Želatina

tema je zaklenjena

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 11. maj 2013 12:47 | ogledi: 3.415 | odgovori: 3

Prosila mi za nasvet kako uporabiti želatino. Kupila sem želatino v prahu 10 g. Na navodilih piše da želatino zmešamo v lončku s štirimi jedilnmi žlicami vode in nato mešanico pustimo 10 minut da nabrekne; med segrevanjem želatino mešamo (ne sme zavreti), dokler se ne raztopi. Kaj to pomeni da v tistih 10 minut ko nabreka jo že topimo ali kako? Se pravi da najprej namočimo in potem damo želatino na paro in 10 minut segrevamo da se stopi. In potem ko se stopi jo ohladimo in damo v kremo (jaz bi dala v sladko smetano in maskarpone).Je tako? Nimam namreč dobrih izkušenj, ker se mi je že kdaj kaj sesirilo. Prosim za natančna navodila.

tej_a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8689

11. maj 2013 13:34

Želatino dam v posodico, zmešam s 4 - 5 žlic hladne vode in pustim, da nabrekne. Nad drugo posodo z vodo, (banjamarija), ki počasi vre na štedilniku, dam posodico s trdo želatino in počasi mešam. Želatina se raztopi za  nekaj minut. Odstavim z ognja.

3 - 4 žlice smetane ali maskarpona hitro vmešam v raztopljeno želatino. Zmes dobro premešam in vse to dodam v smetano ter z mešalnikom hitro zmešam. Umešano maso dam za 10 - 15 minut v hladilnik, da se začne strjevati.

Zadnje čase uporabljam "želatino fix", ki jo dodam direktno v smetano, nič ni potrebno segrevati, kot prejšnjo v prahu.

 

Pozdravček!

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

11. maj 2013 13:48

tej_ca, tulele najdeš vse skrivnosti želatine

lp

mzm

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

11. maj 2013 13:51

Nadaljujte v temi, ji jo predlaga mišzmoke, prosim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti