskih mizah pomislim, kam bi se najraje povabila na obisk, bi bile moja izbira egiptovska, indijska, italijanska, turška, gvatemalska in ekvadorska družina.


Mojca

 

Še jaz bi se povabila zraven .

 Po ogledu nekaterih miz me ne čudijo več podatki, koliko hrane letno  zavrže "civilizirani" svet. Če primerjam samo fotografiji iz  Butana in Nemčije  količina hrane: številu družinskih članov. Čeprav sumim, da je podatek samo za kupljeno hrano, ni pa upoštevana domača pridelava.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13. 2013 09:32

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2013 10:30

Zelo zanimivo, zelo.

mamamia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

13. maj 2013 11:28

Meni se zdijo ,pa to tako enormne količine,bože,kam vse to dajo.Kar čutim,kako se mi nabirajo šlaufni okrog pasu,brez,da bi še jedla.

 

No toliko kot eni tukaj zapravijo na teden,je naša vrla vlada zračunala,da pojemo na mesec.

jesen

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

13. maj 2013 19:51

Jah normalno, da je prišla do tega izračuna - toliko se najbrž porabi, če se prehranjuješ v parlamentarni menzi. Njene cene so socialno naravnane :)

Gigi_84

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. maj 2013 9:49

Zanimiv clanek!! Pa lepe slike... Samo se mi ne zdi relevantno pisanje o tem koliko zapravijo. Pricakovala bi izrazeno v odstotkih place ali nekaj takega...

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. maj 2013 16:24

Kar zanimivo, samo takole si jaz ne morem predstavljati, koliko hrane je to. Opazim edino, da imajo eni enako oz. večjo količino hrane, kljub temu, da je družina številčno manjša. Največja pa je seveda razlika med že pripravljeno ali polpripravljeno hrano in osnovnimi surovinami. Zdi se mi pa skoraj neverjetno, koliko ustekleničene pijače popijejo nekateri (dobro, res je, da glede vode nimajo vsi take sreče, kot mi, Slovenci ), pa resnično mi je padlo v oko vse tiste meso pri avstralski družini.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti