Alkoholni kis - pomoč

Katarina80  

član od: 16.4.2012

sporočila: 66

tema odprta - 10. maj 2013 10:29 | ogledi: 6.630 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

pred približno dvema letoma in pol sem začela v gospodinjstvu uporabljati alkoholi kis. Uporabljam ga predvsem pri pranju perila, nekaj pa tudi za pomivanje in pomivalni stroj.

Na vas pa se obračam z naslednjim vprašanjem, ali kdo ve kje bi bilo mogoče kupiti alkoholni kis "Točen"?

Doma se mi nabirajo kanistrčki, pa tudi litrskih plastičnih flaš gre kar nekaj v smeti. Tako sem pomisla, da bi bilo fino kupit nakaj litrov kisa na zalogo, da imam mir.

Pisala sem tudi že v Koper, v podjetje, ki dobavlaj kis v trgovine. Žal ni bilo nobenega odgovora od njih.

 

Hvala. Lep dan še neprej!

 

Katarina80

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. maj 2013 11:05

Mogoče pri kakšnem privatnem izdelovalcu kisa, verjetno je kje kakšen.

rag_doll

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

10. maj 2013 13:19

po moje Renški hram,na kmetiji Matic,kolikoj poznam imajo jabolčni kis.

jesen

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

10. maj 2013 16:56

Jaz alkoholni kis v gospodinjstvu uporabljam že več kot pet let; kupujem ga izključno v Tušu, trilitske plastenke, ker ga nek privatnik (piše na nalepki na embalaži, če koga zanima) pakira za njihovo blagovno znamko; cena je izredno nizka in se rinfuze ne bi splačalo kupovat, ker bi bila logistika predraga.

Ker nikoli ne bomo Nemčija, kjer je vsa embalaža, tako steklena kot plastična, povratna in je treba ob nakupu plačati kavcijo, ki se ob vračilu vrne, so kantice pač kolateralna škoda in romajo v kanto za odpadno embalažo.

Drejček

Katarina80  

član od: 16.4.2012

sporočila: 66

12. maj 2013 19:04

Hvala za pomoč. Bom pogledala še v Tušu. Ker tiste 5 litrske kantice v sparu, kjer kopujem nimajo vedno.

 

Lep nedeljo še naprej,

 

 

 

 

 

 

Katarina80

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. maj 2013 21:17

Spar je po mojih izkušnjah dražji ... Včasih so imeli tudi tega, ki ga sedaj prodajajo v Tušu, pa ga že dolgo nimajo več. V Tušu bodi pa pozorna, kdaj imajo dobave, ker nimajo lastnih zalog, ga pa vsaj v manjših trgovinah precej hitro zmanjka.

Drejček

Katarina80  

član od: 16.4.2012

sporočila: 66

12. maj 2013 21:47

Še dobro, da imam precej blizi srednje velik Tuš, v enem pa celo dela kolegica pa se bom kar nanjo obrnila, če bo sila.

Sam teh sparovih pa res ze nekaj casa ni, nazadnje ko sem jih videla, so bili le aromatizirani.

 

 

Hvala in lahko noč,

 

Katarina80

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti