Podprimo ohranjanje semen

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

16. maj 2013 13:48

- limnol in rose:   Sem skoraj sigurna, da vajini komentarji ne pašejo v to temo. Dajta se zmeniti s sporočili, ne pa tukaj, ker je večina prišla prebrati to temo, ker nas zanim kaj se dogaja s semeni in ne z vama. 

 

- robida: Jaz sem gledala ta film Hrana d.d. (Food inc.). Moram priznat, da je naša prihodnost res strašna 

čoki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2013 13:56

čoki, saj limnol je samo odgovorila v skladu s temo, rosie pa je vlekla stare zadeve iz prahu... In če je človek izzvan, navadno odgovori, čeprav malce ven iz trenutnega konteksta (se pa spomnim takratne debate).

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. maj 2013 14:02

Čoki,

ne glede na tvoje mnenje, jaz vztrajam pri svojem: dokler bo zakonodaja postavljala kapitalski interes nad naravne zakone, se bodo taki paradoksi - drugače jih ne znam imenovati - dogajali še naprej. Popolnoma vseeno je, ali so semena genetsko spremenjena ali ne: ko so enkrat v naravi, se obnašajo pač tako, kot se pač obnašajo semena in rastline - rastejo in naredijo plodove in semena, ki se potem širijo po svoje. Dobiš jih lahko v svoj vrt če hočeš ali ne - in si po zakonodaji kazensko odgovorna, ker jih imaš, čeprav so brez tvoje vednosti priletela po zraku in se brez tvoje vednosti razrasla. Tako stanje je za moje pojme nevzdržno. Kako, si rekla, bi se že ti lotila problema?

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2013 14:29

PS Po predstavitvi peticije sem jo podpisala. Jaz kot vrtičkar verjetno ne štejem veliko, ampak nikoli se ne ve.

Loni Makaroni

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

16. maj 2013 18:42

limnol je napisal/a:

Čoki,

ne glede na tvoje mnenje, jaz vztrajam pri svojem: dokler bo zakonodaja postavljala kapitalski interes nad naravne zakone, se bodo taki paradoksi - drugače jih ne znam imenovati - dogajali še naprej. Popolnoma vseeno je, ali so semena genetsko spremenjena ali ne: ko so enkrat v naravi, se obnašajo pač tako, kot se pač obnašajo semena in rastline - rastejo in naredijo plodove in semena, ki se potem širijo po svoje. Dobiš jih lahko v svoj vrt če hočeš ali ne - in si po zakonodaji kazensko odgovorna, ker jih imaš, čeprav so brez tvoje vednosti priletela po zraku in se brez tvoje vednosti razrasla. Tako stanje je za moje pojme nevzdržno. Kako, si rekla, bi se že ti lotila problema?



Sonja

 

 

Se opravičujem, nisem mislila, da ne šteje tvoje mnenje o tej temi, ampak nek nesporazum iz preteklosti, ki sta ga imele z rose.

 Se pa popolnoma strinjam s tvojim mnenjem, res smo v dobi, ko se vse z ekspresno hitrostjo uničuje in spreminja, tako da je bolj podobno plastiki, kot pa zelenjavi/sadju/žitu.

čoki

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

16. maj 2013 21:53

Rimljanka, hvala da si me bolj točno popravila za konkreten primer. Upam pa, da se strinjaš z mano, da so zadnje čase priporočila ali že kar zakonodaja najmanj nerazumni, če že ne namensko škodljivi za določen namen.

Če mi začnejo pridigati o varovanju okolja, ki gre iz mojega žepa, se mi prikaže pred oči tisto neskončno morje palstike, ki ga je baje naplavilo iz Amerike, pa tankerji razlite nafte in uboge od nafte zalite živali, pa hiperprodukcija tržne robe za enkratno uporabo. Kar se ne proda, gre še novo v smeti.

Brrr, me je že odneslo. To nima več veze z naslovom, samo jezim se.  

 

Katrca11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. maj 2013 0:13

Hm, tole patentiranje pri naši hiši povzroči narast pritiska. Ravno danes je so po TV razpravljali o tem, kako dragi ($3K) so testi za določanje gena, ki povzroči raka na dojkah. Tisti gen, ki ga ima Angelina. Teste lahko dela samo 1 firma, ker je patentirala gen. Zdaj se jasno tožijo in firma s patentom bo gotovo zgubila. KAj delajo na patentnih uradih meni ni jasno. Nakar mi je prišlo na misel, da bi šla patentirat travo in od vsakega, ki jo sadi, zhtevala, da mi plačajo provizijo. A ne bi blo to v redu? 

Tole o plastiki, o kateri piše Katrca11, bi se dalo rešiti tako, da ljudje pač ne bi kupovali hrane pri raznoraznih fast foodih za začetek in ne kupovali proizvodov za enkratno uporabo. Resno, komu tekne kapučino iz papirnatega kozarca?

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. maj 2013 9:30

Vanja, ne boš verjela, jaz navadno tovorim svojo šalco s sabo, vedno je nekje blizu mene ena, isto kot beštek.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. maj 2013 12:37

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Hm, tole patentiranje pri naši hiši povzroči narast pritiska. Ravno danes je so po TV razpravljali o tem, kako dragi ($3K) so testi za določanje gena, ki povzroči raka na dojkah. Tisti gen, ki ga ima Angelina. Teste lahko dela samo 1 firma, ker je patentirala gen. Zdaj se jasno tožijo in firma s patentom bo gotovo zgubila



Vanja

 

Hm, ne bi rada prilivala olja na debato o lblagrih  zdravstva tu in tam, ampak ker je ta teden to aktualno in se v več državah govori o zadevi in se potem tudi na TV in netu lahko pogleda...., na našem kontinentu  onkološko genetsko testiranje krije osnovno zdravstvo.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti