Mandljevo mleko

x_kaaty  

član od: 8.12.2010

sporočila: 24

tema odprta - 8. maj 2013 17:42 | ogledi: 3.547 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Na tržišču sem naletela na mandljevo mleko. Zanima me kakšne izkušnje imate z njim. Vesela bi bila tudi kakšnih okusnih receptov :)

Hvala vam že v naprej!

x_kaaty

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. maj 2013 23:17

Najdeš več vrst -

- pravo mandljevo mleko (sestavini: mandlji, voda) z zelo kratkim rokom trajanja,

- sladko mandljevo mleko (lahko z agavinim sirupom, trsnim sladkorjem...) - super za muslije, smoothije, pudinge

- nesladkano m. mleko s podaljšanim rokom trajanja - uporabljaš ga kot običajno mleko.

 

Doma delam 'pravega', ostala dva sta za rezervo v hladilniku. Sladko različico pije najmlajša zvečer, včasih s kakavom, medom ali cimetom. Z njim tudi prelijem kosmiče (ovsene, ajdove) s sadjem, dobijo tak fin lešnikast priokus :). V mandljevem mleku včasih skuham tudi proseno kašo, sem ter tja tudi ajdovo, dodam naribano jabolko, rozine in suhe slive, orehe ipd. in je za zajtrk.

V glavnem ga torej uporabljamo kot nadomestek kravjega nleka, omejitev skoraj ni. 

tulka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. maj 2013 7:48

Najraje si ga pripravim kar sama. Je zelo enostavno in najbolj po mojem okusu.

Odličen mi je v kombinaciji z bananami. Zrelo banano naerežem na koščke, zalijem z malo mleka in zavrem ter malo pokuham, da se banana še malo zmehča, potem pa vse skupaj pretlačim z vilco, da dobim gosto zmes (kot nekakšen 'bananalino').

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti