Prispeli pekači za pice turk

tema je zalepljena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. sep 2014 0:09

Koooončno sem dobila eno info iz prve roke.. prijateljica si je nabavila toplo kovano, talepo turk ponev. in je navdušena in pravi da vsak dan peče v njej, le ročaj je predolg in ne gre v pečico. Piše, da se vmešana jajca krasno spečejo in nič ne primejo. Ali bi lahko prosim napisali dimenzije z ročajem vred? Tako da bo ona dala odrezati ročaj ali ga zapogniti, ker ga je rezati res škoda. Ali se to sploh da, ne da bi se deformiralo dno, da mi potem ne bi plesalo po indukciji? Hvala

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

22. dec 2014 17:36

bannanna, je pri tebi  kaj novega v povezavi s temi ponvami? Si katero kupila in jo imaš v uporabi, si se ogrela za kakšno drugo znamko? Hvala
žižula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. dec 2014 22:09

ne. še vedno preizkušam. trenutno imam na posodi le creuset ponev. 

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

26. jan 2015 15:41

Rada  bi vam dala en predlog: dajte na preizkus svoji Turk ponvi  - toplo kovano in navadno Ani, kot so naredili v eni izmed trgovin, kjer je dobila v preizkus posodo Le Creuset.

 

Opis litoželeznih ponev:

http://www.naredilaana.com/2015/01/litozelezne-ponve.htm

 

Verjetno nisem edina, ki bi ji informacije iz njenih rok prišle prav, saj je preizkusila več znamk, pa še ogromno ljudi bere njen blog.

 

Prosim, ker že dolgo čakam na en pravi odziv zadovoljnih uporabnikov Turk ponev.

žižula

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

27. jan 2015 20:58

O super, me veseli, da se tako ugodne ponve dobro izkažejo. Dve imam doma še zapakirani in čakata na pripravo. Nisem ravno prepričana v brušenje. Si zbrusila po občutku, da je vsa hrapavost izginila ali kaj bolj? Boš svoja ugotovitve dodala k zapisu na blogu? Upam  :)

žižula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jan 2015 21:17

Imaš Lodge??? Si dobila kje poceni?

Haha še bolj. Dvakratno brušenje. Patina se je sprva brusila, zdaj je okej. Preizkus z jajco še moram opraviti :D prej ne pokažem haha

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

29. jan 2015 16:48

Ena je Lodge, iz angleškega Amazona - paket je bil poslan na naslov znanca v Trstu in ker živim blizu meje, lahko užijem kakšen tak bonus :D. Druga ponev je pa noname iz Ebaya, izdelana v Italiji. Obe sta bolj hrapavi, zato bi bili obe deležni brušenja.

Kdaj imaš v načrtu preizkus Turk ponev?

žižula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. feb 2015 12:14

Žižula, ne je preveč zbrusiti, ker hitro postrgaš dol patino. Malo, samo ta grobe hribe :D

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

1. feb 2015 14:50

Še vedno me čakata na pultu :). Si patino na tej zbrušeni delala večkrat v pečici ali si jo več ustvarila med samim pečenjem bolj namensko mastnih jedi?

Kaj me čaka, če preveč zbrusim patino - kolikokratno zapekanje? Ti je preizkus z jajcem uspel? Večkrat dnevno pokukam na blog, če je kakšen update :D

žižula

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. feb 2015 15:38

Glede na to da sta novi, jih najprej preizkusi nebrušene. Saj bi moglo iti sčasoma. Meni se še vedno lušči patina iz ta gladke. Pečice se ne izplača, ker pokuri veliko elektrike. Polet jo bom v žar vrgla poleg kakšnega piščanca. Do takrat jo pa pred peko vedno malo zakurim in obrišem z novo porcijo olja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti