Na pomoč - krofi z luknjo

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

24. feb 2004 12:37

Elaphus pozdravljena! Brat oblikuje krofe na leseni deski in sicer takole: Vzhajano testo obrne na desko, nato pa z nožem odreže en kos, ki ima približno 7 do 8 dag. Ta kos testa nato na deski zaobjame s celo dlanjo in sicer tako, da ga oblikuje z zunanjim delom dlani, s palcem pa ga oblikuje na okroglo (kroži v smeri urinega kazalca). Upam, da sem koliko toliko razložila postopek. Vsak krof, ki ga tako oblikuje, ga nato položi na pomokan prt in ko je deska polna - to je v par minutah - jih pokrije z drugim prtom in nato pritisne z desko čez tako, da jih splošči. Šele nato vzhajajo dobrih dvajset minut - vmes jih nič ne obrača. Potem pa v olje. Sodelavka jih je že delala tako in so ji lepo uspeli, pravi, da so se ji prej včasih obračali v olju, ko jih je cvrla. Sama pa se jih po tem postopku še nisem lotila - zaenkrat ima z njimi še veselje tašča. Lp Palma

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

24. feb 2004 14:05

Jaz sem jih pa letos naredilo po receptu iz baze " Vrhniški krofi" in so mi zelo lepo uspeli, brez lukenj in z obročki. Važno je, da testo dovolj časa "klofaš" s kuhalnico, da postane lepo gladko in dovolj časa vzhajaš. Ko jih oblikuješ paziš, da niso preveliki, kar z roko delaš kroglice in ocvreš jih v dovolj vročem olju. Lp, Simona

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. feb 2004 19:40

Ha, slovenski pregovor je v celoti premagal angleškega - brez lukenj in s "kranceljni" - prvič v življenju! Hvala vsem, ki ste se trudili z nasveti! LP cervus

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

24. feb 2004 22:36

Po mojih izkušnjah pa je najboljše krofe - gnest testo, z roko. Luknje pa so zato, ker testo gneteš premalo časa. Mora se popolnoma odlepit od sklede. capala

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

25. feb 2004 8:53

Elaphus zelo me veseli, da so ti krofi uspeli. Največje veselje je, ko vidiš, da imajo velike in lepe "kranceljne". Lp Palma

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. feb 2004 15:58

No naj se še jaz pohvalim, letos sem tretjič v življenju delala krofe, pa so bili res lepi, s krancelčkom in marmelado. Pravijo, da če na krofih ni krancelna, se poleti seno slabo suši. No ja mi je vseeno, ker nimamo sena. Anja

Karolina8  

član od: 6.2.2010

sporočila: 1

6. feb 2010 10:43

Mene pa zanima kaj delam narobe - krofi so lepo vzhajani, maščoba dovolj vroča,ko začnem cvret krofe padejo skupaj v maščobi. Ali so mogoče preveč vzhajeni ali kaj je narobe? Hvala za odgovor. Lp Karolina Karolina8

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. feb 2010 13:41

Morda si zamesila pretrdo testo in niso bili dovolj lahki, ko so vhajali. Moji so ponavadi zelo lahki, ko jih dam v maščobo. Migla

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

6. feb 2010 15:23

Po vsej verjetnosti so preveč vzhajani, taki se potem kar čudo sesedejo. sweets

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

7. feb 2010 13:03

Testo razvaljaš bolj na debelo, izrežeš kroge, pustiš vzhajati, nato jih z roko malo potlačiš, obrneš na drugo stran in pustiš še malo vzhajat. Nato položiš v olje z nazadnje vzhajano stranjo navzdol. Odkar delam tako, ni nikoli lukenj. Lakica Sporočilo je spremenil(a) Lakica dne 07. 2010 13:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti